Jump to content

Update karti na R-link 2 na Kadjaru


spiro2903

Recommended Posts

Pozdrav,

Zna li tko kako update-at karte na r-link 2 u Kadjaru iz 2016te? Verzija je 2.2.19.300 i karte 9.12.80.689874.

Pola ulica nema! Vidim da se može kupiti SD kartica sa TomTom kartama (v 10.65 je mislim zadnja) koja ide za dosta Renault vozila (tipa Captur), ali neznam da li ide i za Kadjara i kako uopće to instalirati? Kadjar nema utor za SD karticu. Da li se može nekako prebaciti na USB? Također, znate li da li je s tim karticama uključen i update kamera i POI?

Ako netko ima iskustva za update karti na Renault Kadjaru bilo bi super.

Još jedno pitanje, a vezano za ovo, vidim da postoji SKU kreator. Znam da treba prvo otključati particiju sa kartama sa USBom, pa se onda mogu stavljati svoje karte. Pitanje je, ako idem tom rutom, što mi sve treba za SKU kreator: karte, poi file, kamere, 3d zgrade, još nešto? I da li mi u tom slučaju ostaje hrvatski glas za navigaciju?

Hvala, bilo kakava pomoć je dobrodošla.

Link to comment
Share on other sites

Imaš na Njuškalu lika koji to radi...

A na fejsu u Reno grupi ima isto neki lik koji to radi...300kn,ako se dobro sjećam.
Dobiješ i kamere...

Link to comment
Share on other sites

@frenchkey Tnx, poslat ću mu PM ako ima neki info.

@stanky069 Znaš li možda tko? Vidia sam da ima dosta njih šta prodaju SD kartice, samo neznam mogu li to nekako prebacit na USB za loadat u Kadjar-a. Ako su svi file-ovi tu možda mogu samo copy/paste pa preko SKU kreatora.

Link to comment
Share on other sites

isto ko i ja na meganu... možeš skinut sa službene stranice... sam treba znat... malo je trikovito... 

13 minutes ago, spiro2903 said:

@frenchkey Tnx, poslat ću mu PM ako ima neki info.

@stanky069 Znaš li možda tko? Vidia sam da ima dosta njih šta prodaju SD kartice, samo neznam mogu li to nekako prebacit na USB za loadat u Kadjar-a. Ako su svi file-ovi tu možda mogu samo copy/paste pa preko SKU kreatora.

isto ko i ja na meganu... možeš skinut sa službene stranice... sam treba znat... malo je trikovito... 

Link to comment
Share on other sites

Skinia sam update sa R-link store-a i to je prastaro. Moja ulica je ucrtana, ali joj je adresa iz 2009te! Bia u Bosni, imaju 4 grada i 3 ulice 🤦‍♂️

Možda čak naručim neki v9 R-link pa zamjenim, ali neda mi se sad toliko ulagat. Tada bi imao AA pa bi bilo lakše. Znam da se može v2 dignit na v3 ili v7, čak sam pita i u Renault-a, ali postoji mogućnost brikanja R-linka pa ne bih riskirao.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj je sa Njuškala...moraš znati samo koju verziju softvera imaš.

https://www.njuskalo.hr/auto-navigacija-gps/renault-tomtom-live-sd-karta-2016-oglas-19224721


A na fejsu ima ovaj...300kn,dobiješ i kamere...može se riješiti i na daljinu...
https://www.facebook.com/antun.berisic.3



Link to comment
Share on other sites

Špiro imaš i Varnicu u Kaštel Lukšiću kod INA benzinske koji se time bavi

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, frenchkey said:

Špiro imaš i Varnicu u Kaštel Lukšiću kod INA benzinske koji se time bavi

Super, nije mi on ni pa napamet. Već sam nešto i uzima u njega. Nisam ni zna da se bavi i SW. Draže bi mi bilo da sam napravim i naučim za ubuduće, ali provjerit ću. Tnx.

Link to comment
Share on other sites

raspitaj se, nije baš ni jeftin, a možda i onaj elcod što ''popravlja'' tahografe u st

Link to comment
Share on other sites

Ja bi pomogao, ali s obzirom da sam to radio prije više od godinu dana sve sam zaboravio...

Ukratko, update mapi i firmwarea se radi preko USB sticka. Sam možeš dignuti firmware na verziju 3.3.16.961, za sve više od toga moraš ići u servis jer će pokušaj updatea rezultirati ubijenim R-linkom kojeg se onda mora fizički zamijeniti. 
Na verziji 3.3 možeš aktivirati Android Auto. Ja sam na toj verziji i ne vidim razlog zašto bi išao na noviju jer i ovdje sve radi.

Nažalost ne mogu napisati detalje jer se više ne sjećam, ali sve što mi je trebalo sam našao na renaultkadjarforum.com forumu

Firmware

Mape

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Pokušati ću onda update na 3.3.16.981, a na njuškalu mi kaže lik da se ono sa SDF kartice može instalirati i na r-link2. Ako saznam kako javim ovde.

Link to comment
Share on other sites

Evo, digao sam R-link2 na v3.3.16.981. Procedura je relativno jednostavna.
Treba vam prazan USB od bar 16G, formatiran na FAT32. Tu napravite folder "R-LINK".

1. Upgrade R-linka v2 na v3.
- R-link treba biti 2.2.19.300. Upgrade na tu verziju (ako je manja) možete preko renaultovih službenih stranica.
- Staviti u R-LINK folder fileove (ima ih na netu za skinuti ali pazite što skidate):
        * chain.pem
        * mm2014_upgrade.lgu
        * mm2014_upgrade.lgu.sig
- Upaliti auto, nako 30ak s staviti USB. Pitati će vas da li želite napraviti upgrade. Potvrdite i pričekajte 10ak min da dovrši. Kada se resetira prvo će se zacrniti minutu. NE VADITE USB sve do kraja procedure. Na kraju će vas pitati da izvadite USB.

2. Patch iGO za loadati svoje karte.
- Opet isti USB, prazan, FAT32, R-LINK folder
- loadati file u R-LINK folder
        * mm2014_upgrade.lgu
- Upaliti auto, nako 30ak s staviti USB. Pitati će vas da li želite napraviti upgrade. Potvrdite i pričekajte 5-10min da dovrši. Kada se resetira prvo će se zacrniti minutu. NE VADITE USB sve do kraja procedure. Na kraju će vas pitati da izvadite USB.

3. Update karata
- Opet isti USB, prazan, FAT32, R-LINK folder
- kopirati 4 file-a u folder    
        * force_update.txt
        * MM...nešto...nešto.lyc
        * myproject.sku
        * myproject.sku.md5
- Upaliti auto, nako 30ak s staviti USB. Pitati će vas da li želite napraviti upgrade. Potvrdite i pričekajte 10-15min da dovrši. Kada se resetira prvo će se zacrniti minutu. NE VADITE USB sve do kraja procedure. Na kraju će vas pitati da izvadite USB.

File-ove za patch karata i update karti mi je dao tip sa njuškala. To nađete na njuškalu, on vam sve pripremi, vi samo morate kopirati na usb i loadati u R-link. Prvo ide patch pa update.
Također neka vam auto uvijek radi jer ako se slučajno ugasi R-link možete ga brikati.

Naravno ni ja ni itko drugi ne odgovara ako vam šta bloka, sve radite na svoju odgovornost :D

Također na verziji 3.3.16.981 možete uključiti i android auto i to izgleda dobro funkcionira. Nisam još skroz isprobao, ali izgleda da sve radi. Poremete se jedino linije od rikverc kamere. To se može srediti preko dd4all, ali opet na vlastitu odgovornost.

Hvala @filiplolic i ostalima na pomoći

Pozz.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Poanta je da ga se ne vadi do kraja. :rotfl:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28. 06. 2022. at 10:08, spiro2903 said:

Pozdrav,

Zna li tko kako update-at karte na r-link 2 u Kadjaru iz 2016te? Verzija je 2.2.19.300 i karte 9.12.80.689874.

Pola ulica nema! Vidim da se može kupiti SD kartica sa TomTom kartama (v 10.65 je mislim zadnja) koja ide za dosta Renault vozila (tipa Captur), ali neznam da li ide i za Kadjara i kako uopće to instalirati? Kadjar nema utor za SD karticu. Da li se može nekako prebaciti na USB? Također, znate li da li je s tim karticama uključen i update kamera i POI?

Ako netko ima iskustva za update karti na Renault Kadjaru bilo bi super.

Još jedno pitanje, a vezano za ovo, vidim da postoji SKU kreator. Znam da treba prvo otključati particiju sa kartama sa USBom, pa se onda mogu stavljati svoje karte. Pitanje je, ako idem tom rutom, što mi sve treba za SKU kreator: karte, poi file, kamere, 3d zgrade, još nešto? I da li mi u tom slučaju ostaje hrvatski glas za navigaciju?

Hvala, bilo kakava pomoć je dobrodošla.

Može se putem SKU creatora napraviti upgrade karti (i svega vezanog uz karte), bez dizanja rlink2 na višu verziju.

9.12.80.689874 ti nije verzija karti nego verzija navigacije. Nadogradnjom rlink2 sustava dobiješ i nadograđenu navigaciju (software, ali ne i karte!).

Karte ti je najbolje sam ubacivat 2x godišnje besplatno.

Ja sam si nedugo ubacio HERE 2022.Q2 na istim verzijama link2 i tomtom softwarea koje si ti naveo i sve šljaka. Usput obrisao karte koje sigurno neću nikad koristit, tipa Andora, Azerbajdžan i sl.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.