Jump to content

Što ste danas napravili za svoj auto?


frenchkey

Recommended Posts

Dali ste mi za mislit pa sam pogledao. Svi vijci na mjestu, ipak se još ne raspada😂😂

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Nevjerojatno ali istinito.
Prvi put upalio brisače na BMW-u.
U 6mj i 3700 km nisu mi trebali [emoji16]
I senzor ne radi loše zasad [emoji4]

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Natočio pun spremnik za 290 kn :)

Link to comment
Share on other sites

Nist ali kupio dizalicu i dve klocne. Ovo kaj imam je staro 20 godina..
0b4ffdd05e537755c0b46720524aeca1.jpgfa3df9105bacde6347d6b4ee9afb0465.jpg9e15be89264cf2d4df6d87051d21c862.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dogovorio u četvrtak u 2 izradu ključa za corsu. Elcod Sisak. Kaže mi majstor kako ima original ključ skakavac. Hvala Bogu ja imam kod karticu pa ne mora ju izvlačiti iz kompa auta. 800 kn s programiranjem. U Rudmanu original ključ s programiranjem je 1600.  Nudio mi je elcod ako neću skakavac,obični bez daljinskog koji pali auto i bravu ručno otključavam za 400. Radije ću doplatiti da imam kako treba. Javim rezultat. Valjda bude sve u redu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

popravio sve kaj su mi potrgali u frigomu, mene nikad vise nece vidjet tamo,  a otisao sam radi hvalospjeva o njima...

20200606_102530.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jesu ti barem klimu popravili/servisirali :D ? To ti je tak, nekad si ti baksuz. Pitanje je samo kako su se u tom slučaju oni ponijeli prema tebi. Ali ne bi ti pisao da si sam popravil da su bili dobri tada...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Med0 said:

Reklamirao ATE disk ploćice zbog cviljenja i stavio Textar.

želim ti sreću, ali ne vjerujem da su diskovi uzrok. Cvilež dolazi od mikrovibracija pločica koje ili plešu u čeljusti ili su od lošeg materijala, ili je neki klip blokirao pa stalo lagano taru po diskovima...

Izvještavaj kako će se to razvijati, ja nikad nisam imao problema s Textarom, a za sada ni s ATE-om

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je trw znao zacviliti po mokrom. Ali tu i tamo..
A nist nije imalo lufta nit je bilo u banani. Nekad se u smjesi tog kompozita nadje komadic metala i on cvili..

Link to comment
Share on other sites

Uvijek sam preferirao textar, ali nakon ovog ATE kompleta čini mi se da je to ipak nivo više

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

želim ti sreću, ali ne vjerujem da su diskovi uzrok. Cvilež dolazi od mikrovibracija pločica koje ili plešu u čeljusti ili su od lošeg materijala, ili je neki klip blokirao pa stalo lagano taru po diskovima...

Izvještavaj kako će se to razvijati, ja nikad nisam imao problema s Textarom, a za sada ni s ATE-om

Otkako su stavljene ATE ploćice nisu bile dobre. Imale su neki hum kod kočenja, a kasnije su razvile cvilež. Čeljusti su dobro odrađene. Očišćene i podmazane s posebnom (skupom) silikonsko-grafitnom masti koja je baš za tu namjenu. Disk je Brembo MAX.

Javljat ću napredak sa Textarom...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Med0 said:

Otkako su stavljene ATE ploćice nisu bile dobre. Imale su neki hum kod kočenja, a kasnije su razvile cvilež. Čeljusti su dobro odrađene. Očišćene i podmazane s posebnom (skupom) silikonsko-grafitnom masti koja je baš za tu namjenu. Disk je Brembo MAX.

Javljat ću napredak sa Textarom...

A npasu sve plocice na sve diskove..Negdi sam imao tablicu koje plocice su pozeljne na koje diskove ako nađem okacim...

Link to comment
Share on other sites

Došao red na popravak graničnika vrata, da ne opisujem proceduru skidanja koju vjerojatno znate, evo ideje - točkići - 7,5kn, odgovaraju u milimetar, osim duljine koju je trebalo skratiti sa 23mm na 14mm. Za sada radi, vrijeme će pokazati koliko dugo.

IMG_20200616_113056.jpg

IMG_20200616_123219.jpg

IMG_20200616_122808.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@dvukicev još samo napise gdje si ih kupio ako nekom bude trebalo da zna

Link to comment
Share on other sites

Odlična ideja.

Lako dobavljivo, netreba gnjaviti tokara. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako se zove to, idem odmah po nekoliko komada?

Tokar mi uzme 50kn po komadu za metalne valjčiće 😞

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Na računu piše vodilica.

I još jedna napomena za vlasnike Lagune 2 kao što je moja, cijelu operaciju sam izveo bez skidanja tapecirunga vrata - kroz otvor zvučnika, a nije mi mala ruka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Našao, imaju dva takva artikla, to su vodilice za trake za rolete 🙂

Pevec šifra 214008, OKOV VODILICA  ZA TRAKU  14mm,  EAN kod: 4001221254452, proizvođačeva šifra: 254490

Pevec šifra 214007, OKOV VODILICA ZA TRAKU  23mm, EAN kod: 4001221254490, proizvođačeva šifra: 254450

Proizvođač iz Njemačke, HSI HERMANN SCHWERTER ISERLOHN GMBH.

Ti si kupio ovu od 23 mm :)

Screenshot_2020-06-17_23-25-43.thumb.png.25b7ee2bf32f0191ef389088b70ce2ba.png

 

Edited by Alen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Vuco said:

Jesu ti barem klimu popravili/servisirali :D ? To ti je tak, nekad si ti baksuz. Pitanje je samo kako su se u tom slučaju oni ponijeli prema tebi. Ali ne bi ti pisao da si sam popravil da su bili dobri tada...

Mijenjao je neki ventil i hladnjak.

Navodno je bilo sve ok, jer je pustao hladnjak koji je fasovao od lisice, evo sad se vec cuje kompresor i slabo hladi, znaci da opet fali plina.

Potrgali kopce, vijke koji drze zastite, na desnom faru jedan vijak nisu vratili, na vanjskom M vijku su verovatno udarnim odvijacem na koso uterali vijak i unistili navoj, tako da sam narezivao novi navoj, usmjerivac zraka je probusen i vezicom povezan na cijev klime, nosac kablova nije opce bio pricvrscen i neznam jos... uglavnom veliko razocaranje...

Pojavili su mi se cudni zvukovi s desnog kraja u voznji, kao kad nesto titra/vibrira jer nije stegnuto/ucvrsceno, a kad sam raskopao sve imao kaj videti, sad je opet mir i tisina, dok se ne pokrene kompresor, kad vratim auto s otoka krajem sedmog ici cu nazad kod Hrastinskog kao i prije....

Link to comment
Share on other sites

Kako se zove to, idem odmah po nekoliko komada?
Tokar mi uzme 50kn po komadu za metalne valjčiće [emoji20]
 

Ja imam jedan originalni i on ima metalne valjke.
Metalni i trebaju biti. Malo se jace cuju ali traju.. svaka plastika se nakon nekog vremena podere.. jos potrgam 3 kopce tapicirunga kod zamjene. Nasao sam na aliju 20x novih cekam da dodju..
Novi duster ima slican princip tog granicnika, heheh..


https://www.aliexpress.com/item/32833048214.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.37594c4dPVvlAr
Link to comment
Share on other sites

Ja sam osjetljiv na zvukove, stavio sam neke metalne i previše se čuju. Idem probati s plastikom. Ove vodilice od roleta izgledaju kao jeftino rješenje, pitanje samo kakva je plastika. U svakom slučaju, radije bi svakih par godina mijenjao te valjčiće nego da mi se čuju vrata.

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.