Jump to content

Opruge za GTT/GTE


petak

Recommended Posts

Već dva dana na internetu tra

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ih imao i buraz ih ima ali ne spuštaju auto toliko.Ne brini nego samo uzmi.

Link to comment
Share on other sites

Ne daj da te zbuni to "sve osim GTT" ili slicne formulacije... obrati paznju na ponudu za GTT Phase 1, tj. do 1987 g... ja sam gledao H&R (mislim da cu na tome zavrsit) i oni imaju podjelu na "do 1987" i "poslije 1987"... a GTE ima ovjes GTT-a faze 1...:hey:

Link to comment
Share on other sites

Ne daj da te zbuni to "sve osim GTT" ili slicne formulacije... obrati paznju na ponudu za GTT Phase 1, tj. do 1987 g... ja sam gledao H&R (mislim da cu na tome zavrsit) i oni imaju podjelu na "do 1987" i "poslije 1987"... a GTE ima ovjes GTT-a faze 1...:hey:

Ma to me i zbunjuje.

Negdi pišu model GTE, a negdi samo Super5 (svi osim GTT) .

Danas san malo još kopa pa san sku

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ih imao i buraz ih ima ali ne spuštaju auto toliko.Ne brini nego samo uzmi.

Strah me je da neuništin amortizere sa pre niskim oprugama.

Mislin i ovako su mi amortizeri već napregnuti više nego je proizvođač planira ali eto. :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Strah me je da neuništin amortizere sa pre niskim oprugama.

Mislin i ovako su mi amortizeri već napregnuti više nego je proizvođač planira ali eto. :fucka:

To se u pravilu ne mo

Link to comment
Share on other sites

Molim malo pojašnjenja oko Apexa, odnosno zašto su smeće, i koja je razlika kad skineš Apexe i staviš npr Eibache?

Naime, ja imam Apex opruge, io ono što 100% sigurno znam je da mi auto (unatoč B8 i strut-baru, uz navedene opruge) i dalje le

Link to comment
Share on other sites

Najvjerovatnije se radi o (ne)kvaliteti materijala i/ili losem projektovanju samih opruga...

Jednostavno mehanicke i fizicke karakteristike tog materijala i proizvoda nisu na razini ostalih... zaista nemam iskustva s tim, ali je to moja pretpostavka...:hey:

Edited by 0-100 7,3 sec
Link to comment
Share on other sites

Imam i ja Apex na svome i mogu rec da nisu neko cvijece :fucka:

Opruge za Ph1 i Ph2 bi trebale biti iste. Razlika je u razmaku rupa na amortizeru koji se pricvrscuju za glavcine.

Kolko dodu te sparco opruge?

Link to comment
Share on other sites

Molim malo pojašnjenja oko Apexa, odnosno zašto su smeće, i koja je razlika kad skineš Apexe i staviš npr Eibache?

Naime, ja imam Apex opruge, io ono što 100% sigurno znam je da mi auto (unatoč B8 i strut-baru, uz navedene opruge) i dalje le

Link to comment
Share on other sites

ono što bi 100% osjetio je mirnoća auta kad pređeš preko neravnine.Auto djeluje čvršče i direktnije pa se i ti usudiš na br
Link to comment
Share on other sites

Molim malo pojašnjenja oko Apexa, odnosno zašto su smeće, i koja je razlika kad skineš Apexe i staviš npr Eibache?

Naime, ja imam Apex opruge, io ono što 100% sigurno znam je da mi auto (unatoč B8 i strut-baru, uz navedene opruge) i dalje le

Link to comment
Share on other sites

Ispravka petaka. Koni ima "sport kit", znaci adjustable amortizere i opruge -40 mm. Cijena: oko 4500 kn komplet.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

upravo ovo je problem kod mene.

Jednostavno auto na lošoj cesti se ponaša gore nego sa standardnim oprugama. Uletiš u zavoj, pogodiš rupu, amortizeri upiju, ali opruge te izbiju iz te rupe i ti jedno kratko vrime nemaš kontrolu nad autom. Ja iman osječaj kao da u tom trenutku (radi se o mili sekundama) auto leti i da se odvoija od ceste. U trenutku kada auto dirne cestu opet sve 5t jer gume vataju cestu i ti prolaziš zavoj.

Ali onu jednu milisekundu napuniš gače da ti takva stvar više nepada napamet

takav sam ja feeling imao kad sam Apexe stavio na original amortizere sa 100kkm. Bilsteini su to sredili, barem u značajnoj mjeri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jaz imam na Renault 5 Campus amortizerje, peste in vzmeti od GTT.. ..od prejšnjega tedna pa so zmonirane tudi HR (progresivne) vzmeti in tršani amortizerji. Avto se zelo lepo pelje in sem zelo zadovoljen s vzmetmi oz celim podvozjem

Link to comment
Share on other sites

Jaz imam na Renault 5 Campus amortizerje, peste in vzmeti od GTT.. ..od prejšnjega tedna pa so zmonirane tudi HR (progresivne) vzmeti in tršani amortizerji. Avto se zelo lepo pelje in sem zelo zadovoljen s vzmetmi oz celim podvozjem

Daj da te pitan.

Da li si amortizere od GTT-a samo zašarafija na svoj campus ili si morao nešto (bilo šta) dorađivati da bi ti amortizeri sijeli.

Znaš li s kojeg GTT-a su ti amortizeri? Sa PhI ili PhII? Da li su "kosi" ili "ravni"

Link to comment
Share on other sites

Guest mloncar

Zamenjati sem moral pesto (aksšenkl) in komplet amortizerje (s vzmetmi in zgornjo "šalčko"). Vse skupaj je od GTT Ph.2

Link to comment
Share on other sites

tko prodaje vogtland u hr?

racing zone u zadru je uvoznik za votgland,

Link to comment
Share on other sites

Evo šta san sazna u svezi opruga.

Dakle.

"sveta knjiga" daje iste kataloške brojeve za opruge na GTT PhI, GTT PhII i GTE šta bi značilo da su onda i opruge iste.

Postoje 4 kataloška broja (sva 4 broja za sva 3 vozila su ista) i uz njih su neke dodatne oznake. Te dodatne oznake su "mid-green and mid-grey"; "mid-red"; "mid-red and yellow" i "mid-red and mid-grey" i svaka je vezana za jedan od kataloških brojeva.

Nisan uspija odgonetnuti šta te dodatne oznake znače i u čemu je razlika između istih.

Kolega sa foruma JURE mi je i potvrdija ovu tezu uz napomenu da su i amortizeri konstrukcijski identični. Jedina je razlika što su rupe na amortizeru za spajanje na glavčinu kod GTT PhI i GTE jedna iznad druge, a kod GTT PhII su nakošene (odtud i potreba za kosim nosačem za spajanje na muldu).

Znači da bi ja na GTE moga staviti amortizere za GTT PhII ali bi onda mora nabaviti i glavčinu sa GTT PhII. Upravo to je napravija i kolega MLONCAR

Malo san tra

Link to comment
Share on other sites

dobro, jesu na kraju isti federi za ph1 i ph2?

koliko ja znam, jesu? što je na kraju?

Mislija san da san sa ovin gore poston odagna sumnju, ali očogledno nisan bija dovoljno jasan, stoga nije zgoreg da ponovin.

Opruge za GTT PhI, GTT PhII i GTE su identične.

Link to comment
Share on other sites

Mislija san da san sa ovin gore poston odagna sumnju, ali očogledno nisan bija dovoljno jasan, stoga nije zgoreg da ponovin.

Opruge za GTT PhI, GTT PhII i GTE su identične.

pogubio sam se :lool:

znao sam. jer sam ja na ph2 stavljao sa ph1 i sve 5. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.