Jump to content

Neče da pali (vergla) “Renault Clio II 1.4) ?


cropape

Recommended Posts

"RENAULT CLIO II  1.4"  (1998 g)

Prije par dana mi se desio problem, prvi put u otkad imam taj auto (10 g)

Vozio sam bez problema, ugasio motor i vratio se nakon 5 minuta
Dao sam kontakt ključem i čulo se samo nekakav kratki slabi zvuk “tik” i ne čuje se nikakvo verglanje

Drugi put dam kontakt ključ, opet taj zvuk “tik”, i nakon toga nikako da se pokrene verglanje

Ali slijedeći dan pali iz prve (vergla punom snagom) ali sam primjetio jedan detalj

 

Kad ugasim motor i idem ga palit odmah nakon toga (dok je motor još topal), neče da vergla (sam taj “tik”)

Ali kad prođe nekoliko sati ili cijeli dan (nakon gašenja) odmah vergla i pali iz prve

Da napomenem, na guranje auta odmah pali

Zna li ko šta bi mogao biti uzrok, kako bi, prije odlaska mehaničaru, otprilike znao da li je to neki skuplji kvar

Link to comment
Share on other sites

Što ne bi bilo logično ako klika, a ne vrti da je anlaser?
A automat ako je, onda ne klika ili ne ubacuje, ali vergla?
Opet, možda sam u krivu, zadnje sam rastavljao to na fiat uno pred ohoho godina.

Link to comment
Share on other sites

Ne moze verglati ako automat ne gurne bendix naprijed.

Udarati štapom od metle po automatu dok neko pokusava anlasovati. Ako upali, anlaser na remont

 

Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.