Jump to content

Felge i ET vrijednost


Elmo

Recommended Posts

Lijepi pozdrav svima u grupi.

Trebam pomoc, uglavnom, na Laguni imam trenutacno 225/45/R18 koje su me posteno namucile,namjeravam ih zamijeniti manjim felgama R17 s gumama 215/55/R17. Zbunjuje me ET vrijednost. Ove moje R18 imaju ET vrijednost 47 a ove felge od R17 imaju ET vrijednost od 40. Pa bih molio da mi netko objasni kakva bi bila razlika da sad kupim R17 s ET vrijednosti 40. Da li bi bilo problema. Zahvaljujem svima na informacijama. Lp

 

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj kolika je širina koje flege u inchima pored oznake J. Inace sto je manja ET (offset) vrijednost felge su ti više izbacene prema van. 

https://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=55&diameter=16&wheelwidth=6.5&offset=38&width2=205&aspect2=50&wheel_size=17&wheel_width=7-5&offset2=35#

Ovdje upišeš vrijednosti odmah ti odračuna.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, dajes nam sve informacije o gumama, a jako malo o samoj felgi, to sto je ET manji, samo znači da će kotač biti više izbačen van, dakle, ako uzmemo dva identična kotača, jedan ima ET47, a drugi ET40, kotač sa ET40 će biti 7mm pomaknut na "van" od ET47 kotača ...

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam na Njuskalu felge. Felge su u odlicnom stanju sa gumama.

Felge su R17 s gumama 215/55/R17 koje su vec montirane na njima. Nazalost,ne pise koja je vrijednost J. Pise mi samo ET vrijednost 40.

Ne vjerujem da bih imao nekih problema ako ih montiram na Lagunu. S tim da takve felge trazim vec dugo.

Hvala vam na pomoci, jos cu to detaljnije istraziti....[emoji2]

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Daj link na oglas. možda negdje na slikama piše širina felge

 

Link to comment
Share on other sites

Evo broj oglasa na NJUSKALU.

36334906

Nadam se da ce felge biti ok,nisam ih jos kupio dok ne vidim s vama u grupi.

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stoji ti širina 7".

Ne odgovara dimenzija gume 225/55/17, previsoke su. Tebi treba 215/50.

Link to comment
Share on other sites

Baš tako. U opisu piše širina 7 inča (ako je vjerovati napisanome)

I guma ti je 225/55/17 a ne 215/55/17 kako si napisao

još napiši informacije o svojoj felgi (širina fali) i onda možemo nešto odgonetnuti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I postoji mogućnost da su rupe za vijke preuske, L3 ima M14 vijke. I centralna rupa može biti neodgovarajuća.

On 08. 01. 2022. at 17:55, Elmo said:

Nazalost,ne pise koja je vrijednost J

J nema vrijednost  označava oblik usne felge na dijelu gdje naliježe guma. 90% felgi ima J oblik. Ti misliš na širinu, ona je 7".

Link to comment
Share on other sites

Zabuna je nastala jer ne piše širina u jotima nego u inčima..ko to još tako piše pa svi znamo da se jota koristi za širinu

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Evo par informacija kakve felge imam trenutacno,

U prilogu saljem slike felge koje imam i informacije o njoj. Slobodno recite prijedloge.7bdc364f3e2822bff03404b267451d01.jpgf685199f2a73e4723484c02abf079970.jpg

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Baš tako. U opisu piše širina 7 inča (ako je vjerovati napisanome)
I guma ti je 225/55/17 a ne 215/55/17 kako si napisao
još napiši informacije o svojoj felgi (širina fali) i onda možemo nešto odgonetnuti
Da,isprike na krivoj napisanoj dimenziji. Hvala na ispravku

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=225-45-18X7.5ET47&wheel2=225-55-17X7ET40&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

 

Evo ti kalkulator za tvoju felgu i gumu i za tu felgu i gumu koju gledaš uzeti.

Po svemu vidljivome ta nova felga bi trebala bez problema stati na tvoj auto.

 

Provjeri još promjer centralne rupe da odgovara na renault

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekad je kupnja felgi bila jednostavnija [emoji23]
Slazem se totalno,ovo je katastrofa u ponudi koja obuhvaca milijun felgi...[emoji1787][emoji1787]

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=225-45-18X7.5ET47&wheel2=225-55-17X7ET40&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm
 
Evo ti kalkulator za tvoju felgu i gumu i za tu felgu i gumu koju gledaš uzeti.
Po svemu vidljivome ta nova felga bi trebala bez problema stati na tvoj auto.
 
Provjeri još promjer centralne rupe da odgovara na renault
Hvala ti puno na pomoci,provjerit cu...[emoji3]

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Felga će ti biti malo više vani izbačena ali nevjerujem da će strugati od blatobran, a s unutarnje strane će biti još više odmaknuta od elemenata ovjesa. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nek je felga samo izbacenija, ak ce strugat na grabama, ima lijeka... unutrarnju stranu blatobrana malo popeglat (savit prema gore) i amen :zubo:

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.