Jump to content

P: Laguna Privilege 2010 - 2.0 dci automatic


fabi

Recommended Posts

Pozdrav, oglas iz usluge od jednog mojeg poznanika koji prodaje Lagunu iz naslova jer kupuje Talismana. Nekako mi se čini da bi auto baš mogao biti zanimljiv forumasima. O autu ne znam puno jer se nisam vozio u njemu nikad, ali znam da je prvi HR vlasnik, garažiran, uredno servisiran i sa stvarnih 185 tkm. Vjerujem i da je kombinacija 2.0 dci i klasičnog Automatica svima primamljiva.  
Oglas i link ispod, cijena ide dole recimo sa bi išao za 50 tisa kn. Da li je to puno/malo ne znam, procijenite sami.

 

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-2.0-dci-privilege-oglas-36318563

 

 

06098388-EC04-46DC-8D6D-0870B96ADF14.png

Link to comment
Share on other sites

Kakvi su se pokazali ovi motori i mjenjači?

Gledam tu po forumu, ima svašta, od potrošnje goriva do slabog zagrijavanja zimi (postizanje radne temp.). Jel to vrijedi za sve 2.0dci generalno...?

Ako ima uskustava iz prve ruke za baš ovaj motor i mjenjač, molim dvi-tri pametne...
Može i općenito, dal je ovo OK kupnja?

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam oglas vec prije, zvuci zanimljivo ako je km ok! Imao sam tu kombinaciju u Meg 3 i osim sto je potrošnja visoka drugih problema nema, ide ko zmaj, mjenjač je malo sporiji ali izvlaci ga moment. AK je auto održavan i u dobrom stanju sigurno je odlična kupnja! 

Link to comment
Share on other sites

mjenjane urice? zasto nema pokazivaca/sheme automatskog mjenjaca? znaci one tockice po shemi pozicija rucice i pored slovo/broj koja je brzina izabrana?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, asterix said:

Kakvi su se pokazali ovi motori i mjenjači?

Gledam tu po forumu, ima svašta, od potrošnje goriva do slabog zagrijavanja zimi (postizanje radne temp.). Jel to vrijedi za sve 2.0dci generalno...?

Ako ima uskustava iz prve ruke za baš ovaj motor i mjenjač, molim dvi-tri pametne...
Može i općenito, dal je ovo OK kupnja?

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Motori su se pokazali maratonci.. A ovo za zagrijavanje zimi treba zagrijat 7L ulja... Cca treba ti 15 km ako je temperatura 0 i vozis po ravnici.... A cim je malo uzbrdo ide to puno beze.. A imaju i Ptc grijac ako ti je to bitno radi grijanja... A cjena mi se cini ok.. A sad treba vidit uzivo.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Obiteljski čovijek, radi od kuće, imaju i drugi auto (smart), ovaj je za duža putovanja, na Rabu ima neku kuću, starinu pa ide tamo recimo jednom mjesečno. Čovijeka znam jer nam djeca idu skupa u školu 3 godine, jučer vozio svog klinca kod njegovog pa mi je rekao da prodaje lagunu. Ima garažu uredno sve sa vratima na daljinski😎..Ugl kupuje Talismana (novijeg - malo km ) i traži isto 2.0 dci. Prvi je vlasnik, servisiran,uredna km..  Ako je netko zainteresiran mogu ga zvat da mi da đir pa reć svoje dojmove o autu. Jučer sam mu rekao da ću auto stavit na forum. 

Link to comment
Share on other sites

mislim da sam bio dovoljno jasan...ali vidim da cu trebat staviti primjer:

 

 

  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ruske said:

mjenjane urice? zasto nema pokazivaca/sheme automatskog mjenjaca? znaci one tockice po shemi pozicija rucice i pored slovo/broj koja je brzina izabrana?

 

Pokazu se kad se da kontakt/upali auto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

huh? to mi novo, al ajde...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ruske said:

mislim da sam bio dovoljno jasan...ali vidim da cu trebat staviti primjer:

 

 

A pa da procitas oglas auto 2010 a ti stavija redizajn generaciju.... +ovo sto kolega kaze sa kontaktom i upaljenim tempomatom. 

Edited by macak
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kako ja znam i ne-redizajn ima tu shemu mjenjaca? jedino nisam znao da ide sa kontaktom, mislio sam da je stalno

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nezelim kenjat oglas, ali kao da su vrata zadnja suvozačeva nijansu tamnija? 

Link to comment
Share on other sites

Oceš da pitam vlasnika da li je auto farban? Jučer ga vidio kako se vozi..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pozdrav... Da li je ova Laguna još aktualna? Tražim, njuškam neku limuzinu. Baš mi se ne kupuje uvoz. Ako može susjed koji info, da ne dolazim iz Zagreba samo na pivu. 

Hvala 😉

Link to comment
Share on other sites

Auto se još prodaje i svakodnevno koristi jer sam vidio vlasnika da se vozi. Nisam se nikad vozio u autu tako da ti konkretno ne mogu ništa reć. Čovijek je moj poznanik jer nam djeca idu (3 godine) skupa u školu. Auto nije uvoz, prvi je vlasnik, servisiran i garažiran (u garaži sam bio). Za sva druga pitanja morat ćeš nazvat vlasnika. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Zna li tko potrošnju? Na rubu sam da uzmem jedan primjerak, ali me plaši potrošnja u gradu i to mi je glavni razlog zašto ipak nebi. 2.0 dci 2010 automatic, ima tko iz prve ruke info o gradskoj potrošnji?  

Imam passata 2.0 tdi 2010 DSG i potrošnja mu je 6,5-7L gradske, što mi je prihvatljivo uzevši u obzir da je velika udobna limuzina, pa hajde... al za ovu lagunu ljudi govore 8-9L, što mi više nije prihvatljivo,

Edited by skyliner
Link to comment
Share on other sites

Ako ti kaj pomaže, imao sam Megane 3 2.0 dci 150ks automatik i trošio je po centru Zga oko 11 litara. Za usporedbu, u isto vrijeme sam imao Superb 2.0 TDI 4x4 DSG mapiran na 170ks i trošio je na istim relacijama isto toliko. 

Link to comment
Share on other sites

Pun racku je to... ja taxiram po zagrebu, megane 3 1.5dci manualac mi troši 5,0-5,7L gradske (većer-gužva), a ovaj passat dsg eto 7max. Ništa od lagune izgleda, so su oni ZF starinski automatici jel

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su Aisin ali možda sam u krivu. Ako ti to kaj znači kao usporedba ja sam imao i Meg 3 1.5 dci 110 Grandtour 2013. manualac i to s nekom full dugom getribom, trošio mi je u istim uvjetima kao ovima gore kaj sam napisao i do 8.5 litara zimi na 16icama zimskim, ljeti na 17 oko litru manje. Tak da uzmi ovo moje s rezervom, ali i dalje stoji da je 2.0 s tim automatikom dosta žedan. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Žedan, al bar nema skupog održavanja kao kod mjenjača sa dvije spojke. Radije da mi troši litru i pol više nego da na 150.000 km moram istresti dva soma eura za servis getribe. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prodao svoju Superbicu sa 280tkm i DSG je saltao kao nov. Sve ti je to kak te potrefi. 

Link to comment
Share on other sites

Znači konsenzus je da nemre laguna automatic 2.0 trošit 7 ili manje gradske? Jbg, nije onda isplativa za taxiranje ... a ti gore imaš bome tešku nogu ako ti manualac megan troši 8 xD Imam 2 komada 1.5dci i troše svi dobrano ispod 6L gradske u renti

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.