Jump to content

Klima slabo hladi


olympya

Recommended Posts

Već nekoliko godina svaki put prije ljeta punim klimu jer očito negdje pušta. Mislio sam već u nekoliko navrata auto prodati pa mi nije bilo toliko bitno da popravljam. Uglavnom izdura cijelo ljeto.

Sve bi bilo ok da ona barem hladi kako treba kad se napuni ali ne ni to pa me zanima što može biti problem da slabo hladi? Znači cijelo ljeto je držim na 16 i na ful jačini ali već sada kad nisu velike vrućine to je dosta loše.

Link to comment
Share on other sites

Možda neki drugi element sustava više nije 100% dobar iako ispravan.

Meni je laguna skroz pristojno hladila. Iako je bilo trenutaka (sunce u vjetrobransko staklo) kada nije mogla do kraja odraditi hlađenje za prvi red. U drugom redu je bilo skroz ugodno.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, olympya said:

Već nekoliko godina svaki put prije ljeta punim klimu jer očito negdje pušta. Mislio sam već u nekoliko navrata auto prodati pa mi nije bilo toliko bitno da popravljam. Uglavnom izdura cijelo ljeto.

Sve bi bilo ok da ona barem hladi kako treba kad se napuni ali ne ni to pa me zanima što može biti problem da slabo hladi? Znači cijelo ljeto je držim na 16 i na ful jačini ali već sada kad nisu velike vrućine to je dosta loše.

Pa kad ti je napuni i testira onda stavi mjerač temperature u rešetku kuda puše na instrument tabli . Pritom je klima na naj jače i mora bit temperatura ta koja treba . Mislim da dođe negdje oko 5 stupnjeva kad je na ful . Nisam baš sto posto siguran jel 5 ili 6 stupnjeva  ali nebitno . Ako ne zadovoljava tad onda nikad ni neće , a i može se testirat nepropusnost .

Link to comment
Share on other sites

Biti će tu neki drugi element u sustavu koji više nije kako treba, probat ćemo izmjeriti sad kad odem napuniti ali to ne bude ni blizu 5-6 stupnjeva da puše hladno. Makar to ovisi i o vanjskoj temperaturi. Kad dođu temperature na 35c auto cijeli dan na suncu uvijek i još je crne boje 😅

Ima i ona neka cijev što prolazi kraj papučice gasa i ona bude toliko vruća da me i noga peče po ljeti koliko ta cijev grije, ne znam da li je ni to normalno.

Danas mi ni ventilator ne radi, automatska je klima. Sa ispitivačem pogledao da li ima struje koja dođe na ventilator i dve žice su uvijek pod naponom. Kako provjeriti da li je ventilator riknuo ili nešto drugo?

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

Niti jedna, ventilator sam već mjenjao jednom ako se dobro sjećam prije 5 godina. I kasnije mi se možda jednom desilo to da ventilator nije radio i onda sam ugasio i upalio auto pa je radilo normalno. Ali i to je bilo prije 3-4 godine.

Link to comment
Share on other sites

može biti do utičnice na reostatu, probaj ju malo mrdat lijevo-desno

Link to comment
Share on other sites

Upravo to sam napravio pa je proradilo i onda sam ga skinuo da ja vidim što je to i kako izgleda i odmah sam otkrio uzrok zašto mi već par godina iz ventilacije lagano smrdi po zapaljenoj plastici. To je zato što je taj glavni konektor na njemu lagano rastopljen i očito se uvijek zagrije do te neke granice. A i izolacija na žicama uz sami konektor nije baš nešto. Ne znam sad kako sa sredim taj konektor.

Primjetio sam da brzina ventilatora malo varira sama od sebe osim kad je na ful ili na minimumu. Isto tako od onih 8-9 crtica jačine ventilatora na pola najviše varira i pojačavanjem samo jedne crtice ide na ful.

Da li on služi za te brzine ventilatora te da li da njega mjenjam?

Edit: sam konektor još nisam ni izvadio jer ne znam kako da ga izvadim ali  izvadio sam neku plavu plastiku što kao drži žice i ona je sva rastopljena. Sam konektor mogao bi biti ok ali žive će trebati nekako na novo uglaviti u njega.

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

ja sam to mijenjao u kompletu na scenicu. Naručio s Alija, došao reostat i utičnica sa 10ak cm kablova pa je trebalo samo prerezati i zalemiti nove kablove. Ako ti je dugo čekati mislim da ima i Anđelko isto u ponudi

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam to na aliju sa kablovima da. Jel to ok znači? Jer jedino što sam uspio naći je Sidat koji je preko 500 kn i to bez kablova

Link to comment
Share on other sites

nazovi Anđelka i vidi ima li za odmah, možda je minimalno skuplji

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.