Jump to content

Megane 3: Graničnik vrata, check strap limiter ili kako već


LemurMort

Recommended Posts

Pozdrav svima!

... Od člana kluba škripanja graničnika 😃

Znam da postoje zamjenski graničnici i vidim iz par svjedočanstava da nisu nešto. A za originalne treba tokarit valjčiće i tu je još i problem tvrdoće materijala. 

Iskreno, sami princip metal na metal mi se nikako ne sviđa i htio bih ga izbjeći.

No, je li itko probao u Megane 3 staviti graničnike na kojima je metalni dio koji klizi po valjčićima obložen plastikom? Koliko znam, Astre i Hyundaii imaju takve. Tiho ko san, a ako i zaškripi, to je zvuk plastike, a ne metala 😬

Ako je netko ugradio takve, molim vas iskustva, mjere, cijene i sl.

Hvala! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Imas i plasticne original. Ja bi radije uzeo sa metalnim valjcicima jer se plasticni brzo pojedu..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LemurMort said:

 

Znam da postoje zamjenski graničnici i vidim iz par svjedočanstava da nisu nešto.

Objasni kako nisu nešto? Zbog čega nevaljaju?

Kupio sam više komada u tokiću i godinama odrađuju svoj posao uredno i niti jedan ne pokazuje neke znakove da bi se trebao mjenjati... i to govorim o vozačevim vratima.

Dio kao i svaki drugi, s vremenom ga treba zamjeniti i naravno i on ima rok trajanja i nije napravljen da traje vječno

Link to comment
Share on other sites

Ljudi su pisali da je kvaliteta loša, da se brzo nakon ugradnje novih pojave zvukovi. Osobnog iskustva s takvim dijelovima nemam, kod mene su još originalni (valjda).

No, moje pitanje se odnosilo na 'plastificirane' graničnike kao na slici:

51YuPiGjJ5L.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neznam šta ljudi pišu ja ti velim da najobičniji u tokiću služe svrsi, ako ćeš već uzimat cijeli sklop novi, a ne mjenjat samo istrošene dijelove

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ugradio male ležajeve i mir i tišina. Doduše na Espaceu, ali identični su.

Ima malo zafrkancije jer treba "otvarati" mehanizam, ali u principu vrlonjednostavan i jeftin popravak, ako se znaš služiti alatom

Link to comment
Share on other sites

Da, treba skidati oplatu, onda ti popucaju sve kopce pa trebas nove. I ja sam stavio 3 mala lezaja. Nit se cuje nit ce se ikad poderati.
Ova plastifikacija samog nosaca to nisam viđao. Cista estetika..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.