Jump to content

CHAT


GTT

Recommended Posts

Na stranu sve...ali...jeli moguce da je takva terapija...pa to je uzas

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shogo said:

Na stranu sve...ali...jeli moguce da je takva terapija...pa to je uzas

Na stranu sve....ja bih ovu švabicu nategao pa makar se i osramotio. Do tada razmišljam o virulentnosti ovog virusa koji je zarazniji od gripe koja inače hara sjevernom hemisferom cca 6 mj i ubije otprilike isti broj ljudi kao korona u puno kraćem vremenskom roku. Kolaps zdravstvenog sustava je prava prijetnja jer su kapaciteti za tretiranje pacijenata ograničeni i odluka liječnika koga staviti na respirator a koga ne, je stvarno stravično teška. Do tada ću vjerovati na riječ ovima koji pokušavaju održati kakvo-takvo stanje pod kontrolom i pokušati biti izvan te statistike. Poštujem različito mišljenje i spreman sam ispričati se javno svima koji su bili u pravu u slučaju da ja nisam.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ovo svakim danom sve više smrdi. 

 

 

Ma smrdi od starta. Iako nemam veze sa medicinom, iz prizme ekonomije, gospodarstva, politike.

 

Da ne velim da mi krizni stožer već danima djeluje užasno blijedo i neuvjerljivo, rasuto, veze nemaju sa onim s početka. Da se razumijemo, svaka njima čast, nemaju oni veze sa ničim. Ma kao ni HR ni naša vlada. Svima za sada i više nego dobra ocjena.

 

Mislim, divim se onima koji progutaju tih par parola i sve super. #ostanidoma. Wow.

Bojimo se kolapsa sustava. Ovo ono. Samo to se ne smije dogoditi. Sve drugo može. Kompletna država, proračun, ekonomija, školstvo, svaki sektor se može urušit, al zdravstvo ne smije. Onda ti jadni ljudi ginu u zdravstvu valjda 100 sati tjedno najmanje.

 

Kad su krenuli prvi slučajevi kod nas, meni se postavilo pitanje samo od sebe. Ček, dal to ide opće hospitalizacija po defaultu, ili kako? Ono, praktično se pitaš, može ti se desit. Danas nisam ništa više ni pratio, ni ne znam broj, dal smo prebacili 800 već?

Kolko ljudi je opće po bolnicama? Negdje sam čuo da navodno par desetaka ljudi. Di su ostali? Doma s familijom? Svi imaju druge stanove? Ili u sobi jednoj samo pa komplet stan dezinficiraju 3x dnevno?

 

Ovaj danas pred stožer kaj se javio Vlahovu je ruglo, ružno bilo za slušat kakve baljezgarije priča. On zna di se zarazio, epidemiolozi ne znaju.

 

Pitanje je testiranja, sigurnosti testova. Dal imamo upol manje slučajeva, il 10 ili 100x više? Ček, pa ako ih stvarno imamo i više, pa kaj nitko to ni ne zna? Zakaj se nitko od izliječenih nije javio?

 

Ove smješne parole stožera da se čuvaju identiteti jer se primjetila stigmatizacija?

 

Ma kakva jebena stigmatizacija? Zbog čega? SIDE, alkohola, droge, kocke, hepatitis abecede? Stigmatizacija obične virusne gripe, koja sezonski već desetljećima zahvaća desetke posto nacija?

 

Niti jednom do sada nisam čuo pitanje "novinara", ajmo, okej, dajte malo podataka, 750 zaraženih. Kolike imamo kapacitete, koliko respiratora, koliko ovih običnih pomagača disanja, koliko namjenjenih kreveta? Arena je pretvorena u karantenu, desetine šatora i stotine kreveta vani pred bolnicama, odjeli po bolnicama karantene.

Pa koliko ljudi opće leži u bolnici? Od tih 750, 800? Okej, za ove na respiratoru znamo. Ovi retardi novinari postavljaju pitanja da me sram. Kako će i koliko maski iz Kine podijeliti? Dal su 2 babe u Splitu bile grupirane u 5 ili ne. Dal je Kaufland digao dezificijens sa 6 na 46 kn... Lobotomija teška. Uvredljivo doslovno za prosječno inteligentnu osobu.

 

O nesigurnosti politike koja im izvire iz svake pore da ne govorim. Komunikacija, neverbalna komunilacija, svi iste 3 parole. Evo ne znam, mogao bi do jutra.

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu sve....ja bih ovu švabicu nategao pa makar se i osramotio. Do tada razmišljam o virulentnosti ovog virusa koji je zarazniji od gripe koja inače hara sjevernom hemisferom cca 6 mj i ubije otprilike isti broj ljudi kao korona u puno kraćem vremenskom roku. Kolaps zdravstvenog sustava je prava prijetnja jer su kapaciteti za tretiranje pacijenata ograničeni i odluka liječnika koga staviti na respirator a koga ne, je stvarno stravično teška. Do tada ću vjerovati na riječ ovima koji pokušavaju održati kakvo-takvo stanje pod kontrolom i pokušati biti izvan te statistike. Poštujem različito mišljenje i spreman sam ispričati se javno svima koji su bili u pravu u slučaju da ja nisam.
Jako lijepo i korektno napisano.
Nitko sada ni ne može ništa tvrditi niti treba dizati tenzije na namjenskom forumu u nekoj temi.

Ja isto nemam tvrdi stav apriori protiv, dapače, ali mi se samo javljaju pitanja.

Ja se slažem sa tobom oko ovog rizika prevelikog broja ljudi sa potrebama za hospitalizaciju u određenom vremenu, u odnosu na kapacitene. Ali ako je stvarno istina da je nama cca 30, 40 ljudi u bolnici od 800, onda bogami imamo fore imat milijun zaraženih. Pa 1%, ma jedan promil, gospodarske i ekonomske štete bi bio sagradit bolnicu sa par tisuća kreveta, kupit par tisuća respiratora i ubacit lovu u zdravstveni sustav. Pa eto, neka i svi studenti primaju dr. plaće. Kao i sestre.

Lupetamo sad, al nabadamo bez ikakvih informacija.

Kao što kažeš, bit će zanimljivo naknadno ispratiti brojke umrlih po godinama. Recimo, 2018., 2019., 2020. Broj ukupno umrlih po tim godinama, pa ćemo vidjeti razlike, a garantiram da ih ne bude. Dapače, garantiram to za Italiju, a di smo mi od njih.

A onda naknadno, al to nećemo moć nažalost na kraju ove godine, nego možemo komotno sljedećih 10 godina, gledati ekonomske pokazatelje i brojke. BDP, broj nezaposlenih, broj ugašenih mikro i malih poduzeća, količina smanjenja plaća u javnom sektoru (a tu nije samo šalteraš namješteni u poreznoj nego i profesor, učitelj, doktor, sestra, policija, vatrogasci, svi ovi kojima plješćemo i pjevamo).

Bit ćemo pametniji. U biti ne nužno to, nego raspolagat sa više informacija. :)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima tu svega. Kako smo poznati po iskorištavanju svake neuobičajene situacije, od rata, obnove, svih prirodnih katastrofa... Uzmimo za primjer poplavu u posavini, Gunja je bila poligon za zamračiti milijune novaca. Odjednom iskaču samopromotori koji samo čekaju povoljnu klimu za poslovne prilike. Radim u firmi koja se promptno pod okriljem katastrofe riješila zalihe konzervi paštete koja je stajala u skladištu i skupljala prašinu zbog "nepoželjne" recepture i nije bila zastupljena na policama trgovina. Da ne bude zabune bila je ok za konzumaciju.  Sve je prošlo kao "velikodušna donacija" nastradalim područjima.  Nedugo nakon normalizacije su otvorene poslovnice u mjestima pogođenim katastrofom. Ne moram naglašavati da je promet više nego zadovoljavajući. I ovi teoretičari zavjere kojih je sad daleko više po medijima nego u vrijeme kada je stanje "normalno" mi idu na jetru. Sustav se klima pa ga idemo još malo razjeb*ati i potkopati, stvoriti atmosferu straha i panike. O profiterstvu neću jer mi je to ravno veleizdaji. A primjera ima i više nego dovoljno. Jednokratne maske od 17 lipa odjednom vrijede 10 kuna? Žicanje donacija na državnoj televiziji na ime državnog proračuna mi je ravno ovim likovima što se predstavljaju kao Civilna zaštita i "dezinficiraju" kuće i naplaćuju tu operaciju naivnoj populaciji. Grubo za reći ali bi to trebalo "pred zid".

 

6 minutes ago, mario #8 said:

Jako lijepo i korektno napisano.
Nitko sada ni ne može ništa tvrditi niti treba dizati tenzije na namjenskom forumu u nekoj temi.

Ja isto nemam tvrdi stav apriori protiv, dapače, ali mi se samo javljaju pitanja.

Ja se slažem sa tobom oko ovog rizika prevelikog broja ljudi sa potrebama za hospitalizaciju u određenom vremenu, u odnosu na kapacitene. Ali ako je stvarno istina da je nama cca 30, 40 ljudi u bolnici od 800, onda bogami imamo fore imat milijun zaraženih. Pa 1%, ma jedan promil, gospodarske i ekonomske štete bi bio sagradit bolnicu sa par tisuća kreveta, kupit par tisuća respiratora i ubacit lovu u zdravstveni sustav. Pa eto, neka i svi studenti primaju dr. plaće. Kao i sestre.

Lupetamo sad, al nabadamo bez ikakvih informacija.

Kao što kažeš, bit će zanimljivo naknadno ispratiti brojke umrlih po godinama. Recimo, 2018., 2019., 2020. Broj ukupno umrlih po tim godinama, pa ćemo vidjeti razlike, a garantiram da ih ne bude. Dapače, garantiram to za Italiju, a di smo mi od njih.

A onda naknadno, al to nećemo moć nažalost na kraju ove godine, nego možemo komotno sljedećih 10 godina, gledati ekonomske pokazatelje i brojke. BDP, broj nezaposlenih, broj ugašenih mikro i malih poduzeća, količina smanjenja plaća u javnom sektoru (a tu nije samo šalteraš namješteni u poreznoj nego i profesor, učitelj, doktor, sestra, policija, vatrogasci, svi ovi kojima plješćemo i pjevamo).

Bit ćemo pametniji. U biti ne nužno to, nego raspolagat sa više informacija. :)

Potpis na sve. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa svime. Doduše, ja sam nekako pisao kroz prizmu HR, ti zadnjim postom proširio na drugo i skroz samo o HR.

Da se razumijemo, ja ovdje konkretno nikog ne krivim u HR, pa nije ovo naš problem, nego cijelog svijeta. Pa nebi mi lišo ni blizu prošli da apsolutno "normalno" funkcioniramo. Isto bi nam bilo.

Koji bi turist i otkud došao? Gdje bi kamioni po robu išli, gdje bi mi uostalom išli. Kom bi izvoznici prodali? Bilo bi nam možda 10-20 % bolje. A u tom je i kvaliteta života i redovno školstvo i par stvari koje bi bile manje teške, al bi svako bili zahvaćeni maltene isto. A i dal je realno za očekivat da HR prkosi ostatku EU u mandatu predsjedanja? Smješno i za spominjat, valjda se razumijemo.

Ali da globalno smrdi, smrdi. A znat ćemo za neko vrijeme i što i od kud.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne, ja ne dovodim pitanje opasnosti, sažvakali smo...znamo što prijeti...i sam doma i držim se pravila

Ali terapija sa svime pa kud koji...iako o tome neznamo ništa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što bi rekao ITD Bandi - netko ovdje tuca nevine.

Nevjerojatna je količina totalno kontradiktornih informacija.

Lombardija kao regija u kojoj je virus najviše i nekontrolirano buknuo ima XY groblja. trebalo bi doslovce jedan dan jedna osoba da po naziva sva ta groblja da prikupi podatke koliko je bilo ukopa i kremiranje koje dobne skupine u prva dva ili tri tjedna ožujka ove a koliko u istom razdoblju u proteklih 3 ili 5 godina. pa ako je brojka 20-30-40% veća i ako je hrpa njih preko 80g koji bi možda ionako otišli za koji mjesec čemu panika i zaustavljanje ekonomije sa ogromnim posljedicama, ako je brojka nekoliko puta veća reći otvoreno ovo nije zajebancija pogledajte brojke a ne da internetom kruže razno razni stručnjaci sa raznoraznim teorijama dali je ovo ili ono uključujući i nas tu na forumu. idu tako daleko da kažu da previše medicine ubija ljude ne korona. da su respiratori krivi za smrt. ja se ne kužim u medicinu. logika mi je da te na respirator stavi kad više ne možeš disati samostalno i prijeti gušenje

brojke testiranih zaraženih umrlih su jedna veća sprdačina. kina 3k umrlih a virus ubojitiji od billy the kida možeš misliti. kina sa 200 ljudi dnevno eksplodirala i uvela karantene. u roku dva tjedna  sada ima 50-60-80 dnevno i tako već mjesec dan i nema nikakve eksplozije i rast eksponencijalni ... kako!?!?!

Edited by goran_sch
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shogo said:

Ma ne, ja ne dovodim pitanje opasnosti, sažvakali smo...znamo što prijeti...i sam doma i držim se pravila

Ali terapija sa svime pa kud koji...iako o tome neznamo ništa

shogo, a realno prijeti što kad malo bolje pogledaš? Hoću ti reći da ne znamo što prijeti. Gripa? Korona od koje se umire? Neko se jebeno zajebava, na kraju će prodati cjepivo za trilione i cijepit nas sve ko stoku. 

Edited by GTT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Kini je sluzbeno 3000 umrlih, nesluzbeno vise od 42000.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ivan1902 said:

U Kini je sluzbeno 3000 umrlih, nesluzbeno vise od 42000.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

Umrlih od čega točno? Umro OD korone, ili umro SA koronom. Velika je razlika.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo primjer iz DK, broj umrlih kod kojih je registrirano prisustvo virusa corone je 77, 190 na respiratoru. 

Broj umrlih od obične gripe od 1. 10. 2019. do 1. 03. 2020 je 294.

U sezoni gripe 2017/2018 umrlo 1644 osobe. 

U sezoni gripe 2018/2019 umrlo 790.

Ja ne vidim neku razliku, bar ne ogromnu razliku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

GTT, ma znam...sam sebe još uvjeravam da je tako...a da, što?od čega??I sam se školujem u ogranku medicine...i nemrem se načuditi

Dire...da, zato što ih nema

I nikada nećemo ni saznati...i WHO koji proglašava pandemiju a nema 20% zaraženih...ništa ali više ništa ne kopčam, a koristim svoj mozak

Test na koronu, šta je to??Test na virus, test na gripu...test na prehladu??

Edited by shogo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, direstraits said:

Evo primjer iz DK, broj umrlih kod kojih je registrirano prisustvo virusa corone je 77, 190 na respiratoru. 

Broj umrlih od obične gripe od 1. 10. 2019. do 1. 03. 2020 je 294.

U sezoni gripe 2017/2018 umrlo 1644 osobe. 

U sezoni gripe 2018/2019 umrlo 790.

Ja ne vidim neku razliku, bar ne ogromnu razliku. 

treba uzeti u obzir ipak da je karantena da je medijski jako pračeno i da se ljudi bitno više paze. pa je onda nemoguće uspoređivati sa gripom koja hara u normalnim uvjetima života. zato bi lombardija bila dobar ogledni primjerak jer je tamo haralo bez karantene neko vrijeme. i lombardija bi trebala biti najgori mogući scenariji. starost stanovništva, gustoća, izuzetno bliski odnos (grljenje ljubljenje) znači najidealniji uvjeti za širenje i maksimalnu stopu smrtnosti što virus može dati

Edited by goran_sch
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je, opet je i to točno...Lombardija je zajeb, ili nije...opet svaki članak je ista slika...ona iz Lombardije di lik tipka na mob s kacigom na glavi

Prošle sezone je bio prilog sa infektivne, sa hrpom ljudi teško oboljelih od gripe, i bili su zabrinuti kud će smijestiti sve komplikacije ako ih bude više...

Umro je i mladić s 37g, bez prethodne loše anamneze ili nekih kroničnih oboljenja

Mislim da je bolje bit mamlaz, ništa ne razmišljat...ništa ne pitat, i onda si haj

Jebate GTT kada prođe svi ćemo na neku cugu, makar i pred dućan jebiga uslijed recesije :)

Edited by shogo
  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

samo brojke za usporedbu treba gledati dali je drastičan porast ili nije i ništa drugo (a te brojke ne daju kao bude za par mjeseci neka statistika). ovo što mediji izvuku par slika/podataka iz konteksta  je vrlo manipulativno i za bilo kakav ozbiljan zaključak neupotrebljivo. od kuda da znaš da nisu kamione poslali po ljesove da dobe na dramaturgiji itd ... politika + PR i skupljanje bodova i klikova je spremno na sve.

umro mladić od 37g ... prošeći po groblju pa vidi koliko je takvih. pa profesionalne sportaše na terenu herz strefi!!

Edited by goran_sch
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa to...ma njega navodim jer je.umro prosle g od komplikacija gripe...komplikacija, a ne gripe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sere mi se više od tih stručnjaka počevši od našeg rudana i đikića (prvo je nešto poput gripe onda kada su malo narasle brojke karantena karantena niej baš ko gripa) kako možeš imati totalno oprečno mišljenje o istoj stvari (ok za nas laike kratiš vrijeme pa laprdamo bezveze). jedan strana tih "stručnjaka" treba biti onda diletanti i maknuti im se zvanje doktora/znanstvenika da ne pametuju više drugi put

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I to stoji, mi diskutiramo...dok se jos i to moze...samo zdravo razumski, nitko ne iznosi nekakve hoax muljarije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da, nema smisla ova cijela priča, pogotovo kad pogledaš da je u Kini umrlo toliko malo ljudi, a cijela ta pokrajina ima, koliko? 60 milijuna stanovnika?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.