Jump to content

T: Apartman Dalmacija, od Zadra na jug...


riceburner

Recommended Posts

barem 10 dana izmedu 30.07. do 15.08.

dvoje odraslih + dijete

parking u cijeni uz objekt, ne drugom kraju sela, kod susjeda i slicno

klima bez nadoplate i ograničenja

max 500m do plaze

spavaca soba barem jedna uvjet, dvije pozeljne

internet pozeljan, ali nije uvjet

125 EUR/noc max kaj mislim dat

prijava obavezna, ne mislim se skrivat od inspekcije

ako netko nešto ima, zna da se uklapa, prosim lepo na pm

Link to comment
Share on other sites

S 125 e bi trebao sam birati na njuškalu. Pa nije vrag da je toliko otišlo gore? 

Link to comment
Share on other sites

Mi smo uspjeli naći Mandre na Pagu, apartman na samoj plaži, 45m2, u udarnom terminu za 90 eura noć. Već smo htjeli odustati od mora skroz jer je sve zauzeto i skupo ko vrag.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dado_sk said:

S 125 e bi trebao sam birati na njuškalu. Pa nije vrag da je toliko otišlo gore? 

Frend ima apartmane u Novalji. On u tom terminu točno toliko uzima partijanerima još od prije korone.

Mi smo prije 15ak godina Vodice plaćali 40€ sve navedeno s klimom u tom terminu samo što je plaža bila 10-15min hodanja bar tamo gdje smo mi htjeli položiti ručnike. Sada je najmanje dupla cifra.

Link to comment
Share on other sites

Ja ću oko 22.lipnja otići na par dana i možda u na kraj kolovoza par dana. Više ništa unaprijed neću uplaćivati. Opekao sam se zadnjih godina. Uvijek me dočekao drek od vremena. Sad,ako je vrijeme drek,nikud ne idem.  Na žalost,nedostatak takvog aranžmana je patnja pronalaska smještaja. 

Link to comment
Share on other sites

@dado_sk cijene ne da su podivljale, nego nisu normalne, evo bili prosli tjedan u Vodicama, onaj potez do Srime je sve redovno 200+ eur...

na Viru cijena kao za mene kod poznatih, 300m od dobre plaze 180 eur!  ono sto je povoljno, a dobro bukirano je jos prosle godine ili pocetkom...

mi nazalost nemremo nis puno unapred bukirat, jer zena je promenila firmu i ide na godisnji kad joj drugi odrede i to tek sazna prekasno...

apartman u kojem smo bili prosle godine smo placali 80 eur, ove godine za nas kao stare goste nonsalatno su nam ponudili isti termin za 140 eur, inace cepaju 180...

u favoritima u bookingu imam od prosle godine sto nam se bilo dopalo, svi ti su bili do max 110 eur, ove godine svi ti su 200+ eur...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ovaj termin je najveća špica sezone i ne vidim čuđenje da nema niš, tad stvarno svi imaju sve popunjeno, od najgorih rupa do dobrih mjesta...

cijena je druga stvar, jbg, sad su gosti dobar dio EU, znači 100+ milijuna stanovnika to gleda, ponuda i potražnja, ako stavi cijenu 150, a sve popunjeno, probat ce i 200 :)

ispada da prosječan radnik više ne može niti kupiti stan niti ići na more ako nema nekaj svoje 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Idem već godinama u Gajac kraj Novalje ali nikad ni blizu 100 EUR-a me nije došlo ali već prošle godine su bili nervozni
da cijene moraju gore tako da me ništa ne čudi.

S obzirom na cifre, nije mi nimalo žao što sam kapario novogradnju u Gajcu, samo da je izgrade tako da još ovo
ljeto iskopati neku rupu za jeftino.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AllesGut said:

ovaj termin je najveća špica sezone i ne vidim čuđenje da nema niš, tad stvarno svi imaju sve popunjeno, od najgorih rupa do dobrih mjesta...

cijena je druga stvar, jbg, sad su gosti dobar dio EU, znači 100+ milijuna stanovnika to gleda, ponuda i potražnja, ako stavi cijenu 150, a sve popunjeno, probat ce i 200 :)

ispada da prosječan radnik više ne može niti kupiti stan niti ići na more ako nema nekaj svoje 😞

 

ma popunjenost me ne cudi toliko, koliko dizanje cijena duplo i vise u odnosu na lani, posto sam i sam bio u tim vodama, znam da se privatnim iznajmljivacima troskovi nisu digli 100%

kod pravnih subjekata je drugacija prica, ali sto se tice apartmana, veelika vecina su privatni iznamljivaci pausalci, sto se tice poreza sve je isto kao i prije nekoliko godina, jedino su komunalije otisle nesto gore, ali nisu 100% kolko su otisli najmovi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Užas što je to postalo. Cije podivljale. I nekretnina i najma. Imam super ponudu od frenda. Kupio stan u Španjolskoj. Grad Alicante. Dao bi mi besplatno 10ak  dana ali ne leti mi se do tamo nikako.  Grad je u svemu jeftiniji od hr. Poslao mi neki dan dio cjenika. Problem je tamo autom doći. Treba 23 sata

 

Screenshot_20230425_132444.jpg

Neki sam dan u Zadru bio. Takve su cijene u centru. Bio sam u dva kafića. Branimir i Porat. Sk je skuplji. 

Edited by dado_sk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 25. 04. 2023. at 10:56, riceburner said:

ma popunjenost me ne cudi toliko, koliko dizanje cijena duplo i vise u odnosu na lani, posto sam i sam bio u tim vodama, znam da se privatnim iznajmljivacima troskovi nisu digli 100%

Koji troškovi? Možda troškovi struje za ilegalno priključene apartmane? :D  Za ribu koju naplaćuju po 5-6 puta više nego van sezone?

Radnicima su do jučer govorili "tko je *ebe, ako ti nećeš raditi za te novce ima tko hoće". Radnici su otišli iz Lijepe naše pa sada masno plaćaju agencijama da im dovode srbe i bosance za šank, te indijce, pakistance i nepalce za kuhinju i pospremanje soba. Te ljude treba negdje smjestiti dok su naši radnici od mizernih plaća sami uzdržavali i plaćali stambene kredite.

I sada iznajmljivači i ugostitelji kukaju da im je to skupo. Raspada im se financijska konstrukcija zbog kredita u koje su se uvalili jer su mislili da će vječno plaćati samo onaj mizerni paušal i da ljude mogu beskonačno izrabljivati.

Osobno mislim da im to dizanje cijena nije pametan potez jer mi u Lijepoj našoj imamo k...c od turističke usluge. Osim kreveta i mora nemamo skoro ništa. Nemamo ni stabilne internet veze u sezoni što je gostima od životne važnosti pogotovo milenijalcima generaciji Z.

Što se mene tiće neka se napuše velike crne debele afričke kite s tim cijenama. Moje novce neće vidjeti, a ako trebaju propasti neka propadnu. Bar će prestati kupovati stanove po metropoli pa će se cijene kvadrata možda malo unormaliti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Med0 otidji na buking pa pogledaj cjene "apartmana" po Zagrebu pa ce ti biti neke stvari puno jasnije.. Gleda neki dan i isto osta šokiran.. Za prespavat noc sta ljudi pitaju.

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, macak said:

@Med0 otidji na buking pa pogledaj cjene "apartmana" po Zagrebu pa ce ti biti neke stvari puno jasnije.. Gleda neki dan i isto osta šokiran.. Za prespavat noc sta ljudi pitaju.

ma ja sam ostao paf u mojoj zgradi u vrapču isto lagano 100 eur noc za 38 kvadrata apartman...

@Med0 dogodine se nadam da ce supruga ranije znati datum za GO i valjda ce se smiriti situacija s putinom, pa cemo u Tursku, moji roditelji vec godinama tam idu pa imamo provjerena mjesta, ali do sad nas je srce i dusa drzalo na jadranu...

a imam vec i neke provjerene stvari i preporuke na mediteranu @Domba  lepo nekaj rezervirat, platit osiguranje od otkaza za svaki slucaj, a Jadran dok se ne unormali hvala...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam to dobro. Nekoliko dobrih frendova renta preko AirBnB u Zagrebu, a dvoje je odustalo jer je previše zaj*bancije sa turistima koji kasne satima, izvoljevaju i otkazuju za premalo novaca, a ostaju dan-dva-tri. Smještaj pripremaš za jednu noć jednako kao i za pet noći pa je normalno da je samo jedno noćenje skuplje. Gosti su zahtjevniji nego ikada, a rating sustav Bookinga i AirBnB-a ne oprašta niti najmanju grešku.

Samo što u Zagrebu pogotovo oko centra nemaš više gdje graditi kao što ima šikare uz obalu pa onda cijene idu gore kada poraste potražnja.

Međutim dalmatinci nam prodaju priče kako moraju naplatiti preko ljeta da imaju što jesti po zimi, a dobar dio njih od nekoliko sezona iskešira stan u Zagrebu koji mi ovdje odplaćujemo 20-30 godina. Od čega su se izgradile one silne apartman-betonjare gdje su prije bile pustopoljine od kamena i korova?

Ja im to neću financirati. Možda stranci hoće, vidjet ćemo.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

recu vam samo da je Hrvatska postala Norvezanima pre skupa.. i to ne u smislu, oh, skupa naspram kako je bilo.. ne skuplja je od Norveske...

smjestaj skuplji, restorani skuplji uz znatno losiju hranu ! 

pitanje je momenta kad ce se svi prebaciti na Albaniju i Grcku.. cak i svog loseg glasa koji je prati od ranije...

Uvijek se govorilo kako je skupo otici u inozemstvo jer je tamo izaci vam skupo.. e pa recu vam da mi je jeftinije tu jesti i to kao gurman nego u Hr ili sta je jos gore srbiji...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih napomenuti: dođeš u apartman koji smrdi na friško ofarban zid. Niti je zdravo niti ugodno za nos. Stan je sklepan za iznajmljivanje. Zvučne izolacije nema. Doslovno nema. Ovaj iznad tebe kao da ti piša po glavi. Onog u aparmanu pored čuješ sve što priča i radi samo malo prigušeno. Toplinske izolacije nema. Ugasiš klimu i za 5-10min i kao da nije ni bila upaljena. Usijanje!

A klima ima onaj neči čudan miris teškog zraka. Uzmeš mobitel i posvijetliš unutar klime, a unutra gljivice. I onda mi uzima 120€/noć za to??

Prije mjesec dana: Radison Blu resort u Splitu, pet zvjezdica. Na šestom katu koji je kao "premium" lift čekaš 100 godina. Bojim se pomisliti kako je u sezoni. U kupaonici smrdi odvod. Ujutro čuješ apsolutno sve zvukove tuširanja, pišanja, povlačenja vode iz okolnih apartmana. Kupaonica/WC je odvojen od apartmana tankom staklenom stijenom kao konferencijska sala u uredima pa se svi zvukovi iz WCa čuju u ostatku apartmana. Pet *ebenih zvjezdica! Pogledajte cijene.

A cijeli "resort" od pet zvjezdica koji je zapravo dio jednog splitskog kvarta ima jednu jedinu električnu punionicu za EV :D  U 2023. godini....

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Med0 said:

Znam to dobro. Nekoliko dobrih frendova renta preko AirBnB u Zagrebu, a dvoje je odustalo jer je previše zaj*bancije sa turistima koji kasne satima, izvoljevaju i otkazuju za premalo novaca, a ostaju dan-dva-tri. Smještaj pripremaš za jednu noć jednako kao i za pet noći pa je normalno da je samo jedno noćenje skuplje. Gosti su zahtjevniji nego ikada, a rating sustav Bookinga i AirBnB-a ne oprašta niti najmanju grešku.

Samo što u Zagrebu pogotovo oko centra nemaš više gdje graditi kao što ima šikare uz obalu pa onda cijene idu gore kada poraste potražnja.

Međutim dalmatinci nam prodaju priče kako moraju naplatiti preko ljeta da imaju što jesti po zimi, a dobar dio njih od nekoliko sezona iskešira stan u Zagrebu koji mi ovdje odplaćujemo 20-30 godina. Od čega su se izgradile one silne apartman-betonjare gdje su prije bile pustopoljine od kamena i korova?

Ja im to neću financirati. Možda stranci hoće, vidjet ćemo.

Koje si ti čajeve pija u zadnje vrime da nije od marmahune mozda.?Koje ti price pricas i pusis to su cudesa od 1 ili 2 apartmana za 2-3 god kupe stan u Zg... 😂

U dalmaciji je sezona max 60 dana.. Ako se za 60 x100=6000 ugrubo pa sad ti procitaj sta si napisa...... A matematiku znas.... 

 

A izmedju ostalo kad te toliko j**e Dalmacija i u njoj nista nevalja... 

Odi u Istru tamo je sve bolje i jeftinije.... 

Edited by macak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas u nedjelju pricao sa Braticem koji je rodjen u Njemackoj. Kaze gledao je malo apartmante po Hrvatskoj obali. Za njih troje 2000€ 10 dana a gdje je jos put. Pita me sto se dogadja. Kaze necu ja ici tamo. Inace radi u IT Security, i ne vjerujem da mu je novac problem. Jednostavno to nije normalno sa cijenama. Mislim ok moze Hrvatska biti skupa, ali onda i ponuditi nesto vise. Mozda sam samo ja, ali za novce koje bih ostavio na Hrvatskoj obali ima meni zanimljivijih i ljepsih destinacija... Ali opet to sam mozda samo ja....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@macak ne znam kako je dolje kod tebe ali nekoliko ljudi kod kojih sam ljetovao kažu da imaju goste od travnja pa skoro do kraja listopada. Sve ovisi gdje si i koliko si poželjan. Tih 60 dana koje ti spominješ je vrijeme gdje se ubere najviše profita.

Tvoja matematika je za jedan apartman. Iznajmi se više apartmana, više soba, garaže se pretvaraju u apartmane. Frend u Novalji ima sad već šest apartmana, čuli smo se neki dan. Počeo je prije 7-8 godina. On tvoju matematiku zaradi u tjedan dana u špici sezone.

Znam ih nekoliko na Viru koji su izgradili urbane vile po 6-8 apartmana na dobroj lokaciji i puni su od početka lipnja do kraja rujna. Cifre najma 60-120€ na noć ovisno o terminu. Nekada im se i u ostatku godine zalomi neki gost. Imali su i jednog digitalnog nomada preko zime.

Link to comment
Share on other sites

Meni jedino smeta ako je netko ilegalnim putevima, kriminalom, hdz korupcijske šprehice (prenamjene zemljišta i sl.) stekao imovinu.

Ako je netko legalno radio, pa gradio dalje, širio biznis, neka renta i po 1000 eura/noc apartman. Ponuda i potražnja, će pokazati, ako može popuniti, neka popuni.

Ne kužim, zašto bi netko vama/nama polagao račune svoje cijene apartmana, sladoleda ili kave. Svatko određuje cijenu kakva mu paše, jbg kapitalizam

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Med0 ima svega to def...I znam o cem pricas.. A ti sa tim silnim apartmanima i stracarama nisu dalmatinci u 99%slucajeva...Zato nevolim generaliziranja....

Ja ti navodim sta di i kako je prosjek... I to ti je ta lova ugrubo... A sam kazes gosti sve zahtjevniji... Cjene vešeraja osle u nebo itd itd..

Ako drzis do standarda onda ima troska Juhu hu Iman 1 apartman ja sam pun 4mj i vise i to vec bude sve rezervirano u 2mjesecu.Svi pitaju mogu li dogodine privatno i svi dobiju isti odgovor a to je broj mob od agencije kojoj je sjedište u Puli.

A ovi sto pokusavaj okrenit lovu na brzinu i naguzit koga stignu je druga strana medalje.... ...... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@AllesGut o tome i govorimo. Što dobiješ za cijenu koju plačaš? Ako smo skupi jednim norvežanima i njemcima za ono što nudimo onda je više nego jasno da smo se previše zaigrali.

Napisao sam što me smeta. Smrdljiva kupaonica i nedostatak izolacije u hotelu s pet zvjezdica. Friško ofarbani zidovi i nehigijenska klima u privatnom smještaju. Za troznamenkasti iznos eura po noći? Ne hvala.

Nije se rodilo djece koliko se sazidalo apartmana. Nema tko čistiti. Čistačica u sezoni trenutno zarađuje malo bogatstvo. I neka, drago mi je.

Svaka čast razumnim iznajmljivačima. Dokle god ih je više nego ovih nerazumnim i pohlepnih bit će dobro.

Link to comment
Share on other sites

Onda im napišeš loš review, napisat će još 100 ljudi, pa nebu nitko tamo dolazio i morat će se popraviti.

Sad u ovo doba hrpe turističkih aplikacija se loš glas/review/ocjena širi trenutno i svi koji negdje idu prvo to pogledaju.

Ako vidim da apartman ili hotel ima ocjenu npr. 5.5/10, sa hrpom loših komentara, zakaj bi tamo išao?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, MilosB said:

recu vam samo da je Hrvatska postala Norvezanima pre skupa.. i to ne u smislu, oh, skupa naspram kako je bilo.. ne skuplja je od Norveske...

smjestaj skuplji, restorani skuplji uz znatno losiju hranu ! 

pitanje je momenta kad ce se svi prebaciti na Albaniju i Grcku.. cak i svog loseg glasa koji je prati od ranije...

Uvijek se govorilo kako je skupo otici u inozemstvo jer je tamo izaci vam skupo.. e pa recu vam da mi je jeftinije tu jesti i to kao gurman nego u Hr ili sta je jos gore srbiji...  

Ovo je ljigavo. Ole Henrik bi na ljetovanje a da tamo prođe jeftinije nego u svojoj kući? To je ideal i Franzu i Adolfu. E,jbg prošla su ta vremena. Ne branim hr turizam ali opet.. ipak ako misliš j..ti to košta

Krasna životna logika. Kupiti teslu ili elektro Volvo od 100 iljad eura i gledati proći 200 e jeftinije na ljetovanju pa ići u Albaniju? Fuj. Ja ću vozit stari Ford i odvesti obitelj u Pariz. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A gledaj, njihov je izbor gdje će svoje pare potrošiti, to je legitimno.

Ja iskreno neznam što to HR nudi za trenutne cijene, pogotovo na obali osim sunca i mora?

Edited by robimarko
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.