Jump to content

Parkirna kočnica poslije zamjene diskova i pločica


backpacker

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Imam jedan problem sa Scenicom 2. Nedavno mi je majstor stavio nove diskove i nove pakne na sva 4 kotača. Primjetio sam da mi sad ručna automatska kočnica jako slabo drži kad stanem na uzbrdici( proklizava lagano unazad) Prije nego što sam mjenjao diskove i pakne ručna je bila 100% ispravna (prošla tehnički)

 

U čemu bi mogao biti problem, te dali se automatska ručna kočnica može štelovati?

 

Hvala unaprijed

Edited by backpacker
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ivan.martinko said:

Reklamiraj..

Jesam, odgovor je bio da bih trebao mjenjati čeljusti, a kako su držali prije zamjene?

Majstor se izvlači na to.

Link to comment
Share on other sites

Treba ponovo podesiti odnosno iskalibrirati elektronsku ručnu kočnicu.

Majstor serucka.

Da je pravi riješio bi ti to bez puno priče.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, petak said:

Treba ponovo podesiti odnosno iskalibrirati elektronsku ručnu kočnicu.

Majstor serucka.

Da je pravi riješio bi ti to bez puno priče.

Hvala na odgovoru, znaš li ti možda (ili imaš neki link) kako se rekalibrira EL. ručna kočnica?

Link to comment
Share on other sites

znam jedne ali su podaleko od Osijeka. Vodice.

 

Meni su mijenjali sajlu ručne na espaceu i nakon montaže sajle u elektro dio (i taj dio nije samo ubodi i ostavi) su kompjuterom nešto kalibrirali i podešavali.

 

Link to comment
Share on other sites

Mozes probati o rucnom metodom. A dok to ne obavis povuci rucnu na 2. stupanj kao da je velika uzbrdica.
Posaljem ti postupak na googletranslate engleskom s Poljskog

Link to comment
Share on other sites

Postoji procedura za kalibraciju, ako me sećanje služi ide ovako:
Otvorena vozačka vrata, kartica u slotu, menjač u leru, veliki kontakt što znači da zadržiš dugme za paljenje bez stiskanja pedala, povučeš ručicu sa pritisnutim dugmetom (kao kad ručno hoćeš da otpustiš ručnu) i držiš dok ne čuješ da se motor ručne pokrene (nekih 10ak sekundi).

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, frenchkey said:

Mozes probati o rucnom metodom. A dok to ne obavis povuci rucnu na 2. stupanj kao da je velika uzbrdica.
Posaljem ti postupak na googletranslate engleskom s Poljskog

Hvala na odgovoru, ali ja nemam 2 stupanj, ja imam električnu ručnu kočnicu, A i drugo, meni ne svijetli el. brake error lampica.

Samo mi el.ručna poslije mjenjanja diskova i pakni slabije drži, nego prije.  To bi najvjerojatnije trebala kalibracija preko laptopa ili slično.

Pokušao sam metode koje si postavio i one služe samo za brisanje greške ručne kočnice, ali ne kalibrira ručnu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, backpacker said:

Hvala na odgovoru, ali ja nemam 2 stupanj, ja imam električnu ručnu kočnicu, A i drugo, meni ne svijetli el. brake error lampica.

Samo mi el.ručna poslije mjenjanja diskova i pakni slabije drži, nego prije.  To bi najvjerojatnije trebala kalibracija preko laptopa ili slično.

Pokušao sam metode koje si postavio i one služe samo za brisanje greške ručne kočnice, ali ne kalibrira ručnu.

Imaš drugi stupanj, koristi se na uzbrdicama kada imaš prikolicu.

Povučeš ručnu normalno jednom, pustiš ju pa ju opet povučeš i držiš tako 5,6 sekundi dok ne čuješ dodatno zatezanje

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, robyakarider said:

a koliko si prosao km sa novim diskovima?

Možda 1000 km-a.

2 minutes ago, frenchkey said:

Imaš drugi stupanj, koristi se na uzbrdicama kada imaš prikolicu.

Povučeš ručnu normalno jednom, pustiš ju pa ju opet povučeš i držiš tako 5,6 sekundi dok ne čuješ dodatno zatezanje

Vidiš to nisam znao, probati ćiu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, backpacker said:

Možda 1000 km-a.

Vidiš to nisam znao, probati ćiu.

Možeš ju i samo jednom povući ali držati i ne puštati par sekundi dok drugi puta ne počene dalje zatezati barem tako kod mene radi...

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.