Jump to content

Preporuku za H7 LED zarulje??? I savjet oko popravka leda u faru


Kostur_OS

Recommended Posts

41 minutes ago, Vexonn said:

Da li vi cak i u kabini (dok auto radi u mjestu) cjete ventilator h7 led sijalice, kako huči/radi?

Mozda da sam uzeo neke skupe, ne bi se tako culo?

Takodjer da li mozete preporuciti neke dobre h7 led sijalice bez ventilatora? Ili ipak ne 😁

Ja već četiri godine imam erfolg led bez venta i nemam neke zamjerke. Nit me netko zafrkava na tehničkom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Uspio prebaciti Osram Nightbreaker H7 LED s Clia na Megana uz pomoć onih MK LED adaptera koji mi ne ulijevaju povjerenje,
pogledat ću da kinezi nemaju neke metalne.
Odmah stavio i Nightbreaker 200 koje sam imao kao rezervu na dugačka da ne stoje bezveze.

Link to comment
Share on other sites

citam i placem...

ove kineske hrvatskog brenda, FB im pun slika farova, skoro ni jedna slika snopa, tamo gde ima slika snopa je blagi uzas.

Curi svjetla iznad linije reza vise nego para iz blagajne HR....

 

u lecama led NE moze da produkuje dobro svjetlo. Leca koristi SVU SVOJU povrsinu tj svih 360 stupnjeva da stvori svoj snop. nema nebitnog dijela i zato NI U JEDNOJ leci led ne daje bolje osvetljenje, uvijek negde fali, i negde ima viska gde ga ne treba biti....

evo vam slika kako koji dio lece osvetljava / za koji dio snopa je odgovoran

 

image.thumb.png.afad84bba66218e6e1ae65a85589d92e.png

samo A - odgovorno za hotspot u sredini, odgovoran za daljinu (i to konkretno dio iznad zarulje odma je odgovoran za "hotspot") vecina ledica mora da se postavi vertikalno...

image.png.e80c9a944a0d5ce24488d4d418eb1a79.png

samo B - Sirina jedna strana
image.thumb.png.309f2708aa0ad41446b661e7c27c5937.png

Samo C 
image.thumb.png.b02442d9fc8105f304ffcf5e84d48db9.png

B+C
image.thumb.png.5d0ea933ed42d50c6d6d5aca5ce917e6.png

 

Vidite ovdje da je donji dio ogovoran za sirinu, a gornji za daljinu...

 

molim led strucnjake da mi objasne kako led koji ima 2x 120stupnjeva snop moze ikako replicirati helgenu/xenon zarulju...

 

u reflektorima kratkih, vecina ne radi dobro jer je led pre sirokog rasapa svjetla i previse bljesti... 

jedino gde je led dobar, i to je jer su reflektori simetricni u obe osi (horizontalna i vertikalna), te nemaju potrebu za ostrom linijom do koje svjetle / ne svijetle... su maglenke te guga svjetla.. tu je svetlost dobro "ukrocena" i malo curenja nije problem te nagradjuje boljim intezitetom snopa. 
Dnevna ne racunam, te je jako opasno imat pre jaku zarulju unutra za vozila koja ne gase dnevna nocu nego samo smanjuju intenzitet. Tu ce led biti na 90% umjesto 100% (mozda, a mozda i dalje na 100%) i sve ce zaslepljivati... 

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Led popuni onu rupu od 4-5metara sto rade magkenke kad je halogena instalacija..... I onda odma svi vao kako je ovo dobro svjetli ko veliko.. A ono kurčina.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

maglenke dobro dodju samo ako si na nekom terenu i bitno ti je sta je ispred tih 5m i ne gledas sta je na 20-50-100m

Ako ima puno svjetla ispred auta oci se prilagore na to i manje vide u daljinu gde je malo svjetla. Prividna varka i (nebi me cudilo) cest uzrok sudara neosvetljenih lica / biciklista.

jako cesto vidim strucnjake na magistrali s maglenkama.. na 90 dok je to u dijelu osvetljenom maglenkom si vec udario u objekat, prije nego je F1 vozac s svojim refleksima uspio odreagirati.. 90km/h - 20m/s (znam da je vise al ajmo), osvetljava 5m znaci 1/4s .. F1 vozaci imaju reakciju oko 0.2s..... (a gde je i mehanicka reakcija na zadati input

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo da se ja nadovežem na temu, ja sam pred nešto više od godinu dana za kratka svjetla stavio Osram LEDriving H7 žarulje u Megane IV, 2019. godinu sa lećama.

Na tehničkom nema problema i ja sam zadovoljan. Planiram promjenit i na dugima kad pregore. Nema ventilatora tak da se niš ne čuje i nakon godinu i neš oni poklopci se ne tope od vrućine niti išta takvo. Koristio sam one adaptere sa mk-led koje je netko linkao gore.

image0 (2).JPEG

image1.JPEG

Link to comment
Share on other sites

te ledice ni na papiru nisu bolje od halogenih kako sam vec i pisao ranije.

Jedina razlika je drug boja svetla.. Posto su osram imaju certifikat, a da bi imale certifikat moraju biti ekvivalent halogenima (tj ne mogu biti jace ili slabije) 

u svakom slucaju lijepo videti da dosta ok i svijetle. fali malo intenziteta u samoj sredini kod stepenice ali ne moze biti savrseno.. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.