Jump to content

Grand Senic 1,5 81 kw lupkanje kod skretanja


Alfada Jadarko

Recommended Posts

Kod malo oštrijeg i bržeg skretanja u ulicu pod većim kutom čudno lupkanje,, kao da se negdje nešto otkvačilo pa lupka

Navodim da je nebitno dali skrećem u lijevo ili desno ali mi se nekako čini da je jače u lijevo,, ovjes pregledao sve je OK sumnjam na nosače motora ali u leru dosta mirno radi a u vožnji ne prenosi vibracije u auto,, 

Sat je original na 120tkm,,

Ima li tko još kakvih ideja 

Link to comment
Share on other sites

Spone stabilizatira su ti otišle vjerojatno.

Zamjeni obje u paru

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Alfada Jadarko said:

Kod malo oštrijeg i bržeg skretanja u ulicu pod većim kutom čudno lupkanje,, kao da se negdje nešto otkvačilo pa lupka

Navodim da je nebitno dali skrećem u lijevo ili desno ali mi se nekako čini da je jače u lijevo,, ovjes pregledao sve je OK sumnjam na nosače motora ali u leru dosta mirno radi a u vožnji ne prenosi vibracije u auto,, 

Sat je original na 120tkm,,

Ima li tko još kakvih ideja 

17 hours ago, dizna said:

Spone stabilizatira su ti otišle vjerojatno.

Zamjeni obje u paru

Glupi tupi zvuk više nalik na grebanje već na škljocanje što kinetički radi,, ovjes po rupama ne lupa, pogledati ću i ležaj amortizera 

On 01. 02. 2020. at 8:44, dizna said:

Pronađen kvar u svezi čudnih zvukova, otišla guma na nosaču getribe ispod akumulatora

20200131_191814.thumb.jpg.bfb0615bdf1fcdb37fb561aef8c9210f.jpg

Kako sam napisao na pocetku da me vuče na lijevu stranu i bio sam u pravu, ugl zamijenit cu i drugi nosač mjenjača ispod auta, veli majstor "osmica" ako nekom to nešto znači, neznam bolje opisati, jer se i tamo gumica okrenula pa bude proizvodilo zvukove s vremenom ako ne riješim...

Veli meštar dobro da sam došao jer je mogla bit generalna pizdarija da je sve propalo...

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nema veze što ti ne lupa po rupama, prvi simptomi kad je spona pri kraju je upravo kako si napisao, kad skrećeš osjetiš lagano lupkanje jer je tad najveće naprezanje. S vremenom će bit i lupkanje po rupama...

Ako spone nisu mjenjane u 120 tkm sigurno su dale svoje, odlaze već nakon par desetaka tisuća km, zavisi od kvalitete

Ovaj nosač getribe što sam ja mjenjao je bio tupi metalni zvuk koji se manifestirao kod dodavanja gasa jer se motor tad pomicao naprijed-nazad, nije imalo nikakve veze sa skretanjem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ipak je kinetički zglob,, 

Ali tu sada nastaje problem,, danas mi došlo u Ciak od SKF VKJA 5682 i ne paše,, a navodno drugi i nemaju u ponudi,, problem je što je kod mene poluosovine tanja,, t.j. nekih 21 mm a taj kinetički ima rupu za poluosovinu oko 24 mm 

Zar stvarno nema takvog modela ili,, sutra ću potražiti u Tokiću, Interkars pa da vidim kako oni dišu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.