Jump to content

INFO Megane Sport


Skuja

Recommended Posts

Nadao sam se da je malo bolja situacija, iako pratim oglase vec prakticki godinu dana i vidim kakva je situacija sa vozilima koja su na prodaju.

Link to comment
Share on other sites

On 07. 02. 2023. at 9:12, rise said:

problem je sto rabljene RSove kupuju (vecinom) ljudi koji nemaju para odrzavati takav auto. Nije isto napraviti npr 50.000km sa Twingom 1.2 i sa Cliom 2.0. I onda krece drama jer se koriste jeftini dijelovi, ne mijenjaju se stvari kad bi trebale, stedi se na bremzama, gumamam itd, a ti auti kroz godine imaju sve vise kilometara i vlasnika.  

Po meni neka osnova za kupovinu takvog auta je da je u vlasnistvu barem 2-3 godine, da ima u te posljednje 2-3 godine servisnu povijest. Tek onda ides provjeravati da li je bio zabijen ili ne jer realno i to je manji problem ako je slozen kako treba od konstantnog neodrzavanja.

Sjetim se uvijek onog decka sa foruma koji je kupio nekakvu 197icu par dana nakon mene jer nije stigao uzeti tu koju sam ja kupio. I auto se razletio u slicnoj maniri kao ovaj Megane.  😞

Plus zlatno pravilo ako naoko isti auti imaju razliku od par tisuca eura u cijeni obicno postoji i razlog.

Slažem se... ja kad sam sebi kupovao Twinga Rs-a za te pare sam mogao kupit vjv neku 197-icu u nekom solidnom stanju il Twinga u top stanju... ipak odlucio sam se za twinga zbog financijskog smjera jer sam zelio auto koji mogu pratit bez problema i nekih odricanja jer nije ni bilo smisla da uzmem 197-icu i gledam koliko je rega, koliko diskovi il sto ja znam... al jbga ne razmisljaju svi tako 🤷🏻‍♂️😂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

za manje pare si kupio novog RS275S u slo zadnje god proizvodnje... (kod nas se nije prodavao pa nemogu rec za u hr)

Link to comment
Share on other sites

Bas si mislim, tak su nekak kostali novi... Jbg, danas su cijene takve, bila je to dobra investicija. :zubo: Prodal bu se i taj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pere said:

Bas si mislim, tak su nekak kostali novi... Jbg, danas su cijene takve, bila je to dobra investicija. :zubo: Prodal bu se i taj.

image.thumb.png.2f7a8964a574f3ddbbfe8a9bf43fc4b3.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pere said:

Bas si mislim, tak su nekak kostali novi... Jbg, danas su cijene takve, bila je to dobra investicija. :zubo: Prodal bu se i taj.

ja bi prije zapravo rekao da to pokazuje zapravo kolko je novac izgubio vrijednost. vise manje se na sva vozila moze ovo primjeniti....
pre skoro 10 god moj 1.9dci 140oookm sam platio 3000€ , danas su malo manje od toga ali ne puno.... ludo vrijeme

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilosB said:

za manje pare si kupio novog RS275S u slo zadnje god proizvodnje... (kod nas se nije prodavao pa nemogu rec za u hr)

Po toj cijeni odmah kupim 5 komada novih.

Nekada bilo, danas se spominjalo...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Bome da. :D Zapeo mi za oko onaj crni Trophy s riječkim tablicama.

Edited by VedranSB
Link to comment
Share on other sites

Taj dečko se brine o svojim autima. Ima dosta zanimljivu ergelu automobila; R26R, Impreza STi, Evo VI, Porsche Carrera S, M3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zato i je bio motor rasturen i slagan kozna kako...a ocito bzvz slozen tek toliko, cim se odmah prodaje

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ma nee @Ruske . slozeno je sve taze da bi sl vlasnik uzivao :D

Link to comment
Share on other sites

Znači jedan tvrdi jedno, drugi kontra. Onda ništa, odustajem :D

Link to comment
Share on other sites

ja znam kod koga je bio tu prije u ri i onda je kupljen tu na forumu i nakon jako kratko vremena se razletio motor i poslije neznam nista, ali vidim da novi kupac ga se rijesava odmah nakon "popravka"

Link to comment
Share on other sites

A to onaj kojem je nešto probilo dok je vozio na obilaznici?

Edited by VedranSB
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to je osnova za rusiti cijenu, ako je sve ostalo ok

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VedranSB said:

A to onaj kojem je nešto probilo dok je vozio na obilaznici?

Imaš sve o tom autu na prošloj stranici. Ruske je u pravu. U veljači je klipnjača bila na betonu…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma dajte jedini minus na tom autu je minus klema na akumulatoru 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam po kupnji auta debil.. (po mnogima)

kad otvorim oglasni, prvo najjeftiniji. Koji ima sta me zadovoljava idem kupiti, ako "prolazi" osnovnu provjeru ga kupujem... e sad to znaci da ujendo masinu smatram potencijalno za zamjenu. kocnice, ovjes, dal je zguzvan, i kako je sastavljen se vidi. Broj vlasnika mi se pokazalo apsolutno nebitnim.. a praksa da masinu otpisujem pri kupnji se pokazala dobra logika. uglavnom je razlika u cijeni bila veca nego trosak masine (a masinu sam samo na maazdi mijenjao al sam s time i kupovao) . A realno ovo sta se desilo tom decku na Trophy-u znaci da ga nije ni stisnuo do crvenog kad ga je probavao...  jer ako je pukla klipnjaca bez opterecenja tj da nije kuckala prije toga ili nesto.. ok kontam mlad i neiskusan (na zalost). Za neiskusne je jedino kupnja novog rjesenje.. 

Link to comment
Share on other sites

ja bi ovog Trophya kupio da kupujem takav auto, i masinu odma na stol, rastaviti i pregledat. usput se moze i skovat i za 3-4000€ troska imat stroj spreman za 550-600hp. 
 

E da.. Masina koja je tako slozena u R26...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.