Jump to content

Automatsko paljenje oborenih svjetla.


Vladek

Recommended Posts

Zna li netko kako mogu isključiti automatsko uključivanje žarulja oborenih svjetala prilikom paljenja automobila? 

Položaj na ručici svjetla je na 0, a svjetla se automatski pale. Nakon isključenja automobila ista se ugase tek nakon što se auto ugasi i otvore vrata.

Pokušao sam na način sa dam kontakt i da dva puta pomaknem sa položaja 0 na poziciju i nazad, ali ne funkcionira. 

Također na kraju ručice za svjetla sam provjerio sa li imam gumb, ali nemam.

Da li preostaje samo gašenje putem softvera (npr. ddt4all)?

Link to comment
Share on other sites

Našao odgovor u nekim starijim temama poput ove:

Samo spajanje na UHC može pomoći. 

Link to comment
Share on other sites

Točno i na mojem 2008 godina bez spajanja kompa ništa nema nikakvog gumba na ručicama tako sam ih i ja odavno isključio barem stalno automatsko paljenje po danu ali mi je ostalo automatsko paljenje po noći kao i tunelima i garažama... 

No ono što je blesavo je da i po noći opet nakon isključenja automobila svjetla se ugase tek nakon što se auto ugasi i otvore vrata makar je prekidač na nuli ili kada ugasiš auto okreneš sa nule na paljenje svjetla pa opet na nulu i onda se ugase...

Znači zapravo po mraku nemaš mogućnost ih uopće ugasiti ukoliko je auto upaljen ili je na kontaktu. (recimo ti u žbunju po noći sa nekim komadom i hoćeš se grijati sa upaljenim autom bez ikakvog vanjskog svjetla e to ne ide... :) )

Ne znam da li postoji opcija totalnog gašenja automatike svjetla preko kompa makar mi je to davno u servisu nešto spominjano da je vezano sa senzorom za kišu tj. da se valjda sve komforne opcije moraju ugasiti pa ako netko zna možda više?

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bi mi smetalo da se svjetla sama pale u slučaju slabe vidljivosti, ali ne želim da gore nepotrebno po danu. Supruga nema naviku provjeravati da li kratka svjetla gore po danu ili ne. Vjerujem da su se tako i zeznule LED žarulje, jer su radile po najvećem zvizdanu i došlo je do pregrijavanja. 

Link to comment
Share on other sites

gasio sam ja bio, ali ako ugasis to, onda ne radi senzor za kisu i automatski brisaci i ostalo sto je vezano na taj sklop...

 

Link to comment
Share on other sites

Mogu živjeti s tim da navedeno ne radi. Ono što želim je ugasiti tzv. Scandinavian mode (svjetla uvijek gore nakon paljenja vozila, čak i po danu), a želim da ostane automatsko paljenje svjetala u slučaju loše osvijetljenosti.  

Link to comment
Share on other sites

takva varijanta nije moguca, tj. nije bila moguća u ovlaštenom kad sam ja to radio...

tj trebal bi mozda neki coding guru koji bi to mogao, ali kolko se sjecam, ide cijeli sklop samo on/off...

Link to comment
Share on other sites

Dada,zaboravio sam da ima i scenica..meni je u glavi bio Logan..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riceburner said:

takva varijanta nije moguca, tj. nije bila moguća u ovlaštenom kad sam ja to radio...

tj trebal bi mozda neki coding guru koji bi to mogao, ali kolko se sjecam, ide cijeli sklop samo on/off...

Moguća je ja ju imam sada no moj je 2008 phase 2 model pa sad da li je prije bilo moguće ne znam?  :) 

Edited by Žac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Žac said:

Moguća je ja ju imam sada no moj je 2008 phase 2 model pa sad da li je proje bilo moguće ne znam?  :) 

isti je i vladekov scenic, mozda je onda samo do dobre volje/znanja nekoga tko to treba podesiti...

kazem to je bilo prije 10+godina i onda je auto jos bio "nov"...

Link to comment
Share on other sites

Just now, riceburner said:

isti je i vladekov scenic, mozda je onda samo do dobre volje/znanja nekoga tko to treba podesiti...

kazem to je bilo prije 10+godina i onda je auto jos bio "nov"...

I meni su se mučili tada u ovlaštenom to isključiti prvo je bilo ne može pa onda mic po mic pozvali jednog 'pametnog' i stvar je bila riješena čak je čovjek demonstrirao sa fasciklom kojim je prekrio senzor na šajbi i svjetla su se upalilia jeeee... :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su svi ovlašteni u ZG rekli da se ne može.
Nazvao ZAK i rekli nije problem.
Otišao tamo i za 5 min auto je bio vani. Napravili bez problema i od onda senzor svijetla imao je smisla.

Link to comment
Share on other sites

scenici i megani 2 imaju hrpa opcija sa svjetlima, nekima vec na 0 polozaju se pale stalno i konstantno  , nekima na 0 ne pali, nekima radi senzor svjetla pa ovisno o tome, nekima je netko ugasio automatska svjetla pa kod paljenja auta izbaci poruku "auto lights deactivated" i svjetla budu ugasena na 0,  stvarno ima opcija ..

 

kod mene je opcija relativno dobra a to je da 0 polozaju on gleda po senzoru svjetla, na prvom polozaju svjetle pozicije, a na drugom polozaju jasno gore svjetla stalno.

Ovo sa gasenjem i otvaranjem vrata je i meni, nisam siguran samo dal ima kartica utjecaja tu kakvog dali je u utoru il ne. Meni to ne smeta da mi svjetle svjetla dok ne otvorim vrata.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:

Moj scenic 2 moze automatski paliti ili da mu uvijek gore

Ti imaš lijevo na ručici vjerojatno prekidač ?

Link to comment
Share on other sites

Imam dugme, gumb. Drzim ga stisnutog dok auto radi, ali miruje, ne u vožnji. I tad se mijenja.
Meni je uvijek na Auto. Za dnena koristim duga na 30% cijelu godinu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.