Jump to content

Greške


legenda128

Recommended Posts

Jel zna netko što bi ovo moglo biti? Upravo mi se upalolo u vožnji.thxa2815a9aa17fdfbe033bdb3439237242.jpg65cf7d95b707de1069d99113eade00f3.jpg

 

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Treba provjeriti sustav protiv zagađenja. 

I ubrizgavanje provjeriti. 

  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Moguce da se nesto pokvarilo. Kako mi steka kristalna kugla, rekao bih spojiti na dijagnostiku i procitati greske, vidjeti o cemu se radi, i po potrebi provjeriti parametre.

Link to comment
Share on other sites

Na 1.5 voli otic onaj senzor za ispusne plinove.. al mislim da javlja nesto drugo kao gresku.. u svakom slucaju nam javi sta je da ne brinemo 😀

Link to comment
Share on other sites

Ok, shvaćam da može biti čitavi niz svakakvih stvari. Jednostavno su se lampice upalile jučer navečer u vožnji, pa kako nemaš koga pitati rekoh pitat ću ovdje. Zvao sam u međuvremenu servis pa čekam da se jave. Inače auto ima 82 000 km, ne primjećujem nikakve promjene u vožnji vezano uz ubrzanje itd. i bio sam na redovitom servisu prije dva tjedna. Tada su mi promijenili termostat rashladne posude jer je 'slinio'. Vidjet ću što će biti dalje...

Link to comment
Share on other sites

Kadjar,1.5dCi iste greške mi se palile,svaki put kad ga malo jače stisnem ili naglo zalijepim papučicu u pod.
Svaki put kad izađem na autocestu i tiskam ga, izbaci grešku,prvo bila ova o sustavu protiv zadađivanja,poslije samo izbacivalo ovu o sustavu za ubrizgavanje.

Auto potpuno normalno ide,jedino ne da upaliti tempomat ako izbaci grešku prije nego što ga upalim,ako vozim pod tempomatom kad izbaci grešku i dalje tempomat normalno radi dok ga ne ugasim.

Sumnja pala na klapnu auspuha ili onaj senzor ispušnih plinova..i na EGR ventil... kad sam radio veliki servis,rekao da očisti EGR i pobriše greške,poslije nema više grešaka...tiskao sam ga poslije do maksimuma i ništa više ne izbacuje,sve ok .

Kod mene znači zezao EGR...


Link to comment
Share on other sites

Kažu na servisu da crijevo zraka prema intercooleru propušta, nemaju na lageru pa za tri do pet dana moram opet doći na zamjenu. Zamjensko košta 1300kn, originalno 1600 ali ga nema trenutno niti znaju kada će biti dostupno.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nazovi i druge ovlaštene i raspitaj se u kojem su roku sposobni nabavit original, na zamjenske ne ide garancija koliko sam ja pohodio ovlaštene servise...

Ovaj ti je blizu za dijelove, ne škodi ništa nazvat i pitat dal ima i skinut polovno ako je u dobrom stanju

https://www.njuskalo.hr/karambolirani-auti/renault-scenic-iv-iskljucivo-dijelove-oglas-33065099

Link to comment
Share on other sites

Teško mi je bilo što pitati kad mi nisu točno rekli koji dio trebam tražiti. Danas sam zvao, nema ni zamjenskog niti originalnog dijela niti znaju kad bi mogao doći. Ovaj tjedan sam trebao ići na more :(

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.8. je obicno vrijeme kad nista ne radi.

Nazovi i druge ovlaštene i raspitaj se u kojem su roku sposobni nabavit original, na zamjenske ne ide garancija koliko sam ja pohodio ovlaštene servise...
Ovaj ti je blizu za dijelove, ne škodi ništa nazvat i pitat dal ima i skinut polovno ako je u dobrom stanju
https://www.njuskalo.hr/karambolirani-auti/renault-scenic-iv-iskljucivo-dijelove-oglas-33065099
Je lik je ok. Par stvari sam kupio kod njega..
Link to comment
Share on other sites

Upravo su me zvali iz servisa da je stiglo crijevo, sutra ujutro sam naručen na zamjenu pa ćemo vidjeti.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, legenda128 said:

Upravo su me zvali iz servisa da je stiglo crijevo, sutra ujutro sam naručen na zamjenu pa ćemo vidjeti.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 

Javi jel riješilo problem jer sam vec imao prilike cut da se prvo crijeva mjenjaju a uopce ne mora bit do toga...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako crijevo ima rupu, omota se jakom trakom pa obrise gresku i proba se.
Normalno izbjegava se najaci boost. Ali tu rupu moze skuzit samo senzor tlaka iza turbine. A moze i on bit u banani..


Link to comment
Share on other sites

Zamijenjena cijev zraka, ugašene greške. Nadam se da je sad to ok.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Veselje sa limenim ljubimcem se nastavlja. Ovaj put mi se dogodilo da se auto ugasi u vožnji na sred zelenog vala. Upalilo se upozorenje "opasnost od oštećenja motora" i više nisam uspio pokrenuti motor. Nazvao sam šlep službu i odvezli smo ga u najbliži ovlašteni servis. Tu sad započinje veselje, tek za 15 dana će moći pogledati auto i napraviti dijagnostiku a onda novo veselje s čekanjem dijelova još par mjeseci. Uglavnom do nove godine neću dobiti auto. Navodno nemaju nikakvih dijelova i to je uobičajena procedura. Ne mogu vjerovati da je to moguće. Moja pretpostavka je da je ovaj kvar povezan sa prethodnim i dpf filterom ali vidjet ćemo što će reći kada uspijem doći na red za dijagnostiku. Lud sam lagano :(


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, legenda128 said:

nisam uspio pokrenuti motor

Da li okreće motor kad stisneš start ili nema reakcije?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Da li okreće motor kad stisneš start ili nema reakcije?

Okreće tj. čuje se verglanje cca 3-4 puta ali ne pali.

Edited by legenda128
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, direstraits said:

Voda u cilindrima. 

Voda u cilindrima? !

kako? zašto?

A hidroudar? Ako je voda u cilindrima!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, petak said:

Voda u cilindrima? !

kako? zašto?

A hidroudar? Ako je voda u cilindrima!

EGR niskog tlaka šalje vlažan zrak u ledeni IC, kondenzacija i kristalizacija, pa potom otapanje kod gašenja motora i isijavanja topline. Pri narednom paljenju voda bude usisana u cilindre. 

Nekad zvekne osigurač startera, nekad starter, nekad istopi instalacije. 

Friends Tv Reaction GIF by Nick At Nite

Hidroudar rijetko, ipak je to 1.5 deceMi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.