Jump to content

Senzor tlaka ispušnih plinova


Zip007

Recommended Posts

Prije nekih mjesec dana upalila se crvena stop lampica i engine failure greška. 

Meštar spojio na delphi dijagnostiku i veli greška u komunikaciji motora tak nes. Poništi on to i sve ok do danas. Opet ista greška. Spojim ga ne ELM32 i kaže exhaust presure sensor. Auto uredno radi no kad dam jači gas uz brijeg odma se zacrveni sve. Greška se uredno može poništiti i tako u krug. 

Jel zaista do senzora il može bit kaj drugo? 

MK3 1.5 81kw

Link to comment
Share on other sites

Majstor ti je ta k***c..
Dizeli imaju nekoliko senzora tlaka ispuha, kod turbine, diferencijalni senzor tlaka dpf-a.
Ne krepaju svi.
Zamijeni onaj koji je krepao i nemoj se vozit ovak jer bus zastopao dpf filter bezveze..

Oko 500 kn kostaju.

Link to comment
Share on other sites

Update... 

Danas je otpao auspuh. Puknulo je točno iza DPF-a. Ko da ga je netko nožem odrezao, skoro kirurški rez cijevi. 

Naravno to se sve desava dok si na G.O na moru🤕🤕😪.

Jel to sve može bit još bolje? 😡😡

 

Link to comment
Share on other sites

On 24. 08. 2022. at 20:18, Zip007 said:

Update... 

Danas je otpao auspuh. Puknulo je točno iza DPF-a. Ko da ga je netko nožem odrezao, skoro kirurški rez cijevi. 

Naravno to se sve desava dok si na G.O na moru🤕🤕😪.

Jel to sve može bit još bolje? 😡😡

 

Hebiga, ja bi rekao da ti je ona lampica i ovo sad povezano, a ti si zanemario CRVENU lampicu i resetirao grešku i očekivao da će ti forum dat rješenje ili kvar nestat sam od sebe umijesto da si promijenio majstora i probao stvarno (na vrijeme) otklonit kvar. I eto baš na moru, baš na godišnjem…

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno su auspuh držale samo žice od senzora [emoji1787] Međutim, super mi je majstor, koji nije ni pogledao ispod vozila...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znaci nitko nije cuo da taj puknuti auspuh grmi?
Ili je netko dan prije htio ukrasti kat pa precizno rezao?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledajte sliku pa komentirajte. Nije grmilo nit pucalo nis. To se čuje odma kad auspuh ode. Ovo je otpalo doslovno prek noci, nit meni nije jasno. 

 

IMG-20220824-WA0012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Netko je odrezao jednu stranu pa onda skužio da je to dizel i da nema katalizatora [emoji38]

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mata73 said:

Jesi siguran da netko nije odrezao?

Taj dan auto sam ostavio na plaži uz glavnu cestu od 8 ujutro do jedno 12.(u gradu, ne u divljini). Nakon nekoliko km auto je čudno počeo zvucat. Pogledam ispod i imam kaj vidit. Meni isto čini se rez previše ravan da bi bas tak puklo, neznam 😒 kad ga dignem na dizalicu vidit ću bolje

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Med0 said:

Uopće ne kužim kako je to tvornički spojeno.

Ovo lici na hladan spoj kao da se dpf toliko zagrijao da je samo cjev iskocila.. Vidis na ovom kraju di je dpf konus🤔

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, filiplolic said:

Netko je odrezao jednu stranu pa onda skužio da je to dizel i da nema katalizatora emoji38.png

Sent from my SM-G981B using Tapatalk
 

Pa piše mu otraga dci pa nije toliko munjen😂😂

Auto je kod mene 6 godina, to nikad nisam dirao ispod, takav je kakav sam ga kupio. Osobno, mišljenja sam da bi i tvornički to sve skup trebalo bit zvareno skupa a ne naprešano. Jel tko mijenjao taj dio pa zna? 

Link to comment
Share on other sites

Pogledajte sliku pa komentirajte. Nije grmilo nit pucalo nis. To se čuje odma kad auspuh ode. Ovo je otpalo doslovno prek noci, nit meni nije jasno. 
 
IMG-20220824-WA0012.thumb.jpg.fcc1c184f9add5063c46af4fb9345cbb.jpg
Kako cemo pogledat sliku pa komentirat kad si ju stavio tek poslije komentara?
Link to comment
Share on other sites

Meni su auspuh uprešali. Za sada je još dobro.

Pod auspuh mislim na zadnji lonac.

Link to comment
Share on other sites

Krasno. Možda je onda i ovo tak. Eto javim kroz par dana kad ga dignem na dizalicu i skrpam to😒

Link to comment
Share on other sites

Netreba se ničem čudit sve ima svoj razlog... pa sad da ga znaš bi rekao pa nemogu vjerovat... dakle mogao si negdje zapet ili sl... bar znaš šta je...

ps.. vidi jel ima kakvih strugotina... sve se to da povezat šta se dogodilo...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Cijev auspuha zavarena na DPF, nije rezano mislim da je strunulo. 

Lampica STOP se i dalje pali pri relativno višim okretajima cca 3 do 3.5 i to ne stalno, nema pravila. Nekad se može vozit 20km tako a nekad se upali nakon jednog il 2 jača starta. 

Poništi se sa OBDom i vozi dalje. 

Primijetio sam da pri konstantnom gasu (najbolje se osjeti na tempomatu cca 64-68km u 4toj brzini) da štuca. Nije jako ali se osjeti u svakoj brzini pri lakšem gasu i nižim okretajima. 

Radi toga danas sam očistio EGR i cijev prema klapni gasa. Nije bilo strašno ali bilo je čađe.

Nakon toga auto i dalje ima iste simptome... Više neznam šta bi radio. 

Senzor tlaka ispušnih plinova baca grešku prema dijagnostici no neznam kako provjeriti da li je zaista on ili on kao zadnji u nizu zbog nečeg drugog baca grešku. 

Nisam fan vožnje auta u ovlašteni servis no izgleda da ovo neću moći sam riješiti. 

O gore navedenim simptomima pisalo se i prije na forumu no nitko nije povratno javio kako i šta je napravio. 

Link to comment
Share on other sites

A vjerovatno ko i svaki senzor il do voltaže il otpora al buduci da neznaš vrijednosti normalnog senzora.. ispravnog... da usporediš nemaš šta tu tražit.. hhh al sumnjam da i ovi ovlaštenom tako mjere vec otprilike znaju šta je... a ti se sa njima nadaš da je to... 😀

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.