Jump to content

Scenic 3 problem s paljenjem


Hrc555

Recommended Posts

Scenic 3 iz 2009. benzinac 1.6 16v s plinom. Plin je na autu nekih 60 000 km. Auto ima oko 150 000 km.

Auto svako jutro kad se pokreće motor duže vergla pa se upali. U zadnje vrijeme se i ugasi nakon prvog paljenja. Danas se ugasio i nakon drugog paljenja. Kada hoću krenuti onda ne prima gas i tako nekih parsto metara i nakon toga sve bude OK, normalno prima gas i normalno se vozi.

Sada sam ga palio kad je vani preko 30 stupnjeva i istu stvar je radio. Video današnjeg prvog paljenje na linku 

https://files.fm/u/ct6w2vfcb

Druga paljenja u danu prolaze bez tog crkavanja i upali normalno.

Prije nekih mjesec dana je ostao u kvaru jer je krepala pumpa goriva. Kupio novu Bosch u Tokiću po broju šasije i zamijenio.

Ima li negdje neki filter goriva koji bi ga tako mogao štopati?

Na plinu radi normalno čim prebaci.

Što da radim? Od kuda krenuti?

Prije nekih dva mjeseca se upalila poruka "Battery Charging Fault" i STOP lampica pa sam ga odmah ugasio. Mislim da je poruka odmah nestala unutar sekunde ili dvije prije nego sam stigao ugasiti motor.

Nakon što sam ga ponovo upalio više se nikada nije upalila ta poruka a napravio sam od tada minimalno 15 000 km.

Link to comment
Share on other sites

Smrdi na pumpu goriva ili konektore na pumpi. Filtera nema
Drugo, meni se ta poruka pojavljivala kad se počela taspadati remenica radilice.
Kamo sreće da sam na vrijeme reagirao

Link to comment
Share on other sites

A može bit svašta... teže mi je palio kad je membrana isparivača puštala plin u usisnu granu, a isto i radi regulator pritiska goriva... pogotvo se odaje sa ovim "kad duže stoji"... također moraš znati da sve može biti povezano sa plinom... krepa regulator i pumpa goriva baš zato što druka u prazno kad plin radi... rijetko tko ima postavljeno da se pumpa isključuje dok se prabaci na plin... pa iako ti se čini da povezani problem nema veze sa plinom, kao i što ti je pumpa riknula itekako ima... neke komponente trpe više i riknu prije... a svi paničare oko plina sa ventilima... a ima 10 drugih stvari koje isto trpe... sve zavisi kako se neki auto nosi sa plinom... ma nosi se u.... :)

ps. Mrzim plin i nikad više...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

zatvori plin na boci i vidi kako ce biti, moze biti da plinski injektora pušta u usisnu.. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Scary said:

zatvori plin na boci i vidi kako ce biti, moze biti da plinski injektora pušta u usisnu.. 

Tako je.. za pocetak zatvori ventil na plinskoj boci.. i pusti 2 do 3 dana da vidis oce pocet palit dobro. Al barem 3 dana jel ima plina u sustavu. Jer isto sam radio i tek 3 dan je poceo palit normalno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.