Jump to content

Raznolika kratka pitanja


Tanatos

Recommended Posts

Ekipa kakvo je misljenje na one aditive za ciscenje dizni sto se doliju u rezervoar? Moj dci ima 125tkm i u zadnje vrijeme sam primjetio da je malo nemirniji ler. Glasnije rokce ?

Nije zagušen, jer odem na autocestu ispuhati ga, i ne stedim ga kad vozim. Normalno trosi i ide.

Link to comment
Share on other sites

ima kakva preporuka za radioničarsku lampu, onakvu usku koja se može svugdje zavući..

imao sam više komada onih za 60kn ali nakon godinu dve svaka krepa..

našao sam baterijaku ali 400kn mi je preskupo. 

ove pevec i bauhaus su precijenjene, ne vrede ni 20 kn, a kamoli 70 koliko koštaju..

gdje god da zasurfam, samo srbija i bosna.. jel ima neki nućan u zagrebu a da nije roba u rangu pevec, a cijena 500kn.. npr

može biti 220V, ili punjiva, ove samo za na akumulator ne..

https://www.halooglasi.com/masine-alati-oprema/alati-i-oprema-za-autoservise/led-lampa-za-mehanicare-sa-magnetom/5425634764344?kid=1

 

 

led-lampa-za-mehanicare-sa-magnetom-5425634764344-71788748665.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne znam jesam li umislia, jeli cesta danas posebno sporka, sta vec, ali u par navrata mi je danas biza zadnji kraj vise nego uobicajno... toliko da sam bia uvjeren kako je zbog pada temperature pa ravnomjerno tlak u gumama, pa sam isa provjerit i sve je ok... onda mi je palo napamet da su amortizeri straga otisli iako bi to cak i za renault na 60..70tkm bilo prerano... i sad stvarno vise ne znam... gumama je godinu dana, dunlop bluresponse, i ne mogu virovat da bi one stvarale problem na 18°C... stvarno nisam pametan sto bi jos moglo stvarat problem osim guma i amortizera?

Link to comment
Share on other sites

Na autu imam oštećenje od kamenčića promjena jedno 4mm točno iznad šoferšajbe. Dok sam ja to skužio već je hrđa krenula. Kupio bi u ovlaštenom onaj set za reparaturu, ali imam 2 problema:

1. s čim to očistiti kvalitetno i srediti tu hrđu da se ne širi? U tom setu dolazi samo boja i lak.

2. glupani u ovlaštenom po kodu boje ne znaju što bi mi naručili, njima piše "aerosol" na nekakvoj stranici koju su mi pokazivali na ekranu i ne vidi se  da li je to bočica s kistom ili sprej. Tako da su dobili odjeb.

3. Opcija je ići i zamiješati manju količinu boje u nekom dućanu boja i lakova, ali što mi onda sve treba za pripremu?

Boja je srebrna TED69 gris platine po pločici. Na ebayu sam našao ovo:

https://www.ebay.com/itm/Touch-up-paint-for-RENAULT-DACIA-D69-Gris-Platine-Pen-Kit-Brush/192522657068

Sad je tu kombinacija rust stop/primer + boja + lak.

Ima netko iskustva s tako nečim?

Ne farba mi se cijeli krov, a lokalni lakireri se ne žele zafrkavati s time, naravno svi bi lakirali velike površine.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro očisti ruzinu brusnim papirom ili nečim drugim koliko možeš. 

Na to namaži antikorozivno sredstvo i pusti da odradi. Možeš i ponoviti postupak. 

Na to malo antikorozivne temeljne u dva tri tanka sloja i onda boju pa lak. 

Pustiti par dana da lak stvrdne i onda ispolirati da probaš umanjiti razliku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od par sati do preko noći. Ovisi koji koristiš. Ali viditi ćeš kad se osuši onda možeš po njemu raditi. Sve dok izgleda vlažno onda ne diraj i pusti da djeluje. 

Ako ti se nakon prvog premaza čini da i dalje vidiš crvenkaste tragove ruzine onda lagano brusnim ponovo pređeš i ponoviš antikorozin. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da priupitam i ovdje..jel ima netko nekakav primjer specijalne punomoći?

Neka koja bi ovlastila jednu osobu (suprug) da obavi kupovinu auta van RH od privatne osobe, kupoprodajni ugovor i unos bi glasili na (suprugu) koja bi nakon odrađenog postupka unosa auto a prije registracije darovala suprugu iz znanih razloga..

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma takav imam i ja..[emoji23][emoji23]

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Treba mi jedna procjena, koliko da ponudim za clio mk2 kompletni?

Zadnji kraj je razbijen prednji kraj je ok, uzeo bi za djelove.

Gledam po oglasima ima svakavih cijena, ne znam sto bi bila neka realna cifra

Link to comment
Share on other sites

Cijenu po kili ili maks 2000 soma i to je puno.

Ako kupis baci sliku, treba mi nesto :D

 

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Neda mi se otvarat novu temu niti radit anketu pa cu ovdje u svastaru:
Frisko sam uzel Megana i trebal sam par infa pa sam nekom logikom odlučil potražit odgovore na Renault forumu.
Odgovora nema,kad se sam snađeš onda odjednom nekolicina ima iskustva i zna dosta o tome ali cim ih netko zatraži kontakt - muk.
Tražiš info o gumi dobis predavanje o abecedi i kak se nekom vise neda objašnjavati a od odgovora niti o.

Ne znam kojom politikom,na koji način funkcionira ovaj forum ali definitivno nije mjesto gdje mozes postavit pitanje/problem i ocekivat da ćeš dobit pomoć

Zakaj - ne znam. Nije mi prvi auto,nit je jedini forum ali definitivno količina iskompleksiranosti,bijesa,napuhnutosti kod nekih članova je nevjerovatna i nekaj kaj još nisam dozivel...

Hvala nekolicini koji su pomogli koliko su mogli i lijep pozdrav ostatku.

Admin - molim lock accaunta ako može,ako ne nebitno,nije loše da se vidi kaj se može ocekivat na forumu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stari moj..odgovaram ti iako mozda neces ni procitati..ja sam regan ovdje otkad sam kupio Renaulta (2010), voajerski pratim a pisem jbg vecinom kad nesto trebam.

A svaki put kad sam nesto trebao ovdje se mogao naci svrsishodan odgovor ili barem neka smjernica.

Forum ko forum, ima pametnih i pametnjakovica pa citam ono sto mi pase i tak gledam na to, nekolicinu sam i upoznao a neke iako nisam kao i da jesam.[emoji4]

Živio!

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

 a taman nam je lijepo krenulo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eto, toliko godina postoji forum i svi odgovori su tu ali avaj, lakše pitati u 7 tema i isterivati pravdu u osmoj, teatralno se odjaviti sa sve brisanjem accounta sa kompletnim doprinosom koji nosi, nego malo pretražiti forum.

Jbš mu miša, pored ovakvih naraštaja se osećam baš matoro sa svojih nepunih 40 godina ponekad jer neke stvari nikada neću razumeti

 

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GTT said:

Još jedan manje, odlično.

Vratit će se brzo...čim nešto zaškripi na Renaultu...a često zaškripi...?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.