Jump to content

Velika potrosnja, normalno ili ne?


DoccSMB

Recommended Posts

Ovak, u zadnje vrijeme trosi mi sve vise i vise, imam ga tri mjeseca, u pocetku kad sam ga kupio trosio je 6-7l a sad i preko 10l sto je previse za 1.2rm motor jer ima 56ks
zanima me sto moze bit da tolko trosi il je to normalno?

Link to comment
Share on other sites

A ti baš u autu imaš digitalni pokazivač trenutne i prosječne potrošnje tamo na brzinomjeru pa si na temelju toga zaključio da ti više troši na istim okretajima na kojima je kad si auto kupio troši 3-4 litre manje u prosjeku ?ili ?

Link to comment
Share on other sites

moj auto nema lambda sondu

al mislim da auto na fergazer to niti nemaju, ako se ne varam

Da budem iskren, čitao sam nabrzaka.

Ako je na ferge neka ti njih obavezno provjeri također.

Link to comment
Share on other sites

nemam digitalni pokazivac potrosnje, nego za 400 kn napravim oko 400 km pa sam po tome zakljucio
a neznam za termostat, mislim da je s njim sve uredu, jer se i ventilator pali a i grijanje radi i sve kaj se tice toga
stvarno neznam kaj bi moglo urokovat takvoj potrosnji

Link to comment
Share on other sites

Na autima  s frgićima samo jedna stvar može biti uzrokom velike potrošnje.... frgić:)   oilti fergazer, karburator.... Štelanje tih stvari je bila umjetnost, a za stare iskusnjare čas posla. Neki su cyanofixom lijepili šarafe na frgićima nakon što bi ih jednom poštelali jer se moglo dogoditi da se spontano raštelaju. Frendu je lik na Golfu dvojki poštelao frgić na eko testu kad je došao na tehnički. Nakon toga je auto trošio manje nego ikad i išao bolje nego ikad.... ili bar otkako ga je kupio.

 

Kvazi majstori su trajno uništili frgiće nestručnim čišćenjem pa se čuvaj toga.

Link to comment
Share on other sites

Na autima  s frgićima samo jedna stvar može biti uzrokom velike potrošnje.... frgić :)   oilti fergazer, karburator.... Štelanje tih stvari je bila umjetnost, a za stare iskusnjare čas posla. Neki su cyanofixom lijepili šarafe na frgićima nakon što bi ih jednom poštelali jer se moglo dogoditi da se spontano raštelaju. Frendu je lik na Golfu dvojki poštelao frgić na eko testu kad je došao na tehnički. Nakon toga je auto trošio manje nego ikad i išao bolje nego ikad.... ili bar otkako ga je kupio.

 

Kvazi majstori su trajno uništili frgiće nestručnim čišćenjem pa se čuvaj toga.

da toga me i strah da ako neko takne u njega da ga vise nitko nebude mogo sklopit na kup da valja kako treba

a otici cu kod pravog majstora pa neka pogleda to kako valja

hvala vam na savjetu :D

i hvala svima ostalima :)

Link to comment
Share on other sites

Meni 1.2 ali sa ubrizgavanjem po Osijeku iskljucivo kreni stani voznje isto oko 1kn 1km. Kod mene je bas brutalna gradska voznja prijepodne po gradu po guzvama. A dok opet na otvorenoj cesti potrosi 5l na 100km ali to je 80-90 u petoj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.