Jump to content

Problemi sa rikverc svjetlom


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

Dakle, s obzirom da je rikverc svjetlo na scenicu karikatura.. ekvivalent kao da mi netko upaljačem svijetli iza... nisam nešto puno obraćao pažnju na njega. Znam da je radilo jer sam prošao tehnički.. i poslije nisam ni gledao. 

E sad... s obzirom da imam tvornički ugrađenu kuku i konektor je 13 pinski... odlučio sam obnoviti svoju 30 god staru autoprikolicu ( jer mi je klinac polomio svjetlo) i izbaciti adapter sa 13 na 7 pinova. . Sve sam ja to složio i ne radi mi rikverc svjetlo na prikolici. Probali smo na drugi auto.. tamo radi. Idem pogledati da li mi uopće svijetli na scenicu.. ne svijetli. Žarulja je ispravna...

E sad.. google kaže.. ili prekidač negdje na getribi.. (nisam se još zavukao ispod) ili osigurač. S Obzirom da sam s emalo zajebavao sa pinovima i neke zamijenio.. možda sam skurio osigurač.. iako malo vjerojatno...

 

Što da gledam?? Gdje se pobogu nalazi osigurač?

Otvorio sam onaj mali pretinac pored volana.. tamo ima osigurača.. do dijela ne mogu fizički ni doći jer je neki mutavi francuz napravio rupu 5x5cm, a ploča osigurača je 10x15.  Prema googlu.. na ploči pored akumulatora.. koja je još gluplje riješena... ispod poklopca.. okrenuta naopako sa kratkim kablovima...osigurač br 17 bi trebao biti reverse light relay. 

Problem je taj. da moja ploča uopće ne izgleda kao ta na googlu... (https://fuseandrelay.com/wp-content/uploads/2018/02/foto-bloka-montazhnogo.jpg) imam smao jedan 10A osigurač i totalno su drugačije raspoređeni. 

Ima tko ideju di da pipkam?
Scenic je 1,5dci iz 2012. 

Link to comment
Share on other sites

Ouke.. nije osigurač. 

Nalazi se pored akumulatora, panel je okrenut naopačke.. i oznaka mu je F12. 10A. 
E sad... postoji šansa da je problem u prekidaču, koji je na getribi sa gornje strane, a da bi došao do njega, treba maknuti akumulator i kutiju akumulatora. Posao koji nikako nije za ove temperature vani...

Problem je taj da mi senzori uredno rade.. tako da mi je sumnjivo da j eprekidač, osim ako nije jedna žica samo pukla....

Isto tako... MOOOOžda je žaruljica krepala iako izgleda ispravno... PA onda možda kontrolni modul kuke ne pušta struju na utičnicu.. 

Link to comment
Share on other sites

Promijeni žarulju pa onda dalje kopati. Ili barem multimetar u ruke i testiraj provodljivost tj otpor, ali kada već skidas a nova košta manje od 10kn.

Link to comment
Share on other sites

ako senzori za parking rade onda sigurno nije prekidac rikverca, trazi dalje

Link to comment
Share on other sites

Zarulju stavio novu.. nema kruha....

Prekidač ima 3 izvoda... mooooožda zahebava kontakt samo za svjetlo.. ili je samo pukla žica na njemu... samo.. treba ju iskopati. gdje ide i kuda vodi do zadnjeg svjetla... i do kuke...

Očito je problem negdje prije modula za kuku jer da je poslije.. kuka bi radila.. valjda...

Link to comment
Share on other sites

Riješio.. Normalno da je bio neki debilizam.. konektor od zadnje žaruljice je bio do pola uštekan....

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.