Jump to content

[Megane 3 Grandtour 2010] Zvučnici krče


tomek@vz

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Zvučnici u stražnjim vratima su počeli jako krckat pa trenutno razmišljam u 2 smjera:

 

1. Zamjena istih sa originalnim zvučnicima > čini mi se najjednostavnije i možda najjeftinije

2. Mali upgrade audio sustava (samo onih u vratima) - do max cca 800kn > znam da za te novce ne mogu očekivat neznam kaj al ni ne očekujem neki teški bas il što već omladina voli - zanima me samo čist zvuk, možda da se bolje čuje cijeli spektar.

 

Vidim da većina sa Bose sustavom nije baš opčinjena pa - što biste mi savjetovali?

Link to comment
Share on other sites

Pronaći gdje je taj slab spoj, ako je u zvučniku onda tek zamjeniti ih.

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni isto krčka lijevi zadnji, tako da pratim temu 👍

Kako i počemu uopče gledati te zvučnike? promjer? ohmi?

Ja imam Bose, kao što si rekao, ništa posebno

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Bose (Megane IV) i vrlo sam zadovoljan..čisti visoki tonovi, lijep bas, slušanje na pola je čist OK.

Link to comment
Share on other sites

meni su isto proprdili zadnji u scenicu. Lošije su kvalitete od prednjih, pukne karton oko membrane. Prednji imaju gumeni spoj membrane i okvira. Nabavio preko njuškala dva polovna Alpine zvučnika za malo para, svira bolje nego ikad

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, frenchkey said:

meni su isto proprdili zadnji u scenicu. Lošije su kvalitete od prednjih, pukne karton oko membrane. Prednji imaju gumeni spoj membrane i okvira. Nabavio preko njuškala dva polovna Alpine zvučnika za malo para, svira bolje nego ikad

Jel to mogu bilo što kupit ili moram na nešto paziti?

Link to comment
Share on other sites

Pazi na promjer i dubinu, posto je pozadi ne mora biti dvosistemac,

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Preporuka brenda? Alpine, Mac Audio, Hertz...nekaj treće? Ima smisla uopće išta skuplje uzimat s obzirom da ne mislim ulagat u pojačalo?

Link to comment
Share on other sites

Prije se tu za vrata spominjao Hertz kao best buy opcija. U Meganu IV pocelo krcati, majstor ce rastaviti vrata pa cemo pogledati sto je tocno crklo. Onda dalje...

Link to comment
Share on other sites

ja sam tražio po njuškalu nešto od tih marki i iskrsnuli Alpine novi za malo novaca. Nisam pogriješio.

Inače jučer sam malo u A5 s Bang&Olufsen  pojačao glazbu jedno na pola, svirala je na DAB radiu od Gibonnia ''Nisi više moja bol''. Pjesma koja mi je bila OK, ali sa dobrim ozvučenjem i ovih 19 zvučnika u autu dalo je skroz drugu dimenziju pjesmi. Svaki instrument i ton sam mogao osjetiti. Jednostavno ogromna razlika nego u Meganu ili Scenicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je krckao zadnji desni. skinem stranicu i vidim da se komad plastike na samoj stranici odvojio i proizvodio krckanje. Sanirano komadićem spužve, ljepilom i trakom. Radi čisto bez popratnih zvukova, tako da najprije pogledaj ima li kakvih oštećenja na stranici ili u samim vratima, pa tek onda razmišljaj o promjeni zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.