Jump to content

Nekoliko grešaka


juroslav

Recommended Posts

Pitanje vezano uz greške na Scenicu III ph. 2 1.5 dCi iz 2016., 94300km

Danas mi je iz čistog mira, nakon polaska na semaforu na nizbrdici, počeo javljati greške: Check hill assist, Check ESC, Check injection system, Check anti polution

Mogu ga voziti, ali pri ubrzanju motor trese kao Deutzov traktor iz 70ih. Kad naberem brzinu, miran je

Švrljajući po netu, našao sam da bi trebalo očitati greške. Imam dogovoren veliki servis za 10 dana: bi li bilo pametno ranije otići do nekog mehe? Nemam još stalnog pošto je auto kod mene 5 mjeseci

Je li netko imao sličnih problema?

 

 

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moze biti svašta pogotovo kad ti izbaci tako puno grešaka. Ako je km stvarna, onda definitivno prerano za bilo koju grešku. Kod mene meg 3 ph3 1.5 dci 2016. sa 151.300 km nema grešaka ni problema. Isto idem na veliki servis za cca tjedan dana

Link to comment
Share on other sites

Meni je te greške znao isto izbaciti kad sam imao problema sa klapom na auspuhu... Samo jedino kod mene se nije primijetila nikakva razlika u radu motora.

Link to comment
Share on other sites

Možda ga struja muči kad je tako veliki broj grešaka. Provjeri aku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 29. 04. 2022. at 21:47, juroslav said:

Švrljajući po netu, našao sam da bi trebalo očitati greške. Imam dogovoren veliki servis za 10 dana: bi li bilo pametno ranije otići do nekog mehe? Nemam još stalnog pošto je auto kod mene 5 mjeseci

Iskreno moguće da imaš jednu grešku i da zbog te jedne greške svi sustavi ne rade.

Treba očitati grešku, svaka promjena u radu motora može biti jako štetna za motor ili pak za ostalo sustave tipa DPF i slično. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dado_sk said:

Možda ga struja muči kad je tako veliki broj grešaka. Provjeri aku

Točno to. Provjeri prvo napon punjenja akumulatora (multimetar na plus i minus klemu dok auto radi u leru).

Link to comment
Share on other sites

jedna greska na motoru ce ti upaliti sve te lampice oko pogona, nema to veze sa strujom

Link to comment
Share on other sites

Riknula (jedna) dizna. Promijenili, i sad dela ko i prije.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 02. 05. 2022. at 4:22, robyakarider said:

jedna greska na motoru ce ti upaliti sve te lampice oko pogona, nema to veze sa strujom

Ako dizna ima šlus onda itekako ima veze sa strujom.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.