Jump to content

Auto se zakljucalo u radu, parkirano... ja sa karticom van auta i ne reaguje...


Vexonn

Recommended Posts

Pozdrav svima!

vlasnik sam Megane IV, 1.5, 2019 godiste i imao sam jedan veoma neobican problem.

Naime auto u radu (ugasen rucno start/stop), zaustavio se da odem do pekare, a kartica je kod mene i prilikom odmicanja od auta dok je i dalje u radu cuo sam beep, i reko hajd nije nista.. vracam se iz pekare i auto zakljucano?? 

Kartica ne reaguje,  a po belaju prilikom kupovine polovnog vozila dobio sam jednu karticu i u njoj nema mehanicki kljuc, tako da nikako nisam mogao da otkljucam auto.

Dok je auto radilo, otisao sam do trafike i kupio bateriju, postavio je i nista, doslovno nista se ne desava. Ni jedna vrata se  ne otvaraju, ne otkljucava se uopste, kartia kao da me mrtva! I gledam kroz prozor i ne pise na displayu da kartica nije detektovana!?


Sve to me zbunjuje jer vec 15 dana voznje auta, stalno sam tako stajao i dok je u radu nije se zakljucavao, a znamn da se u radu moze automatski zakljucati dok vozim ali ne izvan auta, a to automatsko kljucanje nema zvuk beep.

Dakle u kratko receno, parkirao auto, auto radi, kartica kod mene, kako sam odlazio od auta, zakljucalo se. stavio bateriju, i opet nista.

Znaci AUTO JE U RADU, to me najvise zbunjuje! Tako da sam zvao covjeka koji radi sa kljucevima pa mi je sa onim zracnim jastucima vrata malo "raširio", provukao sajlu i na ručku otvorio vrata.

Usao sam u auto, odvezao se do kuce, ugasio, upalio, i sve fercera!

Dakle jedino da ne ostavljam, tj ne zatvaram vrata dok je auto upaljeno, ili da ga ugasim ako i kratko izlazim do prodavnice, a mozda se to nista ne bi ni desilo da nisam ugasio start/stop, pa bi se sam ugasio i mozda ne bi zakljucao.

Takodjer narucio sam u ovlastenom servisu originalnu karticu sa mehanickim kljucem, ali u medjuvremenu dok to dodje cca neka 2 mjeseca, vidjeti cu da mi neki bravar napravi kljuc da imam trenutno, pa  ako se isto desi da mogu otkljucati tako.

Nadam se da sam dobro objasio, i da mi neko moze reci zasto se to desilo!? Takodjer u ovlastenom servisu su radili dijagnostiku i nema nikakve greske, tako da ni njima nije jasno zasto se to desilo.

Edited by Vexonn
Link to comment
Share on other sites

  • Vexonn changed the title to Auto se zakljucalo u radu, parkirano... ja sa karticom van auta i ne reaguje...

Uh koji gadan bug, dobro da imas frenda provalnika. :zubo:

Nemam pojma kaj bi moglo biti, bas me zanima... al dok ti ne stigne kljuc, a ponavljas situaciju, otvori prozor na pola i amen. Pretpostavljam da se ne udaljavas daleko od auta pa nema opasnosti od kradje ili pljacke.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovdje častiš policiju s 1000 kr i kasko ne pokriva štetu nastalu zbog nezaključanog vozila kod krađe itd. Murija zna ugasiti motor i zaključati vozilo uz poruku gdje možeš pokupiti ključ i platiti kaznu. 😁

Inače se ne bi smjelo zaključati s uključenim motorom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jel ti upaljena ona opcija da se auto sam zaključava kada kreneš voziti? Ako je, možda da to isključiš za prvu ruku...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Flek said:

Jel ti upaljena ona opcija da se auto sam zaključava kada kreneš voziti? Ako je, možda da to isključiš za prvu ruku...

Jeste. Ali kada krenes voziti i on se zakljuca, tada nema nikakvog zvuka. 

A ovako se culo beep dok je u mjestu a upaljen.

Link to comment
Share on other sites

Neki sheban bug kad se auto zaključa dok motor radi. 

Link to comment
Share on other sites

Iskljuci za pocetak to automatsko zakljucavanje, nismo u JAR

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fabi said:

Neki sheban bug kad se auto zaključa dok motor radi. 

To samo po sebi uopce nije problem, renoli jos od megana 1 a mozda i prije imaju samozakljucavanje nakon kretanja.

Ovdje je problem u tome sto se auto zakljuca na mjestu , dakle bez voznje i bez da netko inicira zakljucavanje iznutra.

 

Inace nisi naveo prilicno bitnu informaciju za opisanu situaciju, ima li auto keyless?Jer ako keyless radi kao na cliu/capturu a auto ima KL onda mislim da znam kaj je ,samo treba skuzit zasto se dogada.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hrvojexyz said:

To samo po sebi uopce nije problem, renoli jos od megana 1 a mozda i prije imaju samozakljucavanje nakon kretanja.

Ovdje je problem u tome sto se auto zakljuca na mjestu , dakle bez voznje i bez da netko inicira zakljucavanje iznutra.

 

Inace nisi naveo prilicno bitnu informaciju za opisanu situaciju, ima li auto keyless?Jer ako keyless radi kao na cliu/capturu a auto ima KL onda mislim da znam kaj je ,samo treba skuzit zasto se dogada.

 

Kaj mislis da bi moglo bit? Nije mi se to jos događalo ali nikad ne znaš

Edited by BorisL
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mata73 said:

Da li je kartica bila blizu mobitela?

Kartica nije bila blizu mobitela.

 

Mob u farmerkama desni djep a kartica u jakni, unutarnji djep lijevo. 

1 hour ago, hrvojexyz said:

To samo po sebi uopce nije problem, renoli jos od megana 1 a mozda i prije imaju samozakljucavanje nakon kretanja.

Ovdje je problem u tome sto se auto zakljuca na mjestu , dakle bez voznje i bez da netko inicira zakljucavanje iznutra.

 

Inace nisi naveo prilicno bitnu informaciju za opisanu situaciju, ima li auto keyless?Jer ako keyless radi kao na cliu/capturu a auto ima KL onda mislim da znam kaj je ,samo treba skuzit zasto se dogada.

 

Naravno da ima keyless. S obzirom da je kartica uredna i baterija na licu mjesta za svaki slucaj promjenjena a ne reaguje. Ja msl da je do samog auta. Iz nekog razloga auto nije dao pristup signalu kartice.

Cim sam uspio uci u auto, odvezao sam se do zgrade cca 2 3 min. Gasio ga, palio.. sve uredno bilo.

Link to comment
Share on other sites

još jednom, ugasi funkciju samozaključavanja u vožnji, možda pomogne

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, frenchkey said:

još jednom, ugasi funkciju samozaključavanja u vožnji, možda pomogne

Svakako! Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Taj beep mi je jako sumnjiv. Auto je očito nešto signalizirao. Da li je nešto pisalo na dashboardu dok je bio zaključan?

Možda lupam napamet ali kako se auto ponaša u situaciji kada ga netko pokuša hakirati? Recimo možda je netko nešto emitirao na frekvenciji od ključa (vjerojatno 433MHz) pa se auto odlučio zaključati. Ili je netko haknuo auto i zaključao ga.

Treba pitati Renault u kojim situacijama se auto sam zaključa?

Dečki koji su specijalizirani za elektroniku i kontrolere bi trebali znati.

Link to comment
Share on other sites

Pricekaj jos koji dan pa se potrazi na youtube pod Dad gets pranked ili The Revenge of the mad Wife. To kaj ti imas samo jedan daljivac... to si ti samo mislis! 🤣

  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi da li ti je ispravan senzor vrata - u tvom slučaju vozačevih.
Na prvu, baci pogled na instrument tablu da li ti tamo pokazuje otvorena vrata. Kad su ista, naravno, otvorena.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Med0 said:

Taj beep mi je jako sumnjiv

🤣

Pa beep je znak da se auto zaključao. 🤪

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je auto iz nekog razloga zaključio da si presao brzinu od 10 km/h i zaključao se.
Ja bih isključio automatsko zakljucavanje i provjerio da netko nije prtljao po satovima
A mozda je i sam prekidac zaključavanja u banani. Pogledat njegovu utičnicu i spojeve



Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pere said:

Pricekaj jos koji dan pa se potrazi na youtube pod Dad gets pranked ili The Revenge of the mad Wife. To kaj ti imas samo jedan daljivac... to si ti samo mislis! 🤣

Pa možda mu je auto nabavio ovaj kolega što mu je pomogao ući u auto :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, macan said:

Pa možda mu je auto nabavio ovaj kolega što mu je pomogao ući u auto :)

🤦🤦🤦🤦🤦🤦

Link to comment
Share on other sites

[emoji1787]
Pa beep je znak da se auto zaključao. [emoji2957]

Ti iritantni zvukovi zaključavanja su izumrli u 90-tima [emoji1]

Ali zašto se nije htio otključati?
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.