Jump to content

Megane 1,5 dci edc, škripi pedala kočnice


renault4

Recommended Posts

Pozdrav svima, prošle sam godine kupio rabljeni auto iz naslova, 2019. godište, učlanio se na forum i ovo je prvi post.

Sve u svemu zadovoljan sam.

Zadnjih par mjeseci lagano škripi pedala kočnice. Molio mehaničara da podmaže kad je bio servis ali veli da škripi neki zatvoreni sklop i ne može se podmazati. Ima li netko iskustva s time?

Link to comment
Share on other sites

Meni je škripala kad sam ga kupio. Bio je još pod garancijom, otisao u ovlašteni, tamo su podmazali. Od tad se ne čuje (prošla godina i 9 mjeseci).

Evo našao sam i video pa vidi jel sličan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, macan said:

i meni.. navikao se....

:) Nije strašno

9 hours ago, Wilson1008 said:

Meni je škripala kad sam ga kupio. Bio je još pod garancijom, otisao u ovlašteni, tamo su podmazali. Od tad se ne čuje (prošla godina i 9 mjeseci).

Evo našao sam i video pa vidi jel sličan zvuk.

Tnx. To je to. Možda malo tiše. Ne znaš što su podmazivali? Moram se zavuči ispod i pogledati što škripi.

Link to comment
Share on other sites

Imas dolje osovinicu i bolcnu koja gura klip u kocionom cilindru.
Neki silikonski sprej ili mast i pospricas te spojeve i probavas. Meni je skripalo i nakon 2 tretmana vise ne cujem nista..

Tu je uputa za RS ali vjerojatno je slicno i na obicnom

https://rsmegane.com/threads/squeaky-noisy-break-pedal.21384/#post-215780

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ivan.martinko said:
12 hours ago, ivan.martinko said:

Imas dolje osovinicu i bolcnu koja gura klip u kocionom cilindru.
Neki silikonski sprej ili mast i pospricas te spojeve i probavas. Meni je skripalo i nakon 2 tretmana vise ne cujem nista..

Tu je uputa za RS ali vjerojatno je slicno i na obicnom

https://rsmegane.com/threads/squeaky-noisy-break-pedal.21384/#post-215780
 

Super. Kad uhvatim vremena probam. Tnx!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.