Jump to content

Akumulator


renaultnew

Recommended Posts

Pitanje za kolege s foruma, danas sam mijenjao aku, otišao u fornix na zamjenu. U autu je bio exide agm 70 Ah 760A, očekivao sam da će i oni staviti agm, ali stavili su mi Renault high-life efb 70 Ah 720A i dobio 3 godine garancije. Jel to standardno ili su se zajebali? Jel uopće može u njega efb? (Scenic III, 1.5 dci 81 kw, 2014.)

Link to comment
Share on other sites

EFB i AGM su medusobno kompatibilni... bitno da ti nisu naplatili AGM a stavili EFB...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Scenic 1.5 dci 2016 start stop 81 kw

Eto i ja razmisljam o zamjeni akumulatora!

Nema bas neki izbor ima varta silver i exide 12v 70ah 760A !

Našao sam samo na ciak i na no name brendove ili nisam dobro trazioi?!

Cijena im je od 1000 do 1400 kn naravno u nekim trgovinama su i skuplji.

Varta mi se čini ok?!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam Vartu stavio u svoj bivši, identičan kao tvoj... nekih 11xx kn plaćen u Tokiću.

Dvije i pol godine, tj. tri zime, odradio bez greške...

Sve je to danas isto, gledaj na kojeg imaš najviše garancije i da najmanje košta

Link to comment
Share on other sites

Varta je tuga danas. Frendu rikla nakon manje od 2g, na cliu 4. Isto agm 70.
Ciak ima 70tke agm i dobre su, ne dolaze nam nesto na reklamacije. Postoji i linija ciak extreme, sa 3g garancije, al nisu agm
Exide je ok, al je bezobrazno skup

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://beren.hr/akumulatori-beren-start-stop-efb/  ili https://beren.hr/akumulatori-berenstart-stop-agm/

Ovo je neka njihova robna marka a imaju i akumulatore od više drugih proizvođača.

Prije tjedan dana sam kod njih kupio Yuasa akumulator za motor jer imaju napovoljniju cijenu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio Beren gold prije vise od 5 godina i jos ga vozim u Focusu. Znam da je totalno drugi akumulator, ali eto moje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Danas na -11 auto mi bas nije upalio na zub tek iz treceg pokusaja!Ali akumulator je izdrzao :))

Link to comment
Share on other sites

Samo ga testiraj koliko jutara može "jedva" upalit...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti to nema veze koliko brzo je stisneš. Nije tipka Start samo za anlaser. Zamisli da je pritisak na tipku Start kao na klasičnoj bravi cijela procedura: stavljanje ključa u bravu, otključavanje volana, davanje kontakta - čekanje grijača i provjera čega god - nakon toga okrećeš u položaj za verglanje. Sve to odradi tipka "Start" umjesto tebe.

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ekipa, koji se danas preporucaju akumulatori za 1.5dci 81kw?

vidim da je ponuda sarena, ali koji odabrati? tj najbolji omjer cijene/kvalitete...

 

i da li je jednostavno zamjeniti aku na scenicu ili se treba raskopati pola prednjih plastika i svega okolo da bi se izvadio/stavio aku?

Link to comment
Share on other sites

On 15. 07. 2022. at 21:36, striko_ri said:

ekipa, koji se danas preporucaju akumulatori za 1.5dci 81kw?

vidim da je ponuda sarena, ali koji odabrati? tj najbolji omjer cijene/kvalitete...

 

i da li je jednostavno zamjeniti aku na scenicu ili se treba raskopati pola prednjih plastika i svega okolo da bi se izvadio/stavio aku?

http://24batteries.com/en/car-battery/Renault/Scenic/Scenic-II,-III-(JA0-1,-JZ0-1)-1,5-dCi-eco2-(06.03-)/

prosto ko' pasulj 🙂

2 minutes ago, aquarius said:

 

228096.pdf

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da je ovo preporuka ako nema start-stop?

Ali mislio sam koja marka na nasem trzistu je najbolji omjer cijene i kvalitete? Varta, Yuasa itd...

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Uglavnom doslo vrijeme da se stari akumulator zamjeni novim!😀

Spremni smo za zimu!🥶

 

stari efb.jpeg

novi.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.