Jump to content

Raznolika kratka pitanja


Tanatos

Recommended Posts

5 minutes ago, Domba said:

Nakon testiranja njemačkog piva nisam za testiranje tempomata :)

Nije ni švabija što je nekad bila. U nas nakon rvackih’ piva ide 2 glave na dobar dan, uz adventsku rasvjetu na tabli :bigl: 

  • Like 2
  • Haha 8
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Domba said:

auto je neka socijalna oprema. Ima klimu na žgance i prednje impulsne podizače i to je to. Ništ više. I auto je sigurno bio lupan i sastavljan... Pa ovaj ako je netko dodatno stavio prekidač da li se što još sa clipom treba aktivirati? Čudno mi da piše cruise control I svijetli lampic

E to je već recept za glavobolju. 

Link to comment
Share on other sites

Sam je odlučio za takav auto. Vidio je auto kada je bio razbijen, pratio popravak i jeftinije kupio auto. U taj izbor ne ulazim. 

8 hours ago, GTT said:

Nije ni švabija što je nekad bila. U nas nakon rvackih’ piva ide 2 glave na dobar dan, uz adventsku rasvjetu na tabli :bigl: 

Ja ne znam koliko piva trebam popiti da 1.5 dci bez konja potegne 200kmh... Ali nisam siguran da cijela njemačka ima dovoljno :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

K4M poklopac ventila, slini ulje.
Koliko vidim u Dialogys nema brtve, u tvornici su stavljali "resine adhesive".
Dali postoji brtva za naknadnu ugradnju ili se opet nanosi to tekuće g.vno?

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, izgleda da je to to. Ne uljeva mi povjerenje... U dialogys sam skinuo ove slike, izgleda da bi trebao valjak za krečenje, ha, ha

440351685_WhatsAppImage2020-01-04at21_13_46.jpeg.0826386f7cfac5f01c609676f30794a3.jpeg

462394967_WhatsAppImage2020-01-04at21_13.46(2).thumb.jpeg.018bee2aacc09c357fc4cbc24248d975.jpeg

164906873_WhatsAppImage2020-01-04at21_13.46(1).thumb.jpeg.78fa3505ab61e9f92843af3d65e8263b.jpeg

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tvrda diht masa izgleda ko boja neka za dihtanje koja se stvrdne i dihta...

Loctite je mekan, silikonski..

 

 

 

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jezi ti to mijenjao? Dali ti slini oko rupa za svjecice ili negdje drugo?
Navodno im je to cest slucaj

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

si siguran da ti pusta na poklopac?

da nije samo gumica oduska na usisu

imas za kupiti takvih brtvila, ima vise "debljina", Forch recimo ih ima

Link to comment
Share on other sites

nije kod mene već kod frenda na Scenic 3 1,6 16V. Promijenio je simering solenoida defazera jer tu je isto malo slinilo, ali i dalje vlaži ulje. Ponuda ovlaštenog je urnebesna, gotovo 1500 kn za novu diht masu i rad. Za te novce ostavio bih stanje kakvo je

Link to comment
Share on other sites

pa ima posla, poklopac drzi bregaste, treba sve skidati, plus brtve usisa vjerovatno posto se i on skida

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, robyakarider said:

pa ima posla, poklopac drzi bregaste, treba sve skidati, plus brtve usisa vjerovatno posto se i on skida

Da, ali nema 7 sati posla koliko cca traže u servisu. Pretjerana i nerealna cijena s obzirom na utrošeno vrijeme

Link to comment
Share on other sites

evo sad pohledah ponudu, ipak je malo manje iako nisu naveli sve 4 gumice usisa koje također nema smisla vraćati stare 

 

image.thumb.png.fd2bcf659d406ee117d39f8964234fa6.pngimageproxy.php?img=&key=e9bcc83182b42075

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno im se tako zove gumica na klapni..nije ni vazno. 
Imam slučaj isto sa jednim scenic3 mislim da je 2012g 1.6 16v i ima oko 30tkm, isto slini već 2-3god iako se auto jako malo vozi, pa je neki dog da ćemo prije ljeta odraditi distribuciju i to slinjenje.. 

 

Link to comment
Share on other sites

poklopac drzi bregaste

ne treba ga bas skidati dole, ali moras osloboditi remenice bregaste

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bok ljudi, imam isti problem kao kolega frenchkey na Meganeu II, 1.6 16v, KM4 motor. U zadnjih tisuću km je počelo sve jače ulje sliniti, pa me strah da se ne zamasti zupčasti i možda preskoči?? Pogotovo ako pušta ulje i na varijabilnoj remenici. 

Osim brtve poklopca ventila, da li je poželjno zamijeniti i semeringe bregastih? Dodatan je shit što imam instalaciju plina, pa se situacija oko skidanja usisne grane komplicira :) 

Sve me strah ponude u servisu jer se lokalni mehaničar ne želi baviti s tim zbog plina. 

81546789_2515479095389440_2606339674523828224_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

a jesi sguran da pušta baš tu, prije zna prosliniti na semeringu solenoida dephasera, na airboxu, tojest crijevima koja idu iz njega. ak skidaš remenice onda vidiš kakvi su semerinzi, ak sline, zamijene se, ovisno u kakvom je stanju remen i ostali dio razvoda (100000km ili 5 godina) zamijeni se sve..

Link to comment
Share on other sites

taj semering je kod anđelka 40 ak kn i isplati se promijeniti ga jer često damo propušta ulje. Posao od 10 min

Link to comment
Share on other sites

Tu se najviše vidi kak curi ulje, s gornje strane poklopca je nešto sitno, ali nije strašno ... čak je počelo mastiti alternator ... kompletan razvoj je mijenjan početkom 2018., na 175 000 km, a sada je na 205 000, tak da mislim da bi samo trebalo predihtati poklopac/zamijeniti semeringe ... početkom prošle godine sam skidao nosač motora (mijenjao sam kučište termostata jer je ulje ulazilo u rashladnu tekućinu) i prao posudu rashladne tekućine, ali tada je sve oko bregastih bilo suho ...
Može preporukai majstora u Zagrebu/Zaprešiću koji bi se s tim pozabavio? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tiho988 said:

Može preporukai majstora u Zagrebu/Zaprešiću koji bi se s tim pozabavio? 

Moja preporuka ti je Auto Tim: http://auto-tim.hr/ 

Link to comment
Share on other sites

Možda netko zna gdje se mogu naći podatci o uvozu vozila zadnjih godina? 
Da li postoji neka baza podataka za to?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.