Jump to content

Set spojke


croatplayer

Recommended Posts

Za Lagunu Grandtour (2014 godiste 2.0 dci, BOSE 110 KW) ce mi uskoro trebati novi set kvacila.

Koji set je najbolji, i koji majstor u Splitu i okolici bi mogao odradit taj posao. Cuo sam da ljudi dosta ugrađuju LUK.

Koliki trosak mogu ocekivati?

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam da ljudi hvale samo Sasic ili Luk, a između ta dva, nekako više naginjem Sasicu...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

EDIT: Mislio sam na Sachs...



Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ivan1902 said:

Sasic

Sachs?

Kupiš LuK set kvačila a tamo lamela valejo

Da se čovjek samoubije iz kakvog M17 kad skonta da je sig

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Osobno preferiram SACHS pa LUK, a Valeo samo ako nema ništa drugo.
Ja mogu pogledati koliko bi koštali dijelovi (trebam obavezno broj šasije auta za detekciju), a za tuke to ovisi od majstora do majstora.

@Ivan1902 iako SASIC isto tako ima u ponudi setove kvačila, nije baš nešto rasprostranjen pa pretpostavljam da je tvoj komentar išao u smjeru SACHS-a. ;) 

@direstraits da, to je točno da bude takvih stvari u kutijama i LUK-a i SACHS-a i Valeo-a.
Naime, nitko na svijetu ne proizvodi sve pa kako bi što više ponudili na tržištu, svi oni međusobno surađuju. Čak se može naći kompletno da je sve od VALEO-a u kutiji SACHS-a ili LUK-a, bez da je išta njihovo.
No, ako sam uspio primjetiti obrazac nečega takvoga, to je najčešće vrlo velika razlika u cijeni. S obzirom da sam imao samo par takvih slučajeva, ne mogu 100% to tvrditi, ali uglavnom je bilo tako.
S druge strane, da, netko radi te lamele za sve njih troje (moguće i još neke) pa se onda može naići da u nekim modelima na lameli budu sva 3 logotipa pa se to onda smatra 3 u 1 :D 

Sve u svemu, ako u konačnici pogledamo da je jedan automobil sastavljen od tisuće različitih proizvođača koji su prošli na natječaju te da zapravo proizvođač automobila proizvodi samo taj automobil kao krajnji proizvod,
a da uopće nema svoju proizvodnju dijelova, nekima je to i dan danas jako čudno i smatraju da je to prevara, da proizvođači automobila proizvode i dijelove sami, a da su svi ostali samo kopije.

KAo što sam već govorio, autoindustrija je jedan veliki kupleraj :D 


 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.