Jump to content

Letva volana


Elmo

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, trebao bih novu ili repariranu letvu volana za Lagunu 2008 2.0 dci 150 konja.

 

Trebao bih vase preporuke za servis koji odlicno radi reparaciju, i da mi je u blizini Zgb, barem u uzem krugu Zgb, i koliko bi otprilike kostala reparacija po vasem iskustvu.

 

Svaka preporuka dobro dode...[emoji2]

 

Ugodan dan.

 

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

hm,

treba mi servo pumpa za kćerinu thaliu, možda ima i to, ovi derikože polovnih dijelova traže za koznakakvu skoro ko za novu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za megana nekih 1500kn bila , nova trw, i decki u servisu su rekli da su imali losija iskustva s repariranim da kroz neko vrijeme bi dobile lufta reparirane.

Nisam se puno mislil.

Auto je dosta kompaktiniji  nakon zamjene, najvise osjetim na ful malim brzinama preko neravnina na cesti. Pri vecim brzinama nesto sitno kad je volan mrvicu pod nekim kutem dal lijevo ili desno , znao se osjetiti kao neki otpor na stotinku sekunde, sve to nestalo za zamjenom.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Elmo said:

 

Pozdrav ljudi, trebao bih novu ili repariranu letvu volana za Lagunu 2008 2.0 dci 150 konja.

 

Trebao bih vase preporuke za servis koji odlicno radi reparaciju, i da mi je u blizini Zgb, barem u uzem krugu Zgb, i koliko bi otprilike kostala reparacija po vasem iskustvu.

 

Svaka preporuka dobro dode...emoji2.png

 

Ugodan dan.

 

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

 

 

 

Za reparaciju, na prošlom reparirao u "Hidromehanika" u Zagrebu. Skupo bilo, ali eno još uvijek bez greške, prošla sad više od 110.000  km od tad.. (audi a4, obična hidraulička letva). 

 

Iako ako je nova 1500, nema se tu šta mislit. Meni je bilo onda 4500 za novu ili 2000 za reparaciju. I jedno i drugo mi je tad bilo puno. 

Edited by Domagoj84
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11. 10. 2022. at 20:55, Med0 said:

Reparirati letvu samo ako je auto za prodaju. U protivnom nova.

Za što? Koja je razlika izmedu nove i propisno reparirane?? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za što? Koja je razlika izmedu nove i propisno reparirane?? 
 

Sretno s traženjem ekipe koja će propisno reparirati letvu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11. 10. 2022. at 19:33, frenchkey said:

hm,

treba mi servo pumpa za kćerinu thaliu, možda ima i to, ovi derikože polovnih dijelova traže za koznakakvu skoro ko za novu

Kolko su ti rekli za polovnu? Imam ja od svoje thalie orginalnu negdje u rezervi, ispravna jedini problem je kaj se s vremena na vrijeme znala pojavit kapljica ulja na remenici, izgleda da pušta semering... Kupio drugu polovnu i ta je ubrzo imala kapljicu ko i moja org tak da sam kupio isti drek koji sam i imao. Jel ti treba da ju idem tražit?

Link to comment
Share on other sites

Treba, potraži. Polovne su 200 do 400kn

Edit:
Javio mi sa Anđelko. Ima novo i reparirano, s tim da se za repariranu (original) plaća brutto cijena od 2850kn, a kad mu pošaljem svoju i dobavljač ocijeni da je moja reparabilna (bar tjedan dana), dobijam natrag 1200kn.
Ako se pak pokaže da moju ne mogu reparirati iz razloga istrosenosti, loma ili sl. nema natrag 1200kn.
Plus postarina u obje varijante.

Nova letva i pumpa su marke Kamoka, nisam bas cuo o njima previse, i kostalo bi:
Letva 1600kn
Pumpa 590kn
S tim da je letva s sponama i manzetama, trebaju se samo krajnici ušarafiti.
Ne zvuci loše ukoliko ta marka ista valja.
Iskustva?
https://www.jurprom.com/kamoka-b162






Link to comment
Share on other sites

Nikad cuo, novo je novo, s druge strane moja orginalna letva je reparirana pred koju godinu i jos uvjek je super nemam zamjerke, reparacija je kostala 1000kn

Sutra iskopam pumpu pa ti poslikam

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam dobro iskustvo sa Kamoka. Za mog amera nije bilo ništa drugo dobavljivo osim spomenute marke. Isto se radi o pumpi serva. Bilo je dobro cca mjesec dana, izgubila je pritisak na minimumu. Znaci bas kad treba ne radi. Moram staviti u P i držati lagano gas dok smotam kamo treba..

Ugl ja bi rekao drek na štapiću

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.