Jump to content

Problem modul digitalne klime laguna 2


laguna22

Recommended Posts

Pozdrav ekipa

Imam problem sa ventilacijom na laguni 2 phase 2. Ventilator kabine radi, reostat je ispravan. Kada pojačam ventilator ne puše ravno iznad radija. Ventilator se zalaufa ali propuha nigdje. Filter klime je novi. Kod meštra za klime su mi rekli da su mi zablokirali nekakvi servo motori na klapni i da promjenim modul digitalne klime. Ne kužim se u to pa molim pomoć. Da ne kupujem drugi modul koji je na oko ispravan a nemogu se voziti bez ventilacije. I da ne zaboravim kad upalim automatski mod klime, brzina ventilatora se smanji na nulu.

 

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svaka klapna ima svoj elektromotor koji ju zakreće.

Tim klapnama i elektromotorima upravlja modul klime. To ti je onaj sklop gdje bockaš prstima prekidače od klime. U njemu je "mozak" koji upravlja klapnama i ventilatorom.

Znači da su ti rekli da njega promjeniš. I da bi onda trebalo sve biti uredu.

Za lagunu 2 ti savjetujem da nađeš polovni modul i spojiš ga na auto te tako provjeriš njegovu ispravnost.

 

ili skini svoj modul i odnesi ga elektroničaru da vidi šta je u njemu otišlo i može li se popraviti.

Kod mene na laguni 2 je bio problem u dva hladna lema koje je meštar unutar jednog radnog dana riješio.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hvala Petak. Evo zamjenio modul ali nema pomaka. Puše gore i dole ali ne puše po sredini i puše toplo bez obzira na klimu. Izgleda da moram promjeniti motorić na klapni. A sad pitanje za Kviska. Koji motorić i gdje se nalazi. Našao sam na otpadu po 200 kn komad i da ih laguna ima dva

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A kakav ti je reostat?

Svi se nalaze iza table u jednoj kutiji. 

Nisam nikad igrao se s njima pa ti baš i nemogu iz prve ruke reći.

Samo.mislim da će trebati tablu skidati za to riješiti.

Link to comment
Share on other sites

Klima je ok i reostat je ok. Sve sam provjerio. Brzina ventilatora se mjenja kako želim. Jače ili slabije. Radi na svim brzinama. Što se klime tiče nisam išao provjeravati ali je bila ispravna. Kad smanjim temperaturu na modulu na 16 stupnjeva puše toplo gore i dolje ali po sredini ništa. Provjerio sam i senzor unutarnje temperature. Simptom je uvijek isti. Ventilator radi na svim brzinama, puše gore i dolje ali toplo. Po sredini ništa. I ne hladi. Bez klime i sa klimom ista temperatura. Kad upalim klimu trebalo bi puhati hladno. Meštar mi je rekao da je vjerojatno motorić klapne zablokirao ali neznam gdje se nalazi

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

To navodno ovako izgleda ali nisu svi isti8444b52cdaba3951ce2e79329e27a078.jpg

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Isti problem imam i ja na svojoj.....promjenio motoriće klapne,i dalje ne radi. Reko mi kolega da je vjerojatno otišao body control....skinuo sam ga bio i slikao kod,jer navodno mora biti isti na novome. Inače treba kodiranje valjda....

Link to comment
Share on other sites

Prekontrolirao klimu i nadopunio plin .Klima je u potpunosti ispravna. Kad joj dam vanjsko napajanje onda uključuje kompresor. Klima radi ali ne uključuje preko modula u kabini. Na dijagnostici ne prikazuje nikakvu grešku. Definitivno su motorići klapne. Oni ne otvaraju odnosno ne zatvaraju protok zraka.
Hvala Boky. Sad bi trebalo pronaći drugi kompjuter i isprobati. Čini mi se kao traženje igle u plastu sijena

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, laguna22 said:

Prekontrolirao klimu i nadopunio plin .Klima je u potpunosti ispravna. Kad joj dam vanjsko napajanje onda uključuje kompresor. Klima radi ali ne uključuje preko modula u kabini. Na dijagnostici ne prikazuje nikakvu grešku. Definitivno su motorići klapne. Oni ne otvaraju odnosno ne zatvaraju protok zraka.
Hvala Boky. Sad bi trebalo pronaći drugi kompjuter i isprobati. Čini mi se kao traženje igle u plastu sijena

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
 

Ma sve isto kao i kod mene.....dali vama radi smjer puhanja,tj. dali ga možete mjestit? Kod mene puše samo na šajbu,ne seli niti smjer puhanja. Grijanje imam a sad će ljeto🤦‍♂️

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bio sam zauzet pa se nisam javljao. Da i kod mene puše samo gore i dolje. U srijedu idem kod jednog majstora po preporuci pa javim rezultate

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

Probao sam i sa drugim modulom klime od prijatelja ali kod njega rade obadva a kod mene niti jedan tako da taj dio mogu eliminirati

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I to je velika stvar. Što znaš da nije do modula i da ti nitko nemože prodavati priču kako on nije ispravan.

Link to comment
Share on other sites

Moram eliminirati dio po dio. Savjeta je mnogo i mogao bi potrošiti brdo love a da ne riješim problem. Nadam se da ćemo riješiti problem ovaj tjedan pa javim rezultate

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj napamet mijenjati. Metoda eliminacije obavezno. Ispitati prije zamjene. 

Najlakše je promijeniti.

Tako možeš i auto promijeniti 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, laguna22 said:

Moram eliminirati dio po dio. Savjeta je mnogo i mogao bi potrošiti brdo love a da ne riješim problem. Nadam se da ćemo riješiti problem ovaj tjedan pa javim rezultate

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
 

Ako su motorici itd isti kao i na laguni 2 ph1(a trebali bi biti)onda popisi kaj sve trebas za testiranje i ja ti posudim da isprobas jer imam jednu kompletnu za dijelove…

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dali netko zna koliko ima tih motorića? 2 su za klapne lijeva/desna strana i treći predpostavljam za smjer puhanja zraka??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo napokon riješili problem. Nakon silnih problema i problemćića ventilacija radi i klima hladi. Pronašao sam majstora koji je riješio problem bez rastavljanja. Problem je bio elektronske prirode. Ecu nije prepoznavao modul klime i isključio je funkcije. Klikom na laptopu je sve proradilo i radi normalno već par dana. Ako netko ima sličan problem može se slobodno javiti da mu preporučim meštra kojem je specijalnost struja.

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Odlična vijest i super informacija!

 

Dijagnostika je ipak urodila plodom.

Sreća pa nisi mijenjao komponente napamet :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 04. 04. 2022. at 15:51, laguna22 said:

Prekontrolirao klimu i nadopunio plin .Klima je u potpunosti ispravna. Kad joj dam vanjsko napajanje onda uključuje kompresor. Klima radi ali ne uključuje preko modula u kabini. Na dijagnostici ne prikazuje nikakvu grešku. Definitivno su motorići klapne. Oni ne otvaraju odnosno ne zatvaraju protok zraka.
Hvala Boky. Sad bi trebalo pronaći drugi kompjuter i isprobati. Čini mi se kao traženje igle u plastu sijena

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
 

Konektori upravljčke jedinice AC-a. Imao problem, riješio problem drmanjem i odspajanjem konektora. Možda i hladni lemovi na pinovima muškog konektora. Tek sad vidio da je nešto drugo u pitanju (pišem s moba.).😁

Edited by usrmaatre
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam ja.🤣

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nevjerujem da je to naš usraamatre....

Ja bi ga banirao na jedno godinu dana da budemo sigurni :bigl:

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 12. 06. 2023. at 20:03, mata73 said:

@usrmaatre  ako dobro vidim uskrsnuo si :hop:

Ako si zbilja ti migni 2x da znam da nisi hakiran 😂

Prijatelju egiptologu dobro došao nazad. Nedostajao si. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala, hvala. Evo čekam da laguna okrene 300k km pa da stavim fotografiju. Fali jedno 300 km.

Link to comment
Share on other sites

Navijamo za nju.:yeah:

Famozni i ozloglašeni 2.2dci da je okrenuo toliko kilometara

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.