Jump to content

Megane 2 farovi


miki ZD

Recommended Posts

Koja je razlika između farova za ph1 i ph2 megane 2 ?

 

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

velika je razlika, ako ih misliš zamijeniti potrebno je mijenjati i branik ako se dobro sjećam...

Link to comment
Share on other sites

ovi noviji su kak je Bog zamislio Megana 2 .

Mada sa slike vidim da je boja auta zlatna, pa ajd to donekle izvlaci pomalo komunisticke farove.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam koji su moji jer je mjenjan branik,da li su ostali ph2 farovi ili su su stavljeni ph1 zbog toga. Branik je od aRS-a.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dali je bog tako zamislio farove na Ph 2, ali su napravljeni loše. Imaju leću i svima izgori krom u njima. Na Ph1 se to ne događa jer nemaju leću. 

Ako pričamo o halogenim farovima

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, frenchkey said:

Ne znam dali je bog tako zamislio farove na Ph 2, ali su napravljeni loše. Imaju leću i svima izgori krom u njima. Na Ph1 se to ne događa jer nemaju leću. 

Ako pričamo o halogenim farovima

Isto stvar i kod Scenica. Mijenjao sam leće i nadam se da će držati...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, frenchkey said:

Ne znam dali je bog tako zamislio farove na Ph 2, ali su napravljeni loše. Imaju leću i svima izgori krom u njima. Na Ph1 se to ne događa jer nemaju leću. 

Ako pričamo o halogenim farovima

ja sam dobio info da su Xenon ph2 generacije jos gori nego H7, jer sam u jednom trenu imao ideju preslozit na xenon, jer mi je bio jedan karambol dostupan maltene for free, sa svim potrebnim za plug and play, ali nakon konzultacija, odustao...

Link to comment
Share on other sites

16 g kod mene , xenon  farovi su iznutra bez ikakve promjene. I zarulje isto zacudo, il ih je netko mjenjao u prvih 10 godina - to ne znam.

Izvana evo nakon nekih 15g blago su pozutili, rijesio to  za jedno popodne.

U odnosu na onaj komunizam na ph1, nebo i zemlja. Čak i dileri polovnih dijelova drze daleko vise cijene ph2 farova.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene slično, nakon 15 g ph2 halogen farovi iznutra uredni, izvana lagano žutilo, na tehničkom ne prigovaraju još.

Ako budu onda ide poliranje.

Link to comment
Share on other sites

Ako si ti zadovoljan kolicinom svjetla onda lece nisu izgorile.
Valeo se inace tu nije pokazao, Hella je nesto bolja bila, ali im je kablovinje pucalo i mrvilo se.

Poslano sa mog SM-A315G koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 30. 11. 2022. at 15:28, frenchkey said:

Ne znam dali je bog tako zamislio farove na Ph 2, ali su napravljeni loše. Imaju leću i svima izgori krom u njima. Na Ph1 se to ne događa jer nemaju leću. 

Ako pričamo o halogenim farovima

Khm Aluminij khm 

Svi farovi tj reflektivne povrsine su aluminizirane. Ne chromirane. To je jos prije 80tih godina pocelo... 

 

Aluminij se depozitira u vacumu :)

 

ph1 xenon je znatno bolji od ph2 xenona (usporedba dva ispravna).

depo ph1 xenon su izuzetno dobri. Rastavljao ih komplet i identicni su originalu.

 

ujedno 99% leca/projektora ne strada jer su losi, stradaju kad je usla vlaga ili pak kad je vlasnik strucno stavio kinesku xenon jer na njoj pise da jace svijetli... Kinezi ili kopije Philipsa/Osrama... Nemaju quartzno staklo nego obicno a ono ne filtrira UV te taj UV izgori sloj aluminija.. 

Izgirena leca se primjeti s gotovi nepostojecim "hot spotom" tj nema intenzivnog sredisnjeg dijela snopa svetla. Za njega je zaduzen dio "refkektora" iznad zarulje koji prvi "izgori".

Link to comment
Share on other sites

Prihvacam primjedbu, meni je sve sjajno krom :bigl:

Ali izgore obavezno projektori i na H7 farovima kod ph2 modela.
Mozda bi ih spasio kakav led

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.