Jump to content

Zamjena halogenih farova led farovima


Yelman

Recommended Posts

@frenchkey malo previse zahebancije i troskova za auto star 13 godina. a i bas raskapati odmah novi far s lecom koji nije jeftin, a i pitanje bih li prosao tehnicki takav kad su me hebali zbog rikverc i tablica LED zarulja [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 24. 12. 2021. at 15:25, filiplolic said:

Ja sam stavljao LED farove na Kadjara, kupio sam ih rabljene na ebayu i sve sam radio sam. Na Kadjaru je sve plug and play, električna instalacija je ista. Trebalo je promijeniti konfiguraciju preko dijagnostike, to sam odradio preko ddt4all. Sve skupa me koštalo oko 500 eura.

Hej, znam da si ovo objavio pred dvije godine, al jel možeš sherat malo detalja? Znači našao si one full led pure vision farove, ove skinuo i otkopčao, ove ukopčao i to je to? Jesi kodiranje radio sam isto ili? Htio bi na svom Meganeu napravit isto, ovlaštenima se baš i ne sviđa ta ideja pa bi isto možda neki DIY pa ako imaš info, bio bi zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj post gore me podsjetio pogledat dali je Scenic / Gr. Scenic Mk3 dodan na popis kompatibilnih vozila. Dodan je :)

Dali je itko ovdje radio homologaciju/atest za Osram H7 Led žarulje? Preko Amazona su 95€ + 10 € dostava. Sad samo ako nema neka fora da treba biti R1 račun iz HR, po mom shvaćanju nekakv certifikat od Osrama bi trebao biti dovoljan, na kojem se vidi kodna oznaka fara za koji se može homologirat.

 

https://www.osram.com/ecat/NIGHT BREAKER H7-LED-LED lamps (street-legal)-Car lighting-Automotive/com/en/GPS01_3401765/

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domagoj84 said:

Ovaj post gore me podsjetio pogledat dali je Scenic / Gr. Scenic Mk3 dodan na popis kompatibilnih vozila. Dodan je :)

Dali je itko ovdje radio homologaciju/atest za Osram H7 Led žarulje? Preko Amazona su 95€ + 10 € dostava. Sad samo ako nema neka fora da treba biti R1 račun iz HR, po mom shvaćanju nekakv certifikat od Osrama bi trebao biti dovoljan, na kojem se vidi kodna oznaka fara za koji se može homologirat.

 

https://www.osram.com/ecat/NIGHT BREAKER H7-LED-LED lamps (street-legal)-Car lighting-Automotive/com/en/GPS01_3401765/

@fabi je na meg 3 ugradio osram led i sve atestirao.. čak je i auto prodao 🫣😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, puga1505 said:

Hej, znam da si ovo objavio pred dvije godine, al jel možeš sherat malo detalja? Znači našao si one full led pure vision farove, ove skinuo i otkopčao, ove ukopčao i to je to? Jesi kodiranje radio sam isto ili? Htio bi na svom Meganeu napravit isto, ovlaštenima se baš i ne sviđa ta ideja pa bi isto možda neki DIY pa ako imaš info, bio bi zahvalan.

Da, našao sam odgovarajuće farove na ebayu, skinuo stare, stavio nove i podesio konfiguraciju preko ddt4all-a. Moj Kadjar je 2015. godina i stavio sam farove koji su išli na njega. Teoretski se mogu staviti i farovi od redizajniranog modela jer su istih dimenzija. Razlika je u LED žmigavcima (kod mene je klasična žarulja), ali nisam htio riskirati da mi nešto ne radi. Bitno je uz farove nabaviti i odgovarajuću elektroniku koja je dio fara, ali ne mora doći s njima. Elektronika od klasičnih farova ne odgovara.

LED farovi rade čim ih spojiš i bez ikakvog kodiranja, ali ne rade kako treba. Meni nije radio ablend dok nisu upaljena kratka svjetla. I duga svjetla bi znala ponekad treperiti ili se gasiti na sekundu dvije, uvijek samo jedno svjetlo uglavnom na lijevoj strani. Tako da se to mora iskodirati da bude kako treba.

Upute kako podesiti konfiguraciju sam našao uglavnom na kadjar-forum.de i na Youtube kanalu nekog talijana. Ali nigdje nema opisana cijela procedura od početka do kraja i znam da sam se borio par mjeseci da to dovedem do kraja. Treba podesiti postavke u nekoliko računala jer su međusobno ovisne i bez toga ne radi. Ne pitaj me detalje jer to nisam nigdje zapisao a u međuvremenu sam zaboravio...
 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, filiplolic said:

Da, našao sam odgovarajuće farove na ebayu, skinuo stare, stavio nove i podesio konfiguraciju preko ddt4all-a. Moj Kadjar je 2015. godina i stavio sam farove koji su išli na njega. Teoretski se mogu staviti i farovi od redizajniranog modela jer su istih dimenzija. Razlika je u LED žmigavcima (kod mene je klasična žarulja), ali nisam htio riskirati da mi nešto ne radi. Bitno je uz farove nabaviti i odgovarajuću elektroniku koja je dio fara, ali ne mora doći s njima. Elektronika od klasičnih farova ne odgovara.

LED farovi rade čim ih spojiš i bez ikakvog kodiranja, ali ne rade kako treba. Meni nije radio ablend dok nisu upaljena kratka svjetla. I duga svjetla bi znala ponekad treperiti ili se gasiti na sekundu dvije, uvijek samo jedno svjetlo uglavnom na lijevoj strani. Tako da se to mora iskodirati da bude kako treba.

Upute kako podesiti konfiguraciju sam našao uglavnom na kadjar-forum.de i na Youtube kanalu nekog talijana. Ali nigdje nema opisana cijela procedura od početka do kraja i znam da sam se borio par mjeseci da to dovedem do kraja. Treba podesiti postavke u nekoliko računala jer su međusobno ovisne i bez toga ne radi. Ne pitaj me detalje jer to nisam nigdje zapisao a u međuvremenu sam zaboravio...
 

Hvala ti puno, bacam se u istraživanje onda...

Link to comment
Share on other sites

@dizna VIdi stvarno, pogledao link na njuskalu od @fabi, i pise "duga i kratka" LED - iznenadio se da može i jedno i drugo.. U Scenic-a može samo kratko, prema OSRAM dokumentu.

image.thumb.png.3843db8893dcef3dbedb47659801c1b9.png

Link to comment
Share on other sites

Po meni duga led bi trebala biti odobrena kad i kratka led na istom autu

Link to comment
Share on other sites

Kratka se uglavnom gase kad su duga kod H4 dijelom zbog pregrevanja zarulje, a dijelom zbog bolje vidljivksti (smanjenjem svjetla tocno pred autom)

Link to comment
Share on other sites

On 28. 08. 2023. at 19:05, Domagoj84 said:

@dizna VIdi stvarno, pogledao link na njuskalu od @fabi, i pise "duga i kratka" LED - iznenadio se da može i jedno i drugo.. U Scenic-a može samo kratko, prema OSRAM dokumentu.

image.thumb.png.3843db8893dcef3dbedb47659801c1b9.png

Tako je, ja sam na meganu ugradio i kratka i duga h7 Osram led i sve atestirao. Caka je u tome da ti na listi kompatibilnosti treba biti model auta i fara i da mora pisati da je far kompatibilan za high i low beam. Kupio, ugradio sve sam i atestirao, žarulje imaju 4 god garancije a kod mene svijetle godinu dana bez problema..

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, fabi said:

Tako je, ja sam na meganu ugradio i kratka i duga h7 Osram led i sve atestirao. Caka je u tome da ti na listi kompatibilnosti treba biti model auta i fara i da mora pisati da je far kompatibilan za high i low beam. Kupio, ugradio sve sam i atestirao, žarulje imaju 4 god garancije a kod mene svijetle godinu dana bez problema..

Hvala na javljanju.

Dali se sjećaš, lista kompatiblinosti - dali CVH ima neku svoju internu ili gledaju listu proizvođača + nekakav homologacijski list (npr ovaj gore snimak zaslona je iz Osram liste)?

Jesi žarulje kupovao u RH ili iz vani (niža cijena nego kod nas)?

Link to comment
Share on other sites

cemu trosene tolkih stretstava i vremena da bi ste imali iste il losije performanse i bjelje svjetlo ?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Domagoj84 said:

Hvala na javljanju.

Dali se sjećaš, lista kompatiblinosti - dali CVH ima neku svoju internu ili gledaju listu proizvođača + nekakav homologacijski list (npr ovaj gore snimak zaslona je iz Osram liste)?

Jesi žarulje kupovao u RH ili iz vani (niža cijena nego kod nas)?

Evo vidi ovdje

https://www.osram.hr/night-breaker-led/

 

Link to comment
Share on other sites

kako dobra reklamna slika... dal ljudi stvarno padaju na to ?!

image.thumb.png.83d96fbcd95e496bc72550769dcf4ed0.png

Na led slici se vidi previse osvetljenja ispred samog auta.. to znatno smanjuje vidljivost u daljinu... 

image.thumb.png.a92f491282dc8c822bcdb21d158e8114.png

a po vlastitim specifikacijama svjetla daju IDENTICNU kolicinu svetla... razlika je samo u boji (koja moze na zuto osvetljenoj cesti izgledati svetlije, jer se vidi kontrast, za razliku obicnih halogenih)...

 

evo iz CP iza data sheet's a... image.thumb.png.ea4a56d17f9ca7fc60deb1a13c46630e.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moda je moda. Nekad xenoni sada led, a uskoro će kinezi izbaciti u sureadnji sa elfrogom laser svjetla :party:

Link to comment
Share on other sites

da samo xenon je 3000-3400 lumena.. Poprilicno vise od 1500 lumena... 

A oem led vec pocinju krepavat.. A nisu na cesti ni 10god.. Vecina auta ima xenon zarulju koja je jos oem.. A izdrzi bar tolko god i izmjenjiva je, za razliku od Led-a... 

@dado_sk ne odobrava aute s Led.. Zamisli kad kupis auto za 3-4k€ polovan i onda krepa far a on 1k€.... Hhahaha ziveo xenon.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.