Jump to content

Megane IV trzne kod jačeg ubrzanja


NepoznaT

Recommended Posts

Megane IV, 1.5dci 110, stage 1, 80tkm

Desilo mi se unazad mjesec dana već drugi put, kad krenem pretjecat i u 4. brzini na 60km/h pritisnem gas jače da auto počne ubrzavati, zatim na 0.5 - 1 sec trzne kao da sam punom silinom nagazio kočnicu, svjetla kod unutarnjeg retrovizora su zatreperila (ostalo nisam stigao primjetiti u tih sekundu) i dalje nastavi ubrzavati kao da ništa nije bilo. Prvi put kad mi se to desilo nisam tome pridavao pažnju jer možda je bilo kakvo smeće u gorivu ili sl., ali sad me zabrinjava. Gorivo mislim da je isto u rezervoaru, da nisam bio na benzinskoj u međuvremenu. Jučer sam vozio u ECO načinu vožnje, a prvi put se ne sjećam.

Da li stage1 može uzrokovati ovaj problem?
Ili stage1 u kombinaciji s ECO načinom?

Smeće od goriva?

Dajte svoje ideje. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

To ti je tako kad se prčka po autu, sad kao što vidiš neznaš jel stage ili neš drugo.... ja sam davno odustao od tih ideja baš zbog toga..

Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam nikad prčkao po autu ni s mapama ni stagevima niti ičim jer znam dosta ljudi kojima motori više nakon toga nisu radili kako treba ili jesu ali su prije dotrajali. Kako kaže macan, sad ćeš morati otkrivati do čega je točno, a svaki ovlašteni će ti reći da je to stagea...

Link to comment
Share on other sites

Uvijek postoji opcija vratit originalnu mapu.

Ja recimo s druge strane znam par ljudi koji su odradili stage1 i rade po 70tkm godišnje i nema greške.

Ajmo zanemarit taj stage1, koji bi mogli biti uzroci problema bez toga?

Link to comment
Share on other sites

A možda nešto je sa trimovima što nas opet vraća na prčkanje po mapi... slična sranja sam imao sa plinom koji isto ubrajam u prčkanje po autu... javi kad rješiš šta je...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, NepoznaT said:

Uvijek postoji opcija vratit originalnu mapu.

Ja recimo s druge strane znam par ljudi koji su odradili stage1 i rade po 70tkm godišnje i nema greške.

Ajmo zanemarit taj stage1, koji bi mogli biti uzroci problema bez toga?

Jel makar ide bolje, to je 130ks sad?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Display said:

Jel makar ide bolje, to je 130ks sad?

Ne tjeram ga baš, većinom sam u 4. na 60km/h, ali ono što jest da mi je potrošnja 0.8L manja.

S 5.7 na 4.9L.

Link to comment
Share on other sites

Ne tjeram ga baš, većinom sam u 4. na 60km/h, ali ono što jest da mi je potrošnja 0.8L manja.
S 5.7 na 4.9L.
Daj mu malo da diše jer ćeš ga takvom vožnjom začepiti i ubiti.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja s kutijom i biciklom nisam bio na 5.7.....
Stavi još dva bicikla i bićeš [emoji1787]

@NepoznaT I ovo šta kolega piše..makni se iz eco moda i propuši ga kak' spada
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne vozim se u Eco modu skoro nikad, vecinom Comfort.

Ubacio u Eco čisto da ne bude "neiskorišten", planirao napraviti 15ak km na njemu i onda otkrio ovaj problem.

 

Jučer sam išao testirati sve modove, 60kmh, 4. brzina, gas do kraja:

u Eco modu, 3x sam probao i sva 3x mi se trznuo auto - na 64, 66 i 76 kmh .

U ostalim modovima od 60 do 100km/h u 4. brzini bez problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.