Jump to content

Gume 205/55/R16


Karlo

Recommended Posts

Pozdrav,

tata ima Fluencea i ima upisane dimenzije 205/55R17, 205/60R16 i 205/65R15. Naravno da su te dimenzije guma poprilično skuplje od primjerice 205/55R16 ili 195/65R15 koje dolaze na Meganeu 3, koji je u osnovi isti auto.
Na ovom linku: https://www.wheel-size.com/size/renault/fluence/2010/#trim-15-dci-eudm-105 (svjestan sam da nije službena Renault stranica) sam pronašao da na Fluence mogu ići iste dimenzije guma kao i na Megane.  Jel netko to radio i koja je bila procedura na stanici za tehnički oko upisa u knjižicu?
Zvali smo i Renault i stanicu za tehnički, oboje ne žele dati konkretan odgovor jel mogu li se ili ne te dimenzije upisati u prometnu, nego nešto brljave.

Hvala!

Edited by Karlo
Link to comment
Share on other sites

Ako su na tehničkom rekli da ne onda ne, osim ako možeš od Renaulta dobit potvrdu da te gume idu na navedeno vozilo onda ih oni moraju upisati.
Sve ostalo rekla kazala ne igra.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ako i nemaš potvrdu od Renaulta, možeš napraviti mini atest i upišu ti te gume u prometnu

Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam upisane na svom Fluenceu, Renault mi je poslao dimenzije i iste su kao i ove na vratima na naljepnici.

Nakon toga zovem cvh i kažu ne može, mora se atest napravit, a ja idući dan odem u cvh, napravim se blesav i pitam jel se mogu upisati, a teta na pultu sva vesela kaže naravno da može. I tako ih ja upisao bez ikakvoga problema prije par godina... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 02. 10. 2022. at 22:05, bongo said:

Ja ih imam upisane na svom Fluenceu, Renault mi je poslao dimenzije i iste su kao i ove na vratima na naljepnici.

Nakon toga zovem cvh i kažu ne može, mora se atest napravit, a ja idući dan odem u cvh, napravim se blesav i pitam jel se mogu upisati, a teta na pultu sva vesela kaže naravno da može. I tako ih ja upisao bez ikakvoga problema prije par godina... 

Slično sam i ja prošao. U prvoj STP rekli da nemože. Išao u drugu, s namjerom da radim mali atest (onda je bio cca 300kn) ali su mi rekli da ih moram staviti gore pa će vidjeti dal može ili ne. A meni se nije baš kupovalo i stavljalo gore pa da mi vele da nemože. I došao jedan drugi koji pregledava aute i rekao da bude se raspitao malo.

Nakon dan-dva me zvao i rekao da može upis. Ja sam onda samo upisao samo 195/65 R15

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.