Jump to content

Dotezanje vijaka kotača


legenda128

Recommended Posts

Jel zna možda netko na koje vrijednosti se dotežu vijci kotača kod premontiranja? Kupio sam kilo ključ i premontirao bih kotače a ne znam potrebnu vrijednost dotezanja.

 

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, u uputama u Focusa i od Corolle stoji velicina felge i moment zatezanja. Mozda pogledati u upute?

Sigran sam jel 2x godisnje gledam u knjigui namjestam moment kljuc.

Edited by Domba
Link to comment
Share on other sites

Prije nego sam postavio pitanje pogledao sam u upute jer je pretpostavka da bi taj podatak trebao tamo naći. Međutim kako podatka nema u uputama odlučio sam se pitati ovdje.

Link to comment
Share on other sites

Moj Clio je 175/65R14, a auto ima 960kg. Moment pritezanja kotača je 90Nm.

Bitno je da se kotač ne stegne dok je auto dignut. Šarafe kotača se stegne praktički rukom dok je auto dignut tek toliko da se kotači ne klimaju na glavčini. Kada se auto spusti na cestu onda se steže s moment ključem do kraja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, legenda128 said:

Prije nego sam postavio pitanje pogledao sam u upute jer je pretpostavka da bi taj podatak trebao tamo naći. Međutim kako podatka nema u uputama odlučio sam se pitati ovdje.

Oprosti, mozda sam malo grub bio. Do sada na svakom auto kojeg sam imao je pisalo u knjizi.

Inace za Felge se pouzdam u ovu stranicu: https://www.wheel-size.com/size/renault/scenic/2020/#trim-17-dci-eudm-118
pise 110 Nm

Edited by Domba
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Domba said:

Oprosti, mozda sam malo grub bio. Do sada na svakom auto kojeg sam imao je pisalo u knjizi.

Inace za Felge se pouzdam u ovu stranicu: https://www.wheel-size.com/size/renault/scenic/2020/#trim-17-dci-eudm-118
pise 110 Nm

Nisi ti ništa grub bio, logično je da takav podatak postoji u uputama. Najljepše zahvaljujem na linku.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.