Jump to content

Špur problemi


frenchkey

Recommended Posts

@petakistina most je u pitanju, prevario sam se. Nešto mi nikako nije se uklapalo dok sam čita post prije nego sam kliknija "submit" :)

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

Torzija je skraćeni naziv za torzionu šipku/štangu koja je prenapregnuta i glumi oprugu.

Umjesto opruge koja stoji vertikalno torzija je postavljena horizontalno i često je dio mosta.

Slika pokazuje rastavljeni zadnji most na R4.

20230105_205522.thumb.jpg.1f6fb2502295fd5d7380f8d999fa663e.jpg

Skroz lijevo i desno su ramena, a u sredini su torzione šipke. Kad ih se spoji čine most.

One se okreću oko svoje osi, a torziona sila u šipci koja je prednapregnuta (unaprijed definirana kod izrade) ne dozvoljava da se rame svojevoljno pomiče i na taj način radi istu stvar kao i opruga.

Lisnate opruge su treća verzija iste funkcije

Hrpa starih renaulta imaju torzije na zadnjoj osovini. R4 ima istu stvar i na prednjoj osovini.

 

 

Noviji renaulti, a i ostali auti, imaju ramena koja su običnom cijevi (okruglom ili pravokutnom ili nekom drugom konstrukcijom) povezane i tvore most, a opruge su montirane oko amortizera

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ako je nesto na ovjesu krivo ili rastimovano zar to ne bi trebalo da se primeti na optici???

Link to comment
Share on other sites

Stavio sam fotku optike, stanje prije i poslije.
Izgleda sve manje vise ok

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.