Jump to content

Odgovarajuce felge za megan 5 x 114,3


pere

Recommended Posts

25 minutes ago, Niko33 said:

Samo da utvrdim gradivo!! Uzimam nove/rabljene felge 17” za Megana 3 coupe pa ih imam namjeru poravnat s rubom blatobrana pa cu odmah i distance ubacit:
17” 7J ET20
17” 8J ET30
To je netko napisao za mjeru da budu poravnate s rubom.
Jel netko zna iz prakse dal tvrdnja stoji?
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=55&diameter=17&wheelwidth=6.5&offset=47&width2=205&aspect2=55&wheel_size=17&wheel_width=7&offset2=30 mozda ti ovaj kalkulator pomogne.

Ako znas spec trenutnih kotaca, premjeris koliko ti jos mm fali do blatobrana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala,imam origigi gore tak da cu iskubicirat.
Jbg,nisam razmisljal već samo na gotovo...
Moja lijenost


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu vise..

J nije nikakva mjera!!

Yebeni J je oblik felge gdje se guma spaja sa felgom!

J ne znaci JOT koji isto ne postoji kao mjera ničega nego samo u glavama..

Dimenzije felgi se pišu npr 7x17  7.25x17 8.5x19...7x15 itd  

Mjerna jedinica je col, inč ili yebeni palac

:brutal:

 

evo vam tekst od biserka ali možda se nekima zalijepi to u memoriju..

 

https://www.autoportal.hr/clanak/što-znaci-col-na-dimenziji-naplatka

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Hvala
Btw-link ne šljaka.
Ne vidim tekst ali sam zivel u zabludi da 7J,7,5J označavaju širinu same felge i čitajući komentare iznad me vodilo do toga.
Sorry ak smo te razj. ali ono,imaš colazu,kolko je izbačena prema van i logika mi je govorila da je sljedeće širina ,jbg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sorry ali onda sam glup jbg napisal sam širinu felge,oblik ruba i ofset i pital koliko fali do blatobrana!!!!!
Da sam napisal 7A bi mjera bila drugačija radi drugačijeg oblika!!
Tak da ribek ja ne znam kaj ti vise nebres ali ne vidim niti jednu grešku.

Širina felge + oblik + ofset
Nisam koristil niti jot niti inch niti kuruza.
Kolega Display me pristojno uputil na stranicu gdje uz malo snalažljivosti i inteligencije bez problema dolaziš do rješenja a neki jbg nebreju vise!!
Alergija na slovo J???


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://exteriorcars.com/parametri-alu-felgi-oznake/

Gle budale na felgu otisnule 7J!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisi ni prvi zadnji s tim J, već smo vise od nekoliko puta ovdje vodili te bitke pokušavajući ljudima objasniti ti slovo J na felgama..

I nitko nije rekao da si glup ili budala ti niti ovi sto su otisnuli to slovo J na felgu.

i zato jer ti ni ja nitko drugi nije rekao da si glup nisam ti ni ja ribek :spex

Isto tako nitko nije komentirao tvoju inteligenciju niti snalaženje u vremenu i prostoru pa neznam čemu toliki gard

posto ti aparat ne otvara link na kojem Marušić objašnjava mogao si i na svom linku pročitati do kraja a ako nisi evo ti slika

 

8A8D1FA5-43A0-4F59-8A29-FA4064B7C4A5.png

 

Ps. i ja sam poslao s mog ajfona bez upotrebe tetrapaka

Edited by laci
⛈ alergija na slovo J
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sam si linkal
Daj mi reci prema linku jel razlika
7J i 7A - jest.
Čemu onda tvoje napadanje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mogu i iPad


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisi ni prvi zadnji s tim J, već smo vise od nekoliko puta ovdje vodili te bitke pokušavajući ljudima objasniti ti slovo J na felgama..
I nitko nije rekao da si glup ili budala ti niti ovi sto su otisnuli to slovo J na felgu.
i zato jer ti ni ja nitko drugi nije rekao da si glup nisam ti ni ja ribek :spex
Isto tako nitko nije komentirao tvoju inteligenciju niti snalaženje u vremenu i prostoru pa neznam čemu toliki gard
posto ti aparat ne otvara link na kojem Marušić objašnjava mogao si i na svom linku pročitati do kraja a ako nisi evo ti slika
 
8A8D1FA5-43A0-4F59-8A29-FA4064B7C4A5.thumb.png.6ca19d66b73fa2429b41078a907569b9.png
 
Ps. i ja sam poslao s mog ajfona bez upotrebe tetrapaka

Da mozes lakše pročitat - gard je jer ti je lakše pisat pjesme o J nego pomoć.
Jel oznaka J greška u pitanju- nije.
Tvornica stavlja u oznaku,copy paste sam post od gore kaj sam i napisal i ocekival sam odgovor da imam ti ja et30+distanca 15mm i to je to a ne predavanje o nečem skroz nebitnom za temu.
Bolje ribek nego ono kaj sam mislil.
iPhone imam jbg. Jb te kaj ti nemaš pa se osjećaš inferiorno u svom znanju da kreneš lupat o nečem skroz nebitnom?
Još pitanja?



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stoji, gledao prije par dana u CVH.
Visak se stavi na rub blatobrana i ne smije dodirivati felgu, gumu smije.

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Niko33 said:




 


 

 

 ribek 

 

 

 

 

 

 

 

I mislio sam da ćeš biti jedan od takvih..

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Samo da utvrdim gradivo!! Uzimam nove/rabljene felge 17” za Megana 3 coupe pa ih imam namjeru poravnat s rubom blatobrana pa cu odmah i distance ubacit:
17” 7J ET20
17” 8J ET30
To je netko napisao za mjeru da budu poravnate s rubom.
Jel netko zna iz prakse dal tvrdnja stoji?
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Anyways, na tvojem mjestu bi izracunal. Ak ovi gore linkovi ne rade, ima vec et kalkulatora. Sve je izrazeno u mm i zoll-ima. Zoll je 25.4 mm. Vidi kaj imas sad i uz pomoc vaservage vidis kolko to jos kotač more van. Pazi takodjer ak ides na vise od 8J (dakle felgu siru od 8 zolla) da ne bi iznutra strugalo.
Stvar je jednostavna, kolko manji et, tolko mm ide felga van. Nadalje, ak ides s 7J na 8J, racunas pol zolla ide prema unutra, pola prema van. Meni je ta racunica posluzila. S 18 zoll, 8J i et 35 na karavanu si jako blizu blatobrana. Ideal po meni je et 25-30. A sad dal coupe i karavance imaju iste postavke, to ne znam. Al znam da serijale coupe imaju extra ruuuuzo uvucene felge. Cekamo rezultate! Sretno!
Link to comment
Share on other sites

I računaj na gratis pjeskarenje prednjih i stražnjih vrata, stražnjih i prednjih blatobrana...

Link to comment
Share on other sites

ma ne pjeskari nis..na scenicu su mi bile 8x18 ... gledajuci sastrane krakovi su takvog designa da je izgledalo kao i da su van blatobrana i nikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

ajmo da nastavimo...

5x112 - 57,1 felga na 5x114,3 - 66,1 glavcinu

osim adaptera, koje su druge alternative i koliko je sigurno tokariti centralnu? konusni su ok za 2,3mm razlike? ista drugo se da napraviti osim navedenog?

Link to comment
Share on other sites

On 24. 10. 2019. at 6:31, zeko said:

Hmm kaj nebi to ti trebo znat kao trgovac auto dijelovima?

 

 

vidim podjebavanja su ocito IN na ovom forumu, ja znam, ali pitam vas da li postoji kakva alternativa! ali vidim da nema nikakve pomoci...pitam na PM par pitanja o nekom autu, nista od odogovra, a uredno procitano...pitas tu tamo, nitko nista, samo podjebavanja...fino, rusi se lijepo kvaliteta foruma...a jedini na kojem sam aktivan

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto pitas ako znas?

A imas i tamo u firmi kolegu koji je sposoban i ima jako veliko znanje pa ga ne pitas.. a mogao si otići do darka u motvar i reci mu šta želiš da ti napravi, on je uvijek spreman uzeti novce.. na kraju krajeva masu mehaničara vam prolazi tamo i radiš dostave pa nije valjda da sa nikim nisi ok da ga pitas za uslugu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

za sad samo skupljam informacije, posto nemam jos auto 5x114,3...ali nadam se jako uskoro...

i ni neznam o kojem kolegi pricas...

uostalom pitao sam da li je pametno tokariti centralnu...da li je tko to radio, da li trese i slicno...posto sam skeptican oko toga

ali sad me vise ni ne zanima, eto ubili ste mi i taj interes...fino

Edited by Ruske
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Bas si me sad povrijedio s tim sto te ne zanima 💔 ali ću ti reci svejedno, opet.

Boćo sto radi na pultu.. 

Još jednom ti govorim: ako felga ima dovoljno “mesa” može se proširiti centralna rupa i neće biti nikakvog problema. Radio sam to već nekoliko puta i sad imam jedne od fiata koje trebam proširiti da ide na reno. I vijke s pomičnim konusom imam.

Sad možeš spustiti nos i pogledati oko sebe da se uvjeriš da se svijet ipak ne vrti oko tebe :hey:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije par godina na jednim felgama dao proširiti centralnu rupu sa 57 na 60.1, ništa nije treslo niti vibriralo. Radilo se o bbs felgi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frende BBS je viskokvalitetna felga na koju bi se usudio tokarit centralnu rupu. Po meni najjeftinija opcija naći felgu sa centralnom većom od Meganove i staviti prstenove. Jedan prsten je 30 kn.

Koga baš zanima ima u Vulkalu po 800 kn komad OZ Chrono HT 5x114,3 17x8 ET40...ne znam nažalost promjer centralne. Cijena je 800 kn po komadu. 

productlarge_2836_600.jpg

Edited by Black.Tip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Black.Tip said:

ima u Vulkalu po 800 kn komad 

 

Čini se kao dobra cijena.. to se može u svakom vulkalu dobiti ili neki određeni?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.