Jump to content

Koliko Vam Prosječno Traju Sijalice Kratkog Fara?


chvarko

Recommended Posts

S obzirom da sam na bivšem autu mijenjao H7 sijalice svakih 6-8 mjeseci, a po cestama stalno viđam "jednooke" aute "novijih" generacija, zanima me koliko prosječno traju Vaše H7-ice?

Naravno napomenite i koliko ste ih platili jer ih ima od 15Kn do 280Kn.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sulle

    3

  • darko

    2

  • Med0

    2

  • newbie

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

otkad sam kupio megija u 8 mj. niti jednom a na vectri svakih mjesec ili dva, sstvarno nest nenormalno, a probao sve moguće vrste!!

Link to comment
Share on other sites

Za sad 2 godine

Nedavno sam drugi put promijenio žarulje. Original neznam koje su bile, a nakon stoga sam samo stavljao Hella H7 long life žarulje.

Te Helle sam platio 50kn/komad

Edited by mban
Link to comment
Share on other sites

otkad sam kupio megija u 8 mj. niti jednom a na vectri svakih mjesec ili dva, sstvarno nest nenormalno, a probao sve moguće vrste!!

6 - 12 mjeseci Motrio iako sam imao slučaj da su mi dvije u 2 tjedna pregorile (neke kineske iz kauflanda)

Edited by Goran_KA
Link to comment
Share on other sites

filips gt150 nešto ispod godinu dana, sad sam ih zamijenio sa xtreme power pa vjerovatno još i kraće :D

Link to comment
Share on other sites

filips gt150 nešto ispod godinu dana, sad sam ih zamijenio sa xtreme power pa vjerovatno još i kraće :D

Meni su Xtreme trajale godinu i dva mjeseca, odnosno nekih 18000 kilometara. Jedna je izgorila pa sam zamijenio obje u paru. Vrijedi 280 kuna ona bjelina, iako nisu fensi šmensi kao blue vision ili coolblue od osrama.

Link to comment
Share on other sites

evo meni na cliu trajale 2,5 godine ili 30000 km tvorničke s tim da je prvo desna otisla i nakon toga za mjesec dana lijeva

s tim da sam se i po dan ukad nije trablo imati obavezno upaljena svjetla ipak vozi s upaljenima

Link to comment
Share on other sites

Meni su Xtreme trajale godinu i dva mjeseca, odnosno nekih 18000 kilometara. Jedna je izgorila pa sam zamijenio obje u paru. Vrijedi 280 kuna ona bjelina, iako nisu fensi šmensi kao blue vision ili coolblue od osrama.

ja sam orginalno tra

Edited by syss
Link to comment
Share on other sites

Oko 8 mjeseci. Jednom kupio neke na na benzinskoj i trajale mi mjesec i pol dana. Inace, odfuram auto u Rocu, tamo kupim zarulje i onda mi naprave besplatnu zamjenu.

Link to comment
Share on other sites

Kupio zarulje u Getrou, evo, sad je godina i 2 mjeseca, 25000 km, zive su jos uvijek. Nije savrseno osvjetljenje, naravno, ali u odnosu na one klasicne zarulje, halogenke su savrsene. :)

A sto se tice nocne voznje i poteza Zg-Vg, katastrofa... Ne znam sto ljudi rade, ali imam osjecaj da ne znaju namjestiti zarulje... Kako znaju bacati i zasljepljivati... A biseri koji ne gase duga...

Link to comment
Share on other sites

Tvornicke su mi trajale tako negdje oko godinu i pol, odnosno oko 20000km. Stavio sam rezervne koje sam dobio s autom (no name, china), a kad one riknu, prelazim na xenone.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam promjenio obje H7 u 5. mjesecu prošle god. nakon cca. 1.5 g (18 000 km) i još mi sad traju

Stavio sam H7 Philips 55W , 65 kn/kom sa , i sve je ok!. Inača sam stavio neke "no name" pa se nisam mogao voziti po mraku

svijetle ko svijeće!

Link to comment
Share on other sites

Ja od kad sam kupio Megana sam stavio Made in China HID Xsenon i eto sve ok, 16000km (1 god i 2 mj) :bigl:

Link to comment
Share on other sites

ja koristim one xenon blue (iz Mercatora :laugh: ) , svijetle cisto bijelo i traju mi 6-8 mjeseci... 60kn je par ;)

Link to comment
Share on other sites

ja koristim one xenon blue (iz Mercatora :laugh: ) , svijetle cisto bijelo i traju mi 6-8 mjeseci... 60kn je par ;)

potpis....mislim da su twoje newbie xenon white...jel takve sam i ja imao prije i bijelo svijetle

a zadnje kaj sam kupovao....nisam bas citao..vidio xenon i uzeo..no ove su xsenon blue...

al aj dobro je dok ne pada kisa...onda se nis ne vidi...

inace u metro-u ih kupujem...cca 42 kune

Link to comment
Share on other sites

ne ne , xenon blue, white svijetle isto zuto kao i orginal zarulje, blue svijetle bijelo :) a po kisi su mi isto okej, nemam problema :nezna:

Link to comment
Share on other sites

ne ne , xenon blue, white svijetle isto zuto kao i orginal zarulje, blue svijetle bijelo :) a po kisi su mi isto okej, nemam problema :nezna:

onda fakat neznam kaj sam ja uzeo...uglavnom svijetle losije nego kaj sasm prije imao...

no opet nekaj se vidi..a s obziropm na cijenu su ok!

Link to comment
Share on other sites

Prekjučer na 23 330 km crkla desna.lijeva još bliješti.Točno 14 mjeseci.

Link to comment
Share on other sites

nije li malo nastrano paziti na interval izmjena žarulja... pa kuda to vodi?

Šta je tu nastrano (osim da sijalice traju prosječno 6-8mjeseci) :ljut: .

Ne pazimo na interval (on dolazi sam), samo hoćemo provjeriti da (li) svima sijalice traju podjednako.

Edited by chvarko
Link to comment
Share on other sites

nije li malo nastrano paziti na interval izmjena žarulja... pa kuda to vodi?

baš i nije jer je zamjena žarulja kod clia 3 npr. je prava umjetnost :ljut:

btw, desna žarulja trajala 1 godinu, lijeva žarulja i lijeva pozicija 1,5 godinu.

Edited by kruns
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.