Jump to content

Megane 3 1.6 dci 2014. problem sa akumulatorom


igor25

Recommended Posts

Pozdrav svima, prije tjedan dana sam kupio megane 1.6 dci bose 2014.god i zadovoljan sam stanjem auta, motorom i opremom. Problem koji imam s njime je da napon na akumulatoru jako brzo pada. Nakon vožnje sam izmjerio 12.7V već idući dan je bio na 12.2V, a ako prođe još jedan dan auto jedva upali... Moj posao je takav da ne vozim auto svaki dan nego svaki drugi ili treći dan tako da mi ovo definitivno predstavlja velik problem. Akumulator je marke ENRG AGM 70AH 720A - kupljen ove godine. Je li moguće da je akumulator toliko loš ili ga nešto troši dok auto stoji, ima li neko sličnog iskustva? Što bi bio prvi korak, da zamjenim akumulator s novim ili da odvezem autoelektričaru da pregleda? Gdje bih mogao testirati stanje akumulatora i koliko bi to koštalo otprilike?
Unaprijed hvala na pomoći

Link to comment
Share on other sites

Zovi prodavaca i pitaj di je racun od aku-a jer bi trebal jos bit pod garancijom ak je kupljen ove godine... Mozda je racun u onoj kosuljici na samom akumulatoru

Link to comment
Share on other sites

ako je nakon voznje 12.7 , pretpostavit cu da dobro puni, 13.5 i vise. 

Meni se dogodilo bas nedavno slicno na mom akumulatoru, ako odstoji i jedan dan nece upalit. Greska u akumulatoru najvjerovatnije.

lli reklamiraj ako nades racun ili novi.

Link to comment
Share on other sites

Izmjerio sam 14.3V dok auto radi na leru, to bi trebalo biti uredu što se tiče punjenja? 

Pitat ću prodavača ima li račun i gdje ga je točno kupio.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, igor25 said:

Pozdrav svima, prije tjedan dana sam kupio megane 1.6 dci bose 2014.god i zadovoljan sam stanjem auta, motorom i opremom. Problem koji imam s njime je da napon na akumulatoru jako brzo pada. Nakon vožnje sam izmjerio 12.7V već idući dan je bio na 12.2V, a ako prođe još jedan dan auto jedva upali... Moj posao je takav da ne vozim auto svaki dan nego svaki drugi ili treći dan tako da mi ovo definitivno predstavlja velik problem. Akumulator je marke ENRG AGM 70AH 720A - kupljen ove godine. Je li moguće da je akumulator toliko loš ili ga nešto troši dok auto stoji, ima li neko sličnog iskustva? Što bi bio prvi korak, da zamjenim akumulator s novim ili da odvezem autoelektričaru da pregleda? Gdje bih mogao testirati stanje akumulatora i koliko bi to koštalo otprilike?
Unaprijed hvala na pomoći

Kod autoelektričara  , on će već vidit u čemu je problem . Sve drugo osim odlazak kod stručne osobe je trošenje vremena i novca.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mata73 said:

Ili kod trgovca koji prodaje akumulatore pa da isti testira uređajem.

Trgovac će ga testirat ali ako je problem u nečem drugom neće znati dalje.

Link to comment
Share on other sites

Megane zadnji put vožen u nedjelju, danas je napon na akumulatoru 12.1V. Na starom autu mi nakon što 5-6 dana stoji napon bude 12.6V (aku star 5 god) tako da mi se ovo ne čini normalno baš. Ovih dana ću zvati autoelektričara za termin.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Auto je bio na servisu, zamijenjena sva 4 grijača te zasad pali odmah bez problema, akumulator je testiran i ispravan je. Nakon više dana stajanja napon je oko 12.2V što je navodno normalno za te aute. Popratit ću još situaciju, no zasad mi se čini da je sve u redu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10. 12. 2022. at 11:25, igor25 said:

Auto je bio na servisu, zamijenjena sva 4 grijača te zasad pali odmah bez problema, akumulator je testiran i ispravan je. Nakon više dana stajanja napon je oko 12.2V što je navodno normalno za te aute. Popratit ću još situaciju, no zasad mi se čini da je sve u redu.

Normalno je za ovo doba godine ne za aute... pad napona je veci po zimi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.