Jump to content

Scenic III - brisači, putno računalo


hrcbrc

Recommended Posts

Pozdrav,

Već dvije godine vozim Scenic III 1.5 dci EDC, 2015. godina (uvoz iz DE), i zadovoljan sam, sve je generalno u redu (možda malo veća potrošnja, ali je uglavnom gradska vožnja i nije energy model), osim dvije stvari koje me muče:

1. metlice brisača - kad sam ga kupio metlice brisača su u radu bile užasno glasne u najvišoj točki, pa sam skužio da mi vozačeva strana zapravo udara preko ruba šajbe. Otpustio sam drške metlica brisača i malo ih podesio, tako da više ne udaraju preko ruba, ali su i dalje vrlo glasne. Kupio sam nove Bosch Aerotwin brisače ali je situacija i dalje ista. Znači brisači tokom rada u najvišoj točki, prilikom promjene smjera su užasno glasni, onako se čuje kao da "lupnu". Je li to neki generalni problem kod ovog modela, ili da uzimam neke druge metlice, ili je samo do mene i mog auta te negdje griješim?

2. putno računalo - znači putno računalo (brzinomjer) mi je na njemačkom, a htio bih ga prebaciti na ENG ili HRV, ima li neki jednostavan način za to ili treba preko OBD2? 

Zahvaljujem unaprijed!

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Netko je skidao brisače i nije potrefio točan položaj/zub kad ih je vraćao.
2. Može preko OBD-a tj. s dijagnostikom. Uglavnom sve ove univerzalne poput Delphi to mogu. I one najjeftinije mogu kroz DDT4all ali uz velik oprez. Minuta posla.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23. 01. 2022. at 21:15, hrcbrc said:

Pozdrav,

Već dvije godine vozim Scenic III 1.5 dci EDC, 2015. godina (uvoz iz DE), i zadovoljan sam, sve je generalno u redu (možda malo veća potrošnja, ali je uglavnom gradska vožnja i nije energy model), osim dvije stvari koje me muče:

1. metlice brisača - kad sam ga kupio metlice brisača su u radu bile užasno glasne u najvišoj točki, pa sam skužio da mi vozačeva strana zapravo udara preko ruba šajbe. Otpustio sam drške metlica brisača i malo ih podesio, tako da više ne udaraju preko ruba, ali su i dalje vrlo glasne. Kupio sam nove Bosch Aerotwin brisače ali je situacija i dalje ista. Znači brisači tokom rada u najvišoj točki, prilikom promjene smjera su užasno glasni, onako se čuje kao da "lupnu". Je li to neki generalni problem kod ovog modela, ili da uzimam neke druge metlice, ili je samo do mene i mog auta te negdje griješim?

2. putno računalo - znači putno računalo (brzinomjer) mi je na njemačkom, a htio bih ga prebaciti na ENG ili HRV, ima li neki jednostavan način za to ili treba preko OBD2? 

Zahvaljujem unaprijed!

 

 

 

2. Imaš li ove tipke zaokružene? Preko njih možeš pristupit meniju na kojem možeš mijenjat jezik, glasnoću park senzora, automatsko zaključavanje vrata u vožnji i sl..

image.thumb.png.e0cec647e457db312831c14feb2d0388.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 24. 01. 2022. at 21:53, Domagoj84 said:

 

2. Imaš li ove tipke zaokružene? Preko njih možeš pristupit meniju na kojem možeš mijenjat jezik, glasnoću park senzora, automatsko zaključavanje vrata u vožnji i sl..

image.thumb.png.e0cec647e457db312831c14feb2d0388.png

 

Nemam te tipke, samo jednu za promjenu boje displaya (brzinomjera)...

On 24. 01. 2022. at 8:49, Smuchac said:

1. Netko je skidao brisače i nije potrefio točan položaj/zub kad ih je vraćao.
2. Može preko OBD-a tj. s dijagnostikom. Uglavnom sve ove univerzalne poput Delphi to mogu. I one najjeftinije mogu kroz DDT4all ali uz velik oprez. Minuta posla.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

1. OK, probati ću ih onda ja skinuti u garaži pa potrefiti točan zub, valjda ću uspjeti.

2. Imate nekoga u ZG za preporučiti tko to može brzinski napraviti? Imam i ja ODB adapter ali možda se ne bi igrao s DDT4all ako nema potrebe...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 23. 01. 2022. at 21:15, hrcbrc said:

Bosch Aerotwin

Kako si zadovoljan sa ovim brisacima? Da li vrijede tih para? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, striko_ri said:

Kako si zadovoljan sa ovim brisacima? Da li vrijede tih para? 

Pitanje je koliko je relevantno, u ljeto 2015. sam za prošli A4 Avant (2004. Godina auto) stavio Aerotwin. Jedine metlice koje je bilo za njega su bile  Valeo ili Bosch. (Valeo došle sa njim, bile nikakve).

Aerotwin, imam još kutiju - pod konkretnim brojem išle samo na taj auto i još neki Mercedes.

Plaćene skoro 250 kn. I bija sam lud koliko sam mora dat za metlice.

S tim metlicama je auto okrenuo skoro 140.000 km, 

Eno ih još na autu, još uvijek su iznenađujuće dobre, pokoja crta dok brišu,  (istina garažiran je bio do polovice 2021.).

Na Scenica planiram staviti Aerotwin opet, iako prošlo je godina, tko zna dali će potrefiti ista kvaliteta, baš i mene zanima kakve su ove što je kolega montirao.

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

ja sam malo gledao, za scenica su aerotwin 650+750mm od 220kn pa na dalje, ovisno gdje gledas i ima na raspolaganju... 

ja ih planiram uzeti jer sam isto cuo sa par strana da su skupe ali da vrijede. Jos uvijek na scenicu imam original metlice kakve su dosle sa autom i sad su vec 6g i treba ih mjenjati tako da racunam s ovima proci makar 5g i zadovoljan makar dao 250kn :)

Link to comment
Share on other sites

On 26. 02. 2022. at 12:21, Domagoj84 said:

 

Na Scenica planiram staviti Aerotwin opet, iako prošlo je godina, tko zna dali će potrefiti ista kvaliteta, baš i mene zanima kakve su ove što je kolega montirao.

Metlice same po sebi su dobre, i dalje brišu kao prvog dana (sad im je možda godinu i pol), ali me i dalje muči ovo što sam naveo u prvom postu, ta promjena smjera metlica koja je užasno glasna. Probao sam ih malo naštimati, i situacija je malo bolja, ali i dalje se podosta čuju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.