Jump to content

Raznolika kratka pitanja


Tanatos

Recommended Posts

Rekao mi jedan elektricar da svaki ispravni senzor proizvodi nekakav zvuk. Navodno da kontakt, ubaci u R i onda ide od senzora do senzora i sluša koji "cvili".

Koliko je tocno ne znam jer nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

Bio danas kod majstora na dijagnostici, pregledao i spojio ga na comp te je dijagnoza da je pregorila svjećica i bobina.

Anđelko mi je dao ponudu za Champion OE130/T10 svjećice te Beru ZS375 bobinu.

Ima tko iskustvo sa Beru bobinama, kaže čovjek da pazim kod kupovine bobine da ne bi ECU izgorio.

Beru je beton.

Link to comment
Share on other sites

Nešto se kužim u elektrotehniku/elektroniku. Meni Beru žice i bobine djeluju kao da su u najmanju ruku klasu iznad svega ostaloga za te novce.

Link to comment
Share on other sites

Il je negdje otišlo crijevo pa pušta, il je zaštopano il je ta pumpica izgubila snagu. Ona na prednju šajbu baca vodu ali joj treba dugo da krene i pritisak je slab.

Gumica u pumpi koja se pomice da bi usmjerila tok vode samo na jedan smjer nabubri od nekvalitetnih tekucina i zacepi provod skoro skroz :(

Skines branik iscupas pumpicu i rastavis dio na koje su nakacena crijeva . unutra je komadic plastike koji se mice ljevo desno. I gumica je tocno duljine kolko i taj plasticni klipic. Guma je unutar klipa. Kad nabubri guma izadje iz tih gabarita i zaglavi sve

Link to comment
Share on other sites

Tko zna kako se skida tapecirung vozačevih vrata na mojem Megsu? Nešto me zeza brava ili motorić centralnog. Nemam još Dijalogs(skida se) ako ima uopće u njemu. A dopiydilo mi da mi sva vrata zaključa a vozačeva samo ponekad -.-

Link to comment
Share on other sites

Tko zna kako se skida tapecirung vozačevih vrata na mojem Megsu? Nešto me zeza brava ili motorić centralnog. Nemam još Dijalogs(skida se) ako ima uopće u njemu. A dopiydilo mi da mi sva vrata zaključa a vozačeva samo ponekad -.-

 

ja sam skidao zadnje obloge, prednje ne. Razlog isti. Riješenje je bilo u oksidiranim konektorima na motoriću od brave.

Moj savjet je da to prvo provjeriš, možda nećeš imati potrebu skidati sve dolje kao što sam ja (napatio se ko vrag jer je malo mjesta na zadnjim vratima).

Ištekaj konektor i po potrebi očisti hrđu.

Ja sam samo malo pobrusio kontakte ( bili pozelenili ) i sad radi ko vurica već godinu dana.

Naravno par mjeseci kasnije sam morao i drugu stranu, ista meta isto odstojanje. Za sad je mir.

Link to comment
Share on other sites

koja je oznaka žaruljice žmigavaca ..ona žarljica di su oni pinovi sastrane malo razmaknuti

Link to comment
Share on other sites

ja sam skidao zadnje obloge, prednje ne. Razlog isti. Riješenje je bilo u oksidiranim konektorima na motoriću od brave.

Moj savjet je da to prvo provjeriš, možda nećeš imati potrebu skidati sve dolje kao što sam ja (napatio se ko vrag jer je malo mjesta na zadnjim vratima).

Ištekaj konektor i po potrebi očisti hrđu.

Ja sam samo malo pobrusio kontakte ( bili pozelenili ) i sad radi ko vurica već godinu dana.

Naravno par mjeseci kasnije sam morao i drugu stranu, ista meta isto odstojanje. Za sad je mir.

Di se nalaze ti konektori? Ali, mislim da je do brave jer mi i steka sa kljucem, mislim da treba otvorit, ocistit i podmazati
Link to comment
Share on other sites

na zadnjim vratima je točno iznad mehanizma motorić u plastičnom kućištu. Zbog oblika zadnjih vrata jako je zafrkano doći rukom a kamo li nešto vidjeti. na taj motorić dolaze dvije žice i spajaju se konektorom (dakle konektor se ubada u morotić). Jedine dvije žice koje idu prema bravi. mislim da bi i naprijed trebalo biti nešto u tom stilu.

 

E sad ako štaka i na ključ onda moguće da je prašina unutra i da zato zapinje.

Link to comment
Share on other sites

Zna li možda netko gdi se na vozilu nalazi senzor za vanjsku temperaturu? stalno mi je 80 stupnjeva brijem da ga trebam malo osvježiti

Link to comment
Share on other sites

Ispod desnog retrovizora

Ko mala kuglica ti izgleda

Link to comment
Share on other sites

Kristijan mi poslao sliku kako se skida tapecirung, da li netko možda zna jel trebam paziiti na nešto posebno? Tipa, neke plastične kopče itd? Planiram to skinuti za vikend ako mi bude vrijeme dozvolilo

Link to comment
Share on other sites

Opet ja u vezi silikon spreja za pojas, nisam nigdje našao od wurth-a, u trgovini imaju od nigrina (Nigrin silikon-gleitspray hybrid) pa me zanima jel netko koristio taj? Piše da ne ostavlja mrlje, jel taj dobar? Ne bi da mi uprlja pojas i odjeću. LP :)

Link to comment
Share on other sites

Post 1906.

Nisam uopće vidio taj post, jer malo sam preko moba, malo preko kompa. Uglavnom hvala!

Link to comment
Share on other sites

kako da provjerim jesu li mi grijači u redu na scenicu 1.9 dci.....onaj sistem sa žicom i pikanjem po glavi grijača znam ali na audiju mi tako pokazalo da svi rade a ono dva nisu dobro grijala....

Link to comment
Share on other sites

proveravaš ih multimetrom, otpor mora bit 0.6 ohma, ali to ti nema smisla ići radit ako ti nije izbacio grešku...

Link to comment
Share on other sites

znači ako bilo koji oslabi a još radi sistem javi grešku.....

Link to comment
Share on other sites

proveravaš ih multimetrom, otpor mora bit 0.6 ohma, ali to ti nema smisla ići radit ako ti nije izbacio grešku...

Meni je dijagnostika javila da 1 ne radi a zapravo 3 nisu radila. Naravno, sva 4 sam zamijenio.
Link to comment
Share on other sites

Jesi bio na clipu ili....na meganu izbaci koji točno ne radi...ja sam do sad samo 2 promjenio....to ili valja ili ne valja između nema, jednako grije i novi i stari....

Link to comment
Share on other sites

Ako nemaš instrument možeš ih provjeriti i običnom žaruljicom. Skineš konektor sa grijača i onda spojiš jednu žicu žaruljice na grijač, a drugu na plus akumulatora. Ako žaruljica svijetli grijač je dobar, ako ne svijetli izgorio je. Kao šta marrky kaže, grijač ili valja ili nevalja (izgorio je).

Inače za F9Q je otpor grijača 0,9 ohma.

Link to comment
Share on other sites

Jesi bio na clipu ili....na meganu izbaci koji točno ne radi...ja sam do sad samo 2 promjenio....to ili valja ili ne valja između nema, jednako grije i novi i stari....

ni blizu tocno.... polako oslabe vremenom, i poveca im se otpor.... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.