Jump to content

Clio Problem


frenchkey

Recommended Posts

Clio 1,2 1999. kupljen rabljeni prije nekoliko dana. Ukljucila se lampica "SERV", auto normalno radi. Kakav je problem u pitanju? Kupila ga je moja rodjakinja. Ja imam meganea iz 1999. 1,4 e i ista takva lampica se ugasi nakon paljenja auta. To mi se nikada nije dogodilo iako ne idem na redovite servise, jer je to kao znak da treba ići na servis!? Cuo sam na iskonovom forumu da se to dogodi ako se nestrucno vraća kilometraza s digitalnog sata. Zna netko nešto vise???

Link to comment
Share on other sites

Meni se to dogodilo radi prekida kontakta ispod suvozacevog sjedala za airbag.

Ako ima zracne bocne moguce da je isti problem, ali ne mora biti :(

Link to comment
Share on other sites

Uz lampicu SERV se obicno upali još jedna koja ukazuje na porijeklo kvara (npr. airbag,ABS i sl.).Jel se upalila još koja??? :supr:

Link to comment
Share on other sites

2 hans: sta ako se upali sa zracnim? konkretno u laguni 1? negdje kontakt - slicno kao clio - ispod sica ili ? ako postoje kakva iskustva naravno :)

Link to comment
Share on other sites

Taj clio ima samo vozacki zracni jastuk. Evo doznajem da je nakon pola sata sve bilo uredu, lampica ugasena. Thanks, anyway. :))

Link to comment
Share on other sites

Uz lampicu SERV se obicno upali još jedna koja ukazuje na porijeklo kvara (npr. airbag,ABS i sl.).Jel se upalila još koja??? :supr:

Kad se normalno pali lampica serva? Par sekundi poslije kontakta ili kad je vec upaljen motor?

Btw. ona zaruljica indikator neispravnosti ispusnog sustava se ugasila sama od sebe. He, he, ... Clio mi se ipak popravio sam, vidis da nisi bio u pravu :lol:

Nego je'l to moguće zbog toga sto sam tankao 95-icu? Od kupovine auto sam tankao iskljucivo 98-icom, ali sam uletio na Ininu pumpu na kojoj nemaju 98-ice. Nakon toga sam ponovno tankao 98-icom i nedugo nakon toga se ugasila.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Pozdrav,

 

 

da ne otvaram drugu temu...kad dam kontakt sve lampice se ugase osim od akumulatora i onaj "volan" mi ostane svijetlit (zuta lampica).

Nakon paljenja auta sve se ugasi...jel to normalno ?

 

p.s. akumulator je već pri crkavanju, dao je svoje pa mislim da zato pokazuje tu lampicu al sta je sa ovom drugom ("volan") ?

Link to comment
Share on other sites

To je normalno da ostaje upaljeno i nakon paljenja su ugasene

Link to comment
Share on other sites

Nije normalno. Akumulator mijenjaj u roku odmah. Volan je Steering lock signal.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je kad dam kontakt pogase se sve osim znaka od akumulatora i zuta od volana i kad upalim sve se pogase

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram drugu temu...kad dam kontakt sve lampice se ugase osim od akumulatora i onaj "volan" mi ostane svijetlit (zuta lampica).

Nakon paljenja auta sve se ugasi...jel to normalno ?

 

p.s. akumulator je već pri crkavanju, dao je svoje pa mislim da zato pokazuje tu lampicu al sta je sa ovom drugom ("volan") ?

 

To mora svijetliti u kontaktu. Znači da lampica radi. Ako volan ostane svijetliti kad upališ auto onda ga gasiš i zoveš šlep.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem upravo zamjenio novi akumulator i lampica se i dalje pojavljuje.

Link to comment
Share on other sites

Zato što lampica akumulatora označava da je motor ugašen i alternator ga ne puni, tj. sva trošila(radio, svijetla, el. podizači, ...) struju povlače direktno iz akumlatora. To je najnormalnije i nema nikakve veze s naponom koji izlazi iz akumulatora. Ako gori kad je motor upaljen znači da je greška na alternatoru.

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem upravo zamjenio novi akumulator i lampica se i dalje pojavljuje.

 

Ako se pojavljuje dok je auto upaljen znači da alternator ne puni.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.