Jump to content

Reset elektronske ručne (EPB)


Bojan1975

Recommended Posts

Pozdrav, molim ako mi neko može pomoći .

Neki dan morao sam da povučem ručicu za otpuštanje ručne koja se nalazi u bunkeru pošto sam ga morao odšlepati do mehaničara a sada me zanima kako tu ručicu resetirati?

 

Poslano sa mog PLK-L01 koristeći Tapatalk

 

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

RTFM

vjeruj mi piše u uputama ;)

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Evo samo da kažem da se ručna sama vratila u prvobitno stanje.

Poslano sa mog PLK-L01 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

aj da ne otvaram novu temu, tražim dali je moguće negdje nabaviti mikroprekidač (jedan od ova tri na slici) koji se nalazi u ručki elektronske ručne kočnice. Naime povremeno se upali ''check parking brake'', malo promrdam ručku i ugasi se i opet tako. Svemogući kontakt spray ne pomaže.

epb3.thumb.jpg.59b14a8e819b94c5716d26bdf

Link to comment
Share on other sites

Pokušaj podesiti položaj mikrosklopke ili aktivatora da u krajnjim položajima bude sigurno on/off.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je Cherry ili je oguljeno ime da se ne da pročitati.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Počelo opet tuliti da je ručna u kvaru iako radi besprijekorno :goni: 

Skinuo još jednom pločicu iz ručke i naravno, mikroprekidač odignut od pločice (na gornjoj slici s crvenim kvadratićem).  :nezna:Jednostavno one dvije pvc ''zakovice'' (prva slika dolje) koje ga drže priljubljenog uz pločicu ne rade svoj posao. Probao sam ih malo lemilicom zagrijati i raširiti im glave da bolje drže, ali bez uspjeha. Mikroprekidač se lako prstom povuče čak 3,4 mm daleko od poločice (druga slika dolje) tako da je bilo vrijeme za radikalne poteze. 

Super ljepilo i soda bikarbona, samo treba biti vraški brz i stisnuti odmah nakon posipanja prekidač uz pločicu inače bi se sve stvrdnulo i prekidač ostao u povišenom položaju (treća slika dolje). Dodavanjem sode bikarbone spoj je čvrst i suh nakon samo par sekundi!!!

Vraćeno na auto, par puta ručna povučena i spuštena, ugašen, upaljen motor i više nema zvučnog upozorenja i znaka stop. Jedino ostao trokut i check parking brake, ali za to pobrisati treba dijagnostika. To ćemo negdje usput.

 

Inked20171029_094950_LIn.jpg

Inked20171029_095842_LIn.jpg

Inked20171109_132108_LIn.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Je li se nekome javljalo "check parking brake" i "lock parking brake" tokom vožnje?

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

U voznji ne. Provjeri uticnicu ispod vozackog sica, korozija, vlaga

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma nema vode. Inače ne kužim kako se skida ladica ispod sica? Jer u ovom redizajniranom scenicu 2 mislim da su osigurači ispod sica suvozača.

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

Kad izvucens ladicu do kraja, sa donje strane na rubovima trebas malo pritisnut nesto (mislim da su neki limici) da mozes izvuci do kraja van ladicu. To je po sjecanju, radio sam to ljetos i gledao te osigurace ispod vozackog sica.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.