Jump to content

Zamjena felgi


AlHo

Recommended Posts

Pozdrav svima.Znam da je ova stranica namijenjena vlasnicima Renoa ali se nadam da vlasnici drugih auta smiju ovdje objaviti postove.Moj problem je u vezi alu felgi koje namjeravam postaviti za ovu zimu.Orig ljetne alu felge od Forda odgovaraju i tu nema problema.Problem su ove alu felge za zimu od Dezenta.Gume su 235/60 R16.Ljetne gume su 235/55 R17.Oznake na felgama za zimu su 6 1/2 J×16 H2  ET50.Na Fordovoj str pise da su ove dimenzije kao i na orig felgama od Forda.Znaci da bi trebalo pasati.Ali jok.Kada sam probao staviti ove felge,navojni sarafi sa diska izlaze samo 5,6 mm tako da matica malo ima "mesa"da se navrne.Rupe na ljetnim gumama su sire(oko 2 cm)i konus matice ulazi bolje a i saraf iz diska izlazi oko 1,5cm.Rupe na zimskim gumama su uze(oko 1,5cm)tako da i konus matice ne moze dobro naleci na ionako kratke sarafe."Meso"u rupama je deblje na zimskim felgama za 1cm i tu je glavni problem.Da li ima rjesenje za ovaj problem tj.da li se mogu kako ugeaditi ove felge a da ne vozim na 5,6mm navoja koje bi matice drzale?Izv se za ovaj dugi post ali sam htio u detalje da objasnim problem.

Link to comment
Share on other sites

Dobrodošao,

Imaš puni pristup forumu!

Ovdje je samo predstavljanje i pitanje postavi na odgovarajuće mjesto.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.