Jump to content

Zamjena zadnjeg lonca Laguna 3


Hoky

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Znači na Laguni 3, 1.5 dCi je zadnji lonac sakriven i ne vidi se izlazna cijev, meni je puno ljepše kako ima izvedeno 2.0 model, na svakoj strani jedna cijev pa sam razmišljao staviti lonac od 2.0
Da li je netko radio nešto slično, da li uopće paše prihvat, da li netko prodaje polovni zadnji lonac, koja je cijena novoga, da li mi to koristi/šteti motoru... Ajde raspišite se malo :)

 

Link to comment
Share on other sites

Korist nikakva osim estetika.  To ti lastovcic rijesi za 1000kn. Samo moras branik rezat malo za izlazne nastavke

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

inače za informaciju, na 2,0 modelu, u biti nekim modelima (136 ks) nije napravljeno dvije otvorene cijevi radi estetike i šminke, nego zato što ti modeli 2,0 motora imaju dpf filter, pa valda radi izgiranja i izbacivanja čestica mora biti tako... ja imam sreću, moja nema dpf filter i ima skriveni spuh, i meni iskreno tako i ljepše izgleda... 

Link to comment
Share on other sites

Meni je daleko ljepse kada su iza dvije cijevi nego prazan branik. Branik ću lako prolagodit, to mi nije problem, samo da ne moram ništa rezat pa varit itd, Ako je fi cijevi isti onda milina.. Samo moram nabavit zadnji lonac :) 

Link to comment
Share on other sites

naravno, sve je stvar ukusa...:yeah:

 

kupiš i branik s rupama polovni, i zamjeniš sve u kompletu...

ak te nekad neko kresne odnazad, vratiš sve na original i uživaš bez dodatnog troška :yeah:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isto dobra ideja, još kad bi se javila neka dobra duša koja je to voljna prodati, gledao sam malo po njuškalu i nema niš polovno :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dobio sam informaciju iz servisa da novi original lonac košta 3300 kn plus ugradnja. s tim da moram i branik preraditi, ili promijeniti onaj donji dio, di su rupe za auspuh   :(  Imate neki savjet za zamjenske lonce? Ili neku preporuku tko to radi u Istri/Rijeci..

Link to comment
Share on other sites

Preskupo za tako nebitan detalj. Radije ulozi novce u nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Preskupo za tako nebitan detalj. Radije ulozi novce u nesto drugo.

Preskupo je da, zato i pokušavam naći polovni lonac, ili neki zamjenski.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.