Jump to content

Clio IV 2013. 1.2 škripanje kad vozim preko ležećih policajaca i neravnina


ferox

Recommended Posts

Pozdrav, novi sam vlasnik Clia 2013. 1.2 75ks. Prešao je 138tkm. Zadovoljan sam jako, a ne sviđa mi se neočuvanost interijera (vozačevo sjedalo malo pokidano, stražnja sjedala dosta šporka, plastika oko ekrana sjebana itd.). Jebiga, nije ga baš previše pazio vlasnik tako da bi ga trebao odvest na dubinsko kemijsko čišćenje.

 

Najviše mi smeta to škripanje kad prelazim preko ležećih i većih rupa/izdignuća. Pitao sam vlasnika (prvi vlasnik) kaže da je tako oduvijek kad je hladno vani. Rekao je da ga je odveo u meštra, ali nije uspio riješit problem. Jeli netko imao isti problem? Do čega bi moglo bit?

Puno mi smeta taj zvuk. Zvuk je dosta glasan a čuje se kao kad krevet škripi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mata73 said:

Mogu biti seleni ali i nešto drugo.
Kad je kiša da li škripi?

Nisam još po kiši vozio.

Link to comment
Share on other sites

Tako i meni na Aurisu skripe gumice balans stange,no kad je kisa onda ne skripi nista,ako su ti te gumice onda obavezno uzmi orginal jer ce jeftinije zamjenske opet brzo proskripiti.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 23. 01. 2022. at 17:01, ferox said:

Pozdrav, novi sam vlasnik Clia 2013. 1.2 75ks. Prešao je 138tkm. Zadovoljan sam jako, a ne sviđa mi se neočuvanost interijera (vozačevo sjedalo malo pokidano, stražnja sjedala dosta šporka, plastika oko ekrana sjebana itd.). 

Možeš riješiti plastiku oko radia da ovako nešto naručiš.

Screenshot_20220221-005900_AliExpress.png

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Display said:

Možeš riješiti plastiku oko radia da ovako nešto naručiš.

Screenshot_20220221-005900_AliExpress.png

Hvala, to ću za 1-2 mjeseca, sad sam malo istrošen :)

 

Što se tiče škripanja zasad je meštar podmazao s nečim. Prvih tjedan dana je bilo super, sad se opet čuje škripanje ali puno tiše nego prije, ali to sam i očekivao. Zasad je podnošljivo tako da mi nije prioritet tražit daljnja rješenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovo je ako se ne varam ako stavljas aftermarket 2 DIN radio, a ne ako ostavljas renaultov medianav. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav, ima li ko riješenje za škripu preko neravnina? Moj clio isto škripi al samo u zadnjem desnom dijelu auta. Ne znam jel nešto vezano sa kotačima ili unutrašnjosti. Više zvuči ka unutrašnjost pa me totalno zbunjuje. Kako bi se moglo identificirati o čemu se radi? Auto je 2017 godina. To je jedina mana koju ima. Da to riješim bio bi nečujan.

Link to comment
Share on other sites

Brava bunkera, to je na dosta clia zamijenjeno u garanciji zbog škripanja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.