Jump to content

TPMS gašenje


robimarko

Recommended Posts

Stvarno ne znam, program je mocan, ali i opasan ako ne znas sto radis.
Potrazi pd onog talijana kako pali cornering light, to bi trebalo biti u istoj sekciji

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kak da ugasim scandinavian mod svjetla preko ddt?
Bcm-》external lights-》external lights configuration-》SCANDINAVIAN_RUNNING LIGHT- postavi na without
Link to comment
Share on other sites

On 05. 12. 2018. at 13:02, robimarko said:

Pozdrav svima,

naime prema svemu što sam iskopao prije nabavki felgi za zimske gume moj Clio IV nema direktni TPMS nego indirektni preko ABS senzora.
 

malo sam surfao po ovim DDT4All tutorijalima za provjeru km i nabasao da u meniju za megane 4 ima linija TPMS indirect (na slici na dnu skroz lijevo), a s obzirom da moj scenic u nekim verzijama ima očitavanje tlaka, dali bi se tu nekakvom aktivacijom moglo uključiti isto? Da mjeri preko ABS senzora

image.thumb.png.908ce51d70cb2d97cbb683f8469c3c48.png

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da nema logiku za racunanje indirektnog tpms. A koji je sjenik 2 ili 3?

Mene doslovno izluduje ovaj child lock. Znaci megane 3 ako ima sva 4 podizaca stakla nema iza bravicu za zakljucat posebno vrata kako dijete iza nebi otvorilo. Nego neki gumb na vozacevim vratima koji zakljuca iznutra oba zadnja vrata i zadnje prozore.

To je super ako se vozi iza 2x djece.
U mom slucaju vozim iza punicu, zenu i malog u sjedalici koji nemogu izac van dok im ja ne izadem van i otvorim ili stisnem gumb.. koji kasnije zaboravim opet upalit i mali naravno da u voznji otvara vrata.. haha koji show. Gledam malo ddt4all jel se moze samo desna strana aktivirat na gumb pa da lijeva ostanu otvoren al ne vidim opciju. Ako netko ima ideju ili opciju kako to podesit..

Link to comment
Share on other sites

a imaš li pored elektronsko zaključavanja (to zaključa i otvaranje prozora od strane klinaca) i onu klasičnu polugicu u boku zadnjih vrata?

Link to comment
Share on other sites

Ima polugicu ali kad je pomaknem automatski se vrati nazad bez obzira jel gumb upaljen ili ne. A ako je forsiras da ostane u zaprtom polozaju javlja check child saftey device na tabli. Znaci rjesenje je idiotno skroz. Sad si razmisljam da prek ddt4all deaktiviram taj gumb pa mozda mi da da samo jednu stranu zakljucam. Ostaje onda pitanje otvaranja prozora. Ne kuzim kako su mogli pustiti u produkciju tako blesav sustav. Cak i u slucaju sudara nemozes izac na oba zadnja vrata a niti staklo spustit.



Link to comment
Share on other sites

očito nisu računali na tvoju punicu :bigl:

 

Drži zatvoreno i otvaraj izvana, ispast ćeš gentleman

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 05. 12. 2018. at 13:02, robimarko said:

Pozdrav svima,

naime prema svemu što sam iskopao prije nabavki felgi za zimske gume moj Clio IV nema direktni TPMS nego indirektni preko ABS senzora.
A nisam bio pametan pa pogledao preko Pyrena, naravno nabavio felge i nisam ventile sa senzorima uzeo.
Pa sada stalno imam Check tyre pressure senzors lightshow na tabli, pokušao sam ih ugasiti preko DDT4ALL-a ali ovaj moj ELM327 izgleda i ne radi najbolje jer dobijem error prog.
Pyren nažalost još uvijek nema tu mogućnost,a CLIP nemam.

Je li netko uspio preko Pyrena ili DDT4ALL do sada ugasiti TPMS warninge?

Pozdrav, probao sam na Megane 4 isključit TPMS ali kad očitava podatke piše mi NO DATA. Mislim da je problem u ELM327 pa me zanima kakav ti imaš čitač obzirom da si uspio riješiti grešku? Hvala unaprijed 

Link to comment
Share on other sites

Najobičniji generic ELM327 kinez kupljen davno za par dolara

Link to comment
Share on other sites

Ima polugicu ali kad je pomaknem automatski se vrati nazad bez obzira jel gumb upaljen ili ne. A ako je forsiras da ostane u zaprtom polozaju javlja check child saftey device na tabli. Znaci rjesenje je idiotno skroz. Sad si razmisljam da prek ddt4all deaktiviram taj gumb pa mozda mi da da samo jednu stranu zakljucam. Ostaje onda pitanje otvaranja prozora. Ne kuzim kako su mogli pustiti u produkciju tako blesav sustav. Cak i u slucaju sudara nemozes izac na oba zadnja vrata a niti staklo spustit.





Nije to sam kod renoa.

https://www.consumerreports.org/car-safety/how-to-escape-your-car-if-the-electronic-door-release-fails-a8152892189/

Navodno kod aktivacije jastuka vrata se otkljucavaju..
Link to comment
Share on other sites

On 05. 08. 2021. at 13:01, Lowlife said:

Pa mislim da nema logiku za racunanje indirektnog tpms. A koji je sjenik 2 ili 3?

Mene doslovno izluduje ovaj child lock. Znaci megane 3 ako ima sva 4 podizaca stakla nema iza bravicu za zakljucat posebno vrata kako dijete iza nebi otvorilo. Nego neki gumb na vozacevim vratima koji zakljuca iznutra oba zadnja vrata i zadnje prozore.

To je super ako se vozi iza 2x djece.
U mom slucaju vozim iza punicu, zenu i malog u sjedalici koji nemogu izac van dok im ja ne izadem van i otvorim ili stisnem gumb.. koji kasnije zaboravim opet upalit i mali naravno da u voznji otvara vrata.. haha koji show. Gledam malo ddt4all jel se moze samo desna strana aktivirat na gumb pa da lijeva ostanu otvoren al ne vidim opciju. Ako netko ima ideju ili opciju kako to podesit..
 

Ne znam o čemu pričaš jer moj meg 3 karavan ima child lock bravu na zadnjim vratima, a budući da imam dvoje klinaca koristio sam to, više ne, prerasli smo

Link to comment
Share on other sites

Vec je bila rasprava.
Auti koji imaju podizace straznjih stakala imaju i elektricno zakljucavanje brave. Oni koji nemaju, imaju samo rucno.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ivan.martinko said:

Vec je bila rasprava.
Auti koji imaju podizace straznjih stakala imaju i elektricno zakljucavanje brave. Oni koji nemaju, imaju samo rucno.

Ma da, ja imam električne podizače stakala i ručno zaključavanje brave child lock na zadnjjm vratima.

Link to comment
Share on other sites

I ja. Ali onaj tko nema straznje el. podizace stakala, ima samo mehanicku blokadu a elektricnu nema.

Link to comment
Share on other sites

ja imam npr na Scenicu sva 4 impulsno i električnu blokadu preko gumba. Kad vozim punicu otključam joj dok izađe pa opet zaključam da djeca ne izlaze. Izađe mi veliki žulj na prstu, al .ebi ga, nastojim što manje voziti punicu.

Btw, da sam gentleman izašao bih van i otvorio joj. Ali to je još teže od pritiskanje gumba prstom. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

A ja na meganu ima sva 4 impulsna podizača stakla i mehanički child lock. Jedino mogu na tipku blokirati  otvaranje zadnjih prozora.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.