Jump to content

Clio II - kutija sa aktivnim ugljenom (CHARCOAL VAPOUR CANISTER H7700423934)


mcquinn

Recommended Posts

Uglavnom, izvadio sam taj filter i auto sad nema problema koje sam ranije opisao...radi ko urica.

 

Očito da mi se navukla vlaga/negdje nešto pušta pa se filter nafilao s vodom i da je to morilo motor...

 

Jer kad sam izvadio kutiju bila je puna vode na dijelu na koji naliježe ventil...

 

Budemo vidjeli šta nam donosi sljedeći tjedan :-)

Edited by mcquinn
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    33

  • CRN11

    22

  • newbie

    14

  • DraganST

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ono što njega zbilja zanima je hoće li biti kakvih posljedica ako to izvadi :D

 

Planet Zemlja pati. :)

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, izvadio sam taj filter i auto sad nema problema koje sam ranije opisao...radi ko urica.

 

Očito da mi se navukla vlaga/negdje nešto pušta pa se filter nafilao s vodom i da je to morilo motor...

 

Jer kad sam izvadio kutiju bila je puna vode na dijelu na koji naliježe ventil...

 

Budemo vidjeli šta nam donosi sljedeći tjedan :-)

možeš li to nekako osušiti, obnoviti?

Link to comment
Share on other sites

Mene je uvijek brinulo kada ga vadim pogotovo ak je vlazan, a ne kuzim od kud vlaga dolazi ;-)

Nego ako si voljan i u mogucnosti poslikati filter i postaviti sliku, je li ta gumena cijevcica jedina stvar kojom se isti veze za motor ili ima jos nesto u vidu cijevcica ili vodica?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako to izgleda na cliu, ali na twingu i D7F motoru ide gumeno crijevo direkt na usisnu granu, na samom kućištu tog ugljenog filtra ima elekromagnetski ventil s konektorom koji ide nekamo na komp i također jedna cijev do rezervoara. Iz rezervoara bi trebale dolaziti pare i skupljati se u filtru, komp bi trebao samo pod određenim uvjetima preko el. ventila otvarati da usisna grana posiše iz filtra te pare. Čini mi se da bi se ventil trebao otvarati samo kad je motor topao i nije u leru. Pitanje za ekipu koja je imala problema s tim - kakve simptome ste imali?

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru o nacinu na koji je filter povezan, za ostalo cekamo odgovore iz prve ruke.

Link to comment
Share on other sites

meni se odvojio cep na kojemu je taj ventil i tu mi je vukao fals zrak, lampica elektronike i divljanje okretaja od 500-1500 ...

2 crn: slikam ti sutra ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Znao sam da ce ga netko to pitati, no dobro ja sam odlucio cekati 8 godina pa da onda dignem temu iz mrtvih :-).

Kad sam raskopavao prednji dio vidio sam i popratio drugo crijevo i to samo u motornom prostoru koje bi trebalo ici do rezervoara ,moram priznati da jos trazim odgovor sto s tim oduskom rezervoara napraviti i jel to isto kao i na starijim autima onaj odusak koji se nalazio na samoj cijevi za ulivanje goriva u rezervoar?

Link to comment
Share on other sites

Ako hoćeš to isključiti, moraš zaštopati crijevo koje ide od usisne grane prema kontejneru, bilo bi dobro i tu rupu na kontejneru onda.

Pazi, ugljeni kontejner ima i odušak za rezervoar, to ne bi bilo pametno zatvoriti :)

 

Na slici dolje ti je sve objašnjeno.

Na 1 dolaze pare iz rezervoara, prolaze kroz ugljen i izlaze na 3.

Na 2. se prikopčava usisna grana, to ti moraš zaštopati.

3 svakako mora ostati slobodno.

 

 

post-749-0-91203900-1368377075_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

jbg, zaboravio sam, tonu drugih stvari na pameti... a i pisao sam vec o tome, samo jbg, search ljudi...


tu sve pise, ova zaokruzena cjevcica na slici ti ide u ovaj filter na gornjoj slici, tj. na cjevcicu 2...

dakle , na mojoj slici, ovu zaokruzenu cjevcicu izvuci s usisne grane i u tu rupu (pipak) na usisnoj zaserafi neki seraf i zadihtaj ... ili jednostavno neki cep odgovarajuci stavi (pazi da nije premal, jer ak ti ga povuce unutra, nebu dobro) ... ja se tak vozim preko 60 000km ja mislim, mozda manje, al nebitno, rain i ostali su tako prevalili puuuno vise kilometara, nemas brige oko nicega, i dalje benz.pare imaju kam otic iz rezervoara, samo neidu u usisnu... 

Link to comment
Share on other sites

@ newbie ma ja se z4h3bavam i nikako ti ne zamjeram reko kad je frenchkey probudio temu da se nadovezem puno hvala i Alenu jer se ova tema obradila na najvisoj mogucoj razini i sa slikama.

Pitanje: sto bi se dogodilo da cjevcicu oduska rezevoara ostavim na prikladnom mjestu(kojem i gdje na autu) skinutu sa filtera i naravno otvorenu zatvorim rupu na usisu i ono sto je moj cilj skinem filter i dobijem mjesta za smjestiti druge stvari buduci mi je hobi koji radim na svakom autu, a to je skrivanje zica i ogoljavanje motornog prostora.

Link to comment
Share on other sites

nis se nebi dogodilo, ja sam ju zataknuo tam izmedu alu cijevi od klime... sve 5, samo vozi... mos ju i skinut dole s filtera (naravno, zacepi usisnu)

ogoljavanje motornog prostora na 1.2 8v je veoma lak posao :zubo:  salim se :)
 

Link to comment
Share on other sites

Da ti iskreno kazem prvo sto sam u salonu napravio kad sam auto isao gledati je motorni prostor i vidio sam potencijal, plus zena je twinga vozila, a clio joj je bio tiha patnja pa reko moze.

Ponavljam jos jedno pitanje: taj odusak bi trebao ici sa cijevi za uljevanje goriva (ne ona mala rupica za zastitu od preljevanja) i kod starijih auta proveden po krilu i u atmosferu ? ,samo je ovaj spojen na filter radi iskoristavanja para i eko eko normi

Link to comment
Share on other sites

@newbie

OT - Gdje si našao ovu metalnu fleks cijev od usisa zraka koja se vidi na slici ovog D4F koju si dao gore?

Meni na twingu već sva napaćena i popravljana duct tapeom pa reko da zamijenim

Link to comment
Share on other sites

to odavno nije na autu, ali to su cijevi za nape...

2 crn: valjda je tak, neam pojma :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Danas gledao, izgleda da i ja to imam, točno ovako kao na crtežu i nalazi se ispod desnog fara kod centrale ABS-a. A pogledao sam povodom toga što mi zadnjih par dana pada ler gas na 400-500 okretaja kad se zaustavljam. Ecu ga uspije vratiti na 750 gotovo uvijek, a nekad se i ugasi. Slijedi rastavljanje i čišćenje motorića ler gasa. Izdržao je skoro 100 tkm bez čišćenja

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Alo majstori evo ovako danas skinuo filter, odusak rezervoara smjestio na prikladno mjesto i ostavio otvoren (daleko od necega sto se imalo grije) cisto za probu provizorno ali vjerujem dobro zatvorio cjevcicu trakom za silovatelje (duct tape) sve je bilo ok auto normalno radi sve do trenutka kad nisam malo jace nabio po gasu tada se upalila narancasta lampica u desnom uglu (onaj kao stilizirani simbol motora) i dalje se auto ponasa normalno pitanje je sto mogu ocekivati???? newbie rain ostali?

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Ištekao si i elektroventil pa je ECU skužio da nema kontakta tamo?

Link to comment
Share on other sites

Je komletno odspojio sve moglo bi biti to, po svim pricama ne bi trebalo biti problema sa radom auta , jel sada ecu i kome salje druge podatke i moze li nesto poci po zlu sto se toga tice i je li ta lampica kod benzinca jos nesto znaci to ne znam, mene osobno to za sada ne smeta samo tripujem jer sutra zena mora ici autom pa zbog toga. Probat cu samo spojiti filter na strom pa vidjeti oce li se ugasiti. Zahvaljujem na odgovorima!

ps bilo je vode u njemu ako nekome bude trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Gle, ostavi cijeli filter gdje je. Odspoji s njega cijev koja ide na usisnu granu i zaštopaj je. Konektor elektroventila ostavi gore da komp ne skuži. Možeš i nipl na kutiji gdje si skinuo to crijevo nečim začepiti da ne ulazi smeće. BTW, te lampice se znaju ponekad upaliti/ugasiti tek drugi dan tako da se ne iznenadiš što senije odmah ugasila :)

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

ma netrebas sve micat... samo s usisne skini cijev i zatvori pipak na USISNOJ.  ovo ostavi da visi negdje, btk... znaci sve ostavit kak je, skinut cijevcicu s usisne, zastopat pipak na usisnoj... i amen, kraj price :)

tebi vjerovatno baca gresku na tom ventilu dole, nis drugo...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.