Jump to content

Auto se zakljucalo u radu, parkirano... ja sa karticom van auta i ne reaguje...


Vexonn

Recommended Posts

On 16. 03. 2023. at 20:52, Vexonn said:

Naravno da ima keyless. S obzirom da je kartica uredna i baterija na licu mjesta za svaki slucaj promjenjena a ne reaguje. Ja msl da je do samog auta. Iz nekog razloga auto nije dao pristup signalu kartice.

Cim sam uspio uci u auto, odvezao sam se do zgrade cca 2 3 min. Gasio ga, palio.. sve uredno bilo.

Pa svasta si napisao a zaboravio si napisati prilicno bitnu informaciju da auto ima keyless zakljucavanje/otkljucavanje.

Postoji mogucnost da auto kad odes s karticom od njega, se zakljuca kao sto se zakljuca kad odes od njega ugasenog.

Naravno da to nebi smio dok je auto upaljen, al nesto je definitivno u kvaru s elektronikom, mozda je to bas.

Imas par nacina s kojima se mozes igrat, prvo spusti prozor vozaca, otvori zatvori vrata dok auto radi, kartica nek ostane u autu, nebi se trebao ugasiti,.

Onda napravi isto s karticom u džepu, sad ce se mozda ugasiti.

Trece kaj bih ja napravio, opet ako je ko na cliu/capturu, otkljucaj/zakljucaj/otkljucaj  prvo auto na gumbic na kartici, udji u auto , upali ga, opet prozor spusti i udalji se od auta s karticom.

SAd vidi dal ce ti zapistat i zatvorit auto.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Med0 said:


Ti iritantni zvukovi zaključavanja su izumrli u 90-tima emoji1.png

Ali zašto se nije htio otključati?

Kad bi znao cemu sluzi taj zvuk  zakljucavanja kod auta koji imaju keyless nebi se pravil vazan i pisal gluposti

Edited by scenicRXE
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@hrvojexyz: Quotas ga gdje pise da ima keyless, a onda kazes da nije napisao ima li keyless??





Link to comment
Share on other sites

Malo bolje citaj , u prvom postu je napisao svasta, nije napisao dal ima KL ili ne , a onda kad ja pitam kaze "naravno da ima KL".

Ni po cem se nije podrazumijevalo

Link to comment
Share on other sites

On 17. 03. 2023. at 22:22, scenicRXE said:

Kad bi znao cemu sluzi taj zvuk  zakljucavanja kod auta koji imaju keyless nebi se pravil vazan i pisal gluposti

Živio sam u zgradi kojoj su spavaće sobe gledale na parking. Proklinjali smo ekipu sa aftermarket centralnima/alarmima koji su beepali čak i pričali.

A ti budi koristan za forum pa napiši čemu služi beep umjesto da vrijeđaš pa da moja malenkost i još poneki forumaš nauči. Vozio sam nekoliko novijih auta koji su imali keyless, posljednji Dacia Sandero. Niti jedan nije beepao kada bi im prišao niti kada bi odlazio.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nikog vrijedjao

 

A to sluzi da cujes da ti se auto zakljucao kad se udaljavas od njega

 

Ima smisla jel tak

 

Pozz i tebi 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Med0 said:

Živio sam u zgradi kojoj su spavaće sobe gledale na parking. Proklinjali smo ekipu sa aftermarket centralnima/alarmima koji su beepali čak i pričali.

Pa svi bipaju tvornički kad se udaljavaš sa karticom i on se sam zaključava... meg 3, scenic 3, laguna 3, kadjar, clio 4, meg 4, koleos... 

13 hours ago, Med0 said:

 pa da moja malenkost i još poneki forumaš nauči. Vozio sam nekoliko novijih auta koji su imali keyless, posljednji Dacia Sandero. Niti jedan nije beepao kada bi im prišao niti kada bi odlazio.

Izgleda da nisi vozio niti jedan renault unazad 10 godina proizveden pa neznaš.

I ne beepa kad prilaziš niti jedan nego samo kod odlaska, što je sasvim uredu da se vlasnik uvjeri da se auto zaključao i to čuje jer je udaljen 10 metara

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod renoa može da bipa i ne mora, postoji opcija uključivanja, isključivanja čak i promena zvuka bipanja u clip-u

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro al nije mi palo na pamet da beep nekome smeta, al očito smeta.

Inače kad je vani hladno nekad se i ne zaključa ( na scenicu 3 mi je u uputstvima auta čak pisalo da se može dogoditi kod niskih temperature da ne radi automatsko zaključavanje i isto tako i otključavanje kad primiš za kvaku) , isto kao i kad je mobitel blizu kartice, pa kad nemaš beep ostane auto otključan.

Sad mi je palo na pamet da možda i beepanje senzora za parkiranje nekome smeta ak su ti otvoreni prozori na autu po ljeti 🤔. To je baš užas, jer što si bliže zidu on beepa ko nenormalan sve jače, a sused iz zgrade ludi

Zamisli kak ga tek to razjebe, ak mu smeta jedan beep kod zaključavanja

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nukleuz said:

Kod renoa može da bipa i ne mora, postoji opcija uključivanja, isključivanja čak i promena zvuka bipanja u clip-u

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Standardno je uključeno 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma nemojte srat :), smeta bipanje....  jebate slušam ove nove kije sa onim usranim  protiv glodavaca "naknadno" instaliranim sranjem po cijeli dan na parkingu....samo cvili cijeli dan i  noć bok te je.... da mogu još bi ko kamion stavio vanjske pištalice.....

ps. malo sam si popio al sam u pravu :)

  • Haha 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

aj pomozite čovjeku ako znate, kie i glodavce i bipanje za nježna uha ostavite van teme

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, frenchkey said:

aj pomozite čovjeku ako znate, kie i glodavce i bipanje za nježna uha ostavite van teme

A znanosti.. odeš u ovlašteni nek ti to sve resetiraju ponovo stave updejte i onda vidjet jel se problem ponavlja... malo popizdio renault al ne znaci ništa ozbiljno ovako na prvu.

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, macan said:

A znanosti.. odeš u ovlašteni nek ti to sve resetiraju ponovo stave updejte i onda vidjet jel se problem ponavlja... malo popizdio renault al ne znaci ništa ozbiljno ovako na prvu.

Bio sam u ovlastenom, nije izbacilo nikakvu gresku, da je bila..

Eh sad, kada kazes neka sve resetiraju i ponovo stave update.. na sta tacno mislis ?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vexonn said:

Bio sam u ovlastenom, nije izbacilo nikakvu gresku, da je bila..

Eh sad, kada kazes neka sve resetiraju i ponovo stave update.. na sta tacno mislis ?

A nek skinu kleme ako ništa drugo...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.