Jump to content

Mjenjac Clio


Guest blackbitch

Recommended Posts

Guest blackbitch

Ovak, fakat sam za aute laik, pa shodno tome slijedi i laicko pitanje.

Da li je normalno da svakim stiskanjem gasa imam i podrhtavanje na mjenjacu i to dosta jako. Pogotovo u nizim brzinama. Auto je nov i od samog pocetka mi je to bilo cudno

Link to comment
Share on other sites

meni isto na klijacu kad dodam gas mjenjac se malo pomakne...al ak ti na leru trza to ti je od naseg kvalitetnog goriva :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest blackbitch

vrijedi vrijedi, sam na skodi favorit toga nije bilo, al nisu ni auti sto su nekad bili

Inace favoritkica je pila, ak ko zeli automobil i traktor u jednom idealan tu je rijesenje :)

Link to comment
Share on other sites

Vidis vidis, to sam i ja isto pitao jel noramalno to podrhtavanje mjenjaca, mislio sam cak skocit do servisa da ih pitam sta je to...sad sam puno mirniji :))

Link to comment
Share on other sites

Svaki mjenjač podrhtava jer ipak se preko mjenjača prenosi snaga i moment na točkove. Ali iskreno, mislim da nije normalno da baš jako podrhtava, mo

Link to comment
Share on other sites

Ovak, fakat sam za aute laik, pa shodno tome slijedi i laicko pitanje.

Da li je normalno da svakim stiskanjem  gasa imam i podrhtavanje na mjenjacu i to dosta jako. Pogotovo u nizim brzinama. Auto je nov i od samog pocetka mi je to bilo cudno

To je normalno, naravno ukoliko je hod u granicama nekakve normale. Postoje dva koncepta prenosenja komande s rucice mjenjaca na mjenjac. Jedna je kruta mehanicka, a druga je preko sajli. Svaka ima svoje prednosti i mane. Mana prve je sto na rucici osjetis promjene momenta na zupcanicima mjenjaca. Ona s sajlama radi mirnije. Kod klijaca je primjenjen prvi koncept.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Bas sam obratio paznju na to kod sebe u Meganeu i to mi se ne dogadja.Mislim da je to normalno jer mi se to dogadjalo na prijasnjim autima.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.